Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Fim stosuje sie przewaznie do roślin które słabo się krzaczą, powinienes znać mniej więcej roslinkę, którą sadzisz lub jak widzisz,że po kilku piętrach liści bardzo się wyciąga.
Natomiast lst i siatka wzajemnie się nie wykluczają, możesz zrobić lst i potem dalej jak będą większe, ciągnąć pod siatką w zależności od potrzeb.itd.
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko!
Nie wiecie skąd te przebarwienia na końcówkach liści? Mało magnezu? Złe PH?
Roślinka(Automat GWS od Grzecha) pod panelem 30W LED, niski box 0,16m2, temperatura w okolicach 24stopni C, 9 dzień życia

Bardzo powoli rośnie, nie wiem czy to wina słabego światła, czy ziemi, która zachowywała się z początku jak sitko(dopóki nie przesiąknęła po paru podlaniach), narazie leję samą wodą.

 


Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

temat raczej do szpitala, ale z drugiej strony fajnie, że nie smiecisz zakładając nowy temat.

Tak na przyszłość fotki rób pod normalnym oświetleniem, bo mało co widać pod ledami i hps'ami

a co do problemu roślinki, to niedobory napewno to nie są. za wcześnie na nie. Możliwe, że to przelanie lub PH. Jak z wilgotnością powietrza?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Staraj się robic zdjęcia bez lampy, wyciągnęło Ci ją bo moim zdaniem za mało światła,dodaj went mieszającego, osobiście uważam, że to Ph, jesli listki będą się zwijały w dół jak szpony to na 99%

:peace: Zbyt niskie Ph spowalnia wzrost rośliny i może doprowadzić do karłowacenia, wiem bo to przerabiałem.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ale nie jest właśnie jakoś strasznie wyciągnięta, a jeśli już to przez to że przez jakiś czas nie spadała z niej skorupka nasionka..Ledy robiłem sam, są to diody tego typu 3 niebieskie i 8 czerwonych i wydaje mi się, że panel dosyć mocno świeci, ale nie wiem jak się to roślince podoba...niebawem kuknę do niej i powiem czy coś się zmieniło. Dzięki! :peace:

P.S. Co do wentylatora to mam komputerowy(ten większy-120x120mm) i w boxie jest spory wiaterek więc mieszający zbędny. Dam ewentualnie jak będzie większa.

P.S.2. Właśnie popatrzyłem i ogólnie prawie bez zmian z tym, że końcówki listków zawijają się, ale do góry...jutro dam jakieś wyraźne zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co HPS 100W to myślę, że trochę za mała wysokość i na pewno będą problemy z temp. najlepiej byłby klosz chłdzony, np. cooltube ale najmniejsza ma 30 cm, jak to zmieścisz i w box-sie i wkosztach to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie, zdaje się, że jest nawet taniej;
 

 

KRÓTKI REFLEKTOR / ODBŁYŚNIK COOL TUBE -125mm

 
-oprawa z serii COOL TUBE przystosowana do podłączenia układu chłodzącego fi 125mm
-nadaję się do lamp o maksymalnej mocy 250W
-długość 30 cm (całość)
-gwint E-40
-kształt wewnętrznego odbłyśnika zmodyfikowany tak, aby CoolTuba dała jak najwięcej światła
-w zestawie: gniazdo ceramiczne E-40 + zestaw akcesoriów do mocowania gniazda, kabla oraz do połączenia żarówki z odbłyśnikiem
-odbłyśnik z materiału "hammered stucco" zapewnia odbijalność na poziomie 92%
 
 
OPRAWA: COOL TUBE 
długość 30 cm, przeznaczona do układu wentylacyjnego fi 125mm, równomiernie rozprowadzająca światło, wykonana z aluminium o specjalnej fakturze + dwa skrzydła wspomagające + osłona wykonana ze szkła , gniazdo żarówki E40 - pod HPS i MH max. 250W

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+