Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 400W | Auto Think Different, Auto Big Devil, Red Poison, Amnesia Haze Auto


Recommended Posts

:elo:

Next Up

 

Siemanko mam wolną chwile to robię upka dzisiaj. :rasta: Tak więc pomidorki rano podlane Amnezja(24 dzień) 0,5L. Red Poison(12 dzień), Think #1(15 dzień), WWxBig Devil #1(11 dzień) 200ml. AK47xMazar(10 dzień), WWxBig Devil # 2(10 dzień) #3(8 dzień) #4(5 dzień) 150ml oraz Think #2 mocno spryskany.

Z Thinkiem #2 jest taki problem ze w ogóle przez 2 tyg kisił się w krążku kokosowym puścił listki, ale w ogóle nie wypuścił korzeni. :( Od kilku dni był w glebie i tez nic przesadziłem go do mniejszej donicy bo nie wiem czy coś z niego będzie, a zrobiłem miejsce w większej doniczce dla WWXBD #4.

 

Amnezja jest ostro trenowana przeze mnie rezultaty możecie obejrzeć na fotach prócz tego planuje w najbliższym czasie trenować Thinka #1 a później Reda

 

A propos Reda to nie wiem czy to taka jasna odmiana czy po prostu ma deficyt jakichś pierwiastków w razie co pisać co jest grane. Dla porównania zrobiłem fotki Thinka i Red Poisona.

 

Poza tym martwię się o AK bo to już 10 dzień a wygląda mizernie i jest dość zniekształcony ciekaw jestem jak będzie się rozwijał jak mieliście podobne przypadki to pisać jak to wyglądało u was.

 

Zastanawiam się jeszcze na tym jak będę panował nad warunkami w boxie bo póki trzymały się chłodne dni temperatura i wilgotność były idealne przy otwartych oknach. Wiosna nadchodzi klimat się ociepla i ciężko będzie mi zapanować nad temperaturą będę musiał podnieść lampę a tego bym nie chciał, bo wiadomo im więcej światła tym lepiej. ^_^

 

A tu fotki do wglądu wybaczcie że przy HPSie, ale nie mam czasu robić kiedy jest wyłączony.

 

BOX

Box

 
Think#2 bez korzeni

Think #2

 

WWxBD#3 8 dzień

WWxBig Devil #3 8dzień

 
Słabo rozwinięty AK47xMazar 10 dzień

AK47xMazar 10dzień

AK47xMazar 10dzień

 
Red Poison 12 dzień

Red Poison 12dzień

Red Poison 12dzień

 

WWxBD#4 5 dzień

WWxBig Devil #4 5dzień

 
WWxBD#1 11 dzień

WWxBig Devil #1 11dzień

WWxBig Devil #1 11dzień

 
WWxBD#2 10 dzień

WWxBig Devil #2 10dzień

WWxBig Devil #2 10dzień

 

Think#1 15 dzień

Think#1 15dzień

Think#1 15dzień

 

Amnesia 24dzień

Amnesia 24 dzień

Amnesia 24 dzień

Amnesia 24 dzień

Amnesia 24 dzień

 

Porównanie koloru Reda i Thinka jak sądzicie brakuje mu czegoś czy to taka odmiana?

Porównanie

Red poison

Think#1

 

Amnesia po treningu

Amnesia po treningu

Amnesia po treningu

 

Zastanawiam się nad usunięciem tych wielkich liści na środku bo dużo światła zasłaniają czekam na komenty czy to dobry pomysł.

 

 

pozdro600 :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie usuwaj liści. Amnesia ładnie leci, te mikrusy faktycznie jak na 10 dzień trochę małe. 

A i pamiętaj, kiedy rośliny mają ciemno nie wolno do nich zaglądać, chyba że będziesz miał zielone światło (typu green hornet). Każde poświecenie im zwykłym światłem rozbudza je na około 40min, stresuje je, a częste takie zabawy mogą przyczynić się do zhermienia rośliny.

Jak chcesz zrobić zdjęcie bez żółtego światła musisz albo wyjąć z boksa, albo wyłączyć lampę na czas robienia zdjęć.

:trawka:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A i pamiętaj, kiedy rośliny mają ciemno nie wolno do nich zaglądać, chyba że będziesz miał zielone światło (typu green hornet). Każde poświecenie im zwykłym światłem rozbudza je na około 40min, stresuje je, a częste takie zabawy mogą przyczynić się do zhermienia rośliny.

 

Właśnie starałem się uważać na to, ale wiadomo czasami siła wyższa i musiałem coś przy nich zrobić podczas fazy nocnej. A co sądzisz o Red Poisonie czy to normalny kolor odmiany w tej fazie wzrostu czy czegoś jej brakuje?  Zastanawiam się też nad nawozem dla Amnezji czy lać jej coś na wzrost Alga Grow czy na kwitnienie Alga Bloom lub może Atami BloomBasic przy następnym podlewaniu tj. środa-czwartek? I jak sądzicie ile im lać i co jaki czas do donic 11L?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema :big-joint: 

 

Wczoraj zostały podlane moje dziewczynki. Amnezje mimo tego że pokazała już oznaki kwitnienia podlałem połową zalecanej dawki Plagronem Grow na wzrost nie wiem czy dobrze, ale od początku planty były lane tylko wodą więc chyba nic się nie powinno stać. Następne dwa podlania będą samą woda, a później zacznę Alga Bloomem.  Resztę roślinek podleje następnym razem tez połową dawki z nawozem na wzrost.

 

Potrenowałem jeszcze Thinka#1 i Reda fotki i następnego upa zrobię może w weekend

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

:elo:

Kolejny Up

 

Zacznę od tego, że zmieniłem fotoperiod z dziennego na nocny by lepiej móc kontrolować temperaturę i obniżyć lampę. Aktualnie znajduje się na wysokości 30 cm od wysokich krzaczków, a małych dziewczynek 40cm.

 

Podczas ciemni temperatura na poziomie 19-20 stopni wilgotność 65-75%

Przy włączonym HPSie temp. 28-30 stopni wilgotność zaś ok 50-60%

 

Amnezja podlana 3 dni temu mimo początkowej fazy kwitnienia połową zalecanej dawki nawozu na wega chyba jej to nie zaszkodzi. Przy następnym podlewaniu zaleje ją już czystą wodą a przy kolejnym już nawozem na flo. Reszta panienek podlana odstaną wodą, która o dziwo nie jest twarda(kamień nie osadza się nawet na nawilżaczu mimo tego że działa 18h na dobę). Przy następnym razie wszystkie które są już w miarę rozwinięte(oprócz Amnezji) podleje Plagronem Grow połową zalecanej dawki. Od czasu do czasu też spryskuje je wodą

 

Przy Amnezji(takie moje oczko w głowie :D) zostały dodatkowo ucięte wiatraki które zasłaniały(o ku**a mam Déjà vu :P) światło niższym partiom roślinki. To samo się stało z wiatrakami u Thinka#1

 

Reszta pomidorków rozwija się umiarkowanie bądź słabo(w porównaniu do Amnezji i Thinka i Reda) jak możecie zobaczyć na zdjęciach. Zdeformowany AK jakoś żyje, ale co to za życie :P Ku mojemu zdziwieniu Think który przez 3/4 miesiąca nie mógł puścić nawet korzenia teraz jakoś się rozwija :laugh: . Amba miałaś racje a ja już go spisałem na straty :indiana:

 

Ok czas na foto sory za słabą jakość zdjęć, ale nie mam porządnego aparatu :(:

 

BOX

BOX

 
Think #2 nie wiem już jak określić jego wiek

Think#2

 
WWxBD #3 13 dzień

WWxBD #3 13dzien

 
AKxMazar 15 dzień

AKxMazar 15dzień

 
Think #1 20 dzień

Think#1 20dzien

Think#1 20dzień

 

Amnezja 29 dzień

Amnezja 29dzień

Amnezja 29dzień

Amnezja 29dzień

Amnezja 29dzień

 
Red Poison 17 dzień

Red Poison 17dzień

Red Poison 17dzień

Red Poison 17dzień

 

WWxBD #4 10 dzień

WWxBD #4 10dzień

 

WWxBD #1 16 dzień

WWxBD #1 16dzień

 

WWxBD #2 15 dzień

WWxBD #2 15dzień

 
Żółte liście i plamki na jednym liściu Amnezji

żółte liście amnezji

żółte liście amnezji

żółte liście amnezji

plamki na liściu Amnezji

 

 

Usunięte liście z Amnezji i Thinka#1

uschniety liść

Listki

Listki

 
Na sam koniec pytania może jak będę je zadawał na koniec i ponumeruje to na każde mi odpowiecie i mam nadzieje ze któryś z Mecenatów też się zainteresuje tematem bo chyba po to w zamyśle regulaminu było oznaczenie logiem i umieszczenie w nazwie tematu PROgram Mecenat żeby był łatwy do znalezienia z pośród tylu growlogów. Na razie trochę mizernie wygląda ten program więcej się dowiedziałem od pozostałych użytkowników  :peace: 
 

1. Czy zmniejszyć wilgotności podczas ciemni?

2. Ucinać te żółte liście Amnezji?

3. Czy te żółtawe stare liście z dolnych partii krzaka to normalne?

4. Czy planty nie są trochę przelane?

5. Na odpowiedniej wysokości znajduję się lampa czy jest za nisko?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siema

wtrace sie mecenatowi i odpowiem na twoje pytania

 

 

1. niz nie zmniejszaj warunki masz bardzo dobre

 

2. a w czym one ci przeszkadzaja same odpadna B)

 

3 , normalne panie biora azocik z dolnych partii lisci niemasz tragedii widziałem w tym wieku ludzie maja jesien to jest nie normalne

 

4,nie sa przelane ida w miare dobrze tylko te maluchy jakos małe  thing mnie zastanawia ten mały na fotce widac ze masz tam błotko chybe ze fotki robione po podlaniu

 

5 , troszke bym dał wyzej by wyciagnac panie  chyba ze chcesz miec karzełki

 

 

 

wniosek  moj  jest taki nie sraj zarem  bedzie dobrze

 

jedno ale mam widac ze masz miejsca w gore czemu tak zglebowales mocno rosliny  widac ze szczytow jest sporo al h*j z tego jak one beda miały po 3 cm długosci

taka moja opinia

 

a rada na to , to teraz posc amnezje wolno by rosła a bedzie zadowolona

tak mocne lst mozna robic na pełnosezonowych odmianach przy wegu z 40 dni to wtedy jest kozak

 

to tyle odemnie twoje zabawki i mecenata wiec baw sie dobrze

 

 

ps zapraszam do mnie

 

 

pozdro

 

G

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok to liście zostają skoro to dobre dla planta to niech tak będzie.

Think był dzisiaj przed foto podlewany tzn zraszany syto spryskiwaczem.

No i oczywiście że nie che karzełków boxa mam na 170 więc nie obraziłbym się jak by były chociaż metrowe, ale myślałem ze im bliżej światła tym lepiej bo więcej przyswajają, chyba znów najwyraźniej byłem w błędzie.

Nawilżacz jest wyłączany na noc wiec luzik.

A to że jestem nadgorliwy trochę to chyba norma przy pierwszych Growach :)

 

Na jaką wysokość ustawić lampę?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

po pierwsze jak masz tak zajebista wysokosc

to co za idiota ci poradził z tym lst ku**a w tym momencie mi rece opadły

ustaw na około 60 cm  ja akurat mam metr od szczytow teraz juz troche mniej by troszke w bok poszły

puszczaj ta amnezje wolno i to raz i ta druga tez zglebowana

 

tak to jest normalne przy pierwszej przygodzie z mj  ze ogladasz co 5 min itd i widzisz cały czas problem hehe miałem to same

lecz teraz uswiadamiam młodym miłosnika tej zacnej rosliny by dali jej rosnac w spokoju

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok według zaleceń uwolnione wszystkie panie z pod więzów LST doradzili mi że będzie mi ciężko je zmieścić bo bedą się nawzajem zasłaniać dlatego trenowałem, ale teraz już są wolne niech rosną do nieba :)

Lampa już znajduje się na wysokości 60 cm od szczytów

Glock Dzięki za zainteresowanie i za cenne rady. Mam nadzieje że będziesz tu zaglądał co jakiś czas  :big-joint: 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+