Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uprawa konopi OffTop - zadaj dowolne pytanie na temat uprawy - stary temat


Scooby-Doo

Recommended Posts

  • Replies 495
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Więc tak, kiepska gleba z chemicznym nawozem + biohumus = takie efekty. Biohumusów jest wiele, tylko jeden jest na prawdę bio. Poza tym i tak to nie nawóz do konopi i słabo działa a wręcz nie działa. Dolomit także nie był zbyt trafnym pomysłem. Według mnie to nie niedobór wapnia a magnezu. 

Ale niedobór powstał w skutek zablokowania rośliny, prawdopodobnie zbyt wysokim EC. Moja rada to wypłukanie, czyli przelej 10 litrów wody przez doniczkę i zostaw ją na parę dni w spokoju. Woda odstana minimum 24h.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za opinie. Dolomit jest z magnezem więc może coś pomoże. Wczoraj ja wygialem lst to to dam jej jeszcze ze dwa dni. Ziemia jest z wolno uwalniającym nawozem więc przelanie zakładam nic nie pomoże. Mam jeszcze pytanie - są ich trzy sztuki pozostałe ladnie rosna, póki co są jeszcze pod swietlowka plus taśma led nieb - czerw. 38+20w w tej chwili. Wrzucać je juz pod hps? Przyznam że to moja pierwsza uprawa i podchodzę do tematu testowo - pannę ze zdjęcia wygialem wczoraj lst, drugiej zrobiłem fim a trzecia mam zamiar szczypnac. Popatrze jakie będą różnice (plus golenie liści wszystkim). Growloga nie zakładam bo dużo wyjeżdżam i jest szansa ze padną pod moją nieobecność :)

Wrzucę wam dla zabawy mój tymczasowy tunel szklarniowy :) i ponowie pytanie: obniżać rośliny czy czas do boxa z hps 400?

 

post-42389-0-32648500-1424430464_thumb.j

post-42389-0-65205000-1424430562_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wrzucaj pod HPS :)

Przeżucilem pod hps. Mam jeszcze pytanko odnośnie drugiej. Listki jej oklaply bo ma za mało wody? Przyznam że na 3 sztuki prowadzone identycznie każda rośnie inaczej. Ile i co ile najlepiej podlewać roslinki w tym wieku? Dodam że jak się dlubnie palcem głębiej to czuć wilgoć (ale nie mokro) na wierzchu sucho jak wior od lampy. Podlewane w nocy sr/czw. Listki ladniutkie bez ubytków.

post-42389-0-62459700-1424598456_thumb.j

post-42389-0-13942100-1424598791_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj. Po nadmiernym podlewaniu też tak moje poziomki wyglądały teraz wole przesuszyć niż przelać. Co do częstotliwości podlewania to jest też zależne od tego ile wlewasz w donice i jak duże one są, oraz od odmiany, poczytaj producent podaje jak dana roślina lubi być podlewana. Ja bym im dał z 4-5 dni i zobaczył czy się podniosą jak tak to miały dużo piciu. Elo 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+