Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 250, 400W | Biotabs | Autopot, Airdome | AK472 Auto, CBD Kush, Durban Poison, Jack Herer


Recommended Posts

3 godziny temu, Gerald napisał:
7 godzin temu, Funky Koval napisał:

@Gerald Ile wysokości ma Twoje Ak472 teraz? Chciałbym złapać różnicę w rozwoju pomiędzy Twoim i moim.  

Tak na oko 50-60cm, napiszę Ci dokładnie jak zmierzę. Tego automata wziąłem jedynie na próbę, z ciekawości, następny grow będzie tylko na sezonach.

W najwyższym punkcie 65cm.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

16 godzin temu, Gerald napisał:

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w Autopotach i Biotabsach. Na Orgatrex jest podane by go podawać przez cały cykl, z każdym podlaniem. Jako to zrobić przy systemie Autopot. Podlewać ręcznie? Ile? Jak często. 

nie nie, nie wiem czemu tak jest na butelce a w instrukcji tylko raz... Stosuj tak jak masz w instrukcji biotabsa dla autopotów. A ja na targach dowiem się dokładnie od producenta czemu tak jest :) 

16 godzin temu, Gerald napisał:

Druga pytanie: czy warto zastosować PK Compost Tea od Biotabs?

mam to jeszcze nie odpakowane, czekam na klony by zrobić test, ale na pewno warto :) 

16 godzin temu, Gerald napisał:

Trzecie pytanie: Czy teraz gdy rośliny mają już rozbudowany system korzeniowy i są na półmetku kwitnięcia, nadal co 3-4 dni serwować im suszę? 

suszę tylko przez 2 dni, teraz wypijają bardzo szybko pewnie :) czyli 4 dni mokro 2 dni sucho :) 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W takim razie jeszcze jedna ciekawostka. W instrukcji PK COMPOST TEA jest napisane: "Dodaj 15 gram (łyżka stołowa) Compost Tea na 1L wody , dla lepszego efektu dodaj 5ml ORGATREX'u na 1L wody."

Jak się dowiesz czemu tak jest to ja już będę po zbiorach, ale przynajmniej będziemy mądrzejsi przed następnym razem...:yoda:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. Organtrex stosujesz razem z bactrexem tylko jak masz jakies prpblemy z niedoborami. Ja Ci powiem, ze ja uzywam tej mieszanki tylko 2 razy, wiecej nie potrzeba moim zdaniem.

2. Herbatka podobno robi robote, ale wiem to tylko z growloga drwala. Biotabs ma tez bio pk czylk fosfor i potas, ktory uzywam od 2 upraw i robi mega robote. Tylko przy autopotach bedziesz mial problem bo leje sie go co podlanie przez 3/5 tygodni. Ja zaczynam autopoty dopiero od nastepnej uprawy i wniosek taki mam, ze odpuszcze sobie booster i zobacze czy bedzie roznica bez tego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na doświadczenia Drwala. Czytałem ten growlog wcześniej, teraz sobie przypomniałem, ale przy słabszej wiedzy w tamtym momencie nie zakodowałem tych cennych informacji. Oba preparaty mają trochę inny skład. BIO PK ma większe stężenie Fosforu i Potasu oraz witaminy, natomiast herbatka to sproszkowana mieszanka kompostowa z dodatkiem Fosforu i Potasu. Biotabs zaleca podawanie ich na zmianę w różnych tygodniach. 

Zobaczymy jak wpłyną na moją uprawę. W tej chwili z dnia nadzień widać puchnięcie. Jestem ciekaw czy zauważę różnicę po ich podaniu. Oczywiście podawanie na zmianę. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pytania do bardziej doświadczonych:

Na jednym liściu pojawił się taki objaw, liść w jednym miejscu pożółkł, jakby go coś spaliło, a na pozostałej powierzchni zsiniał:

large.59ebc739e2a54_20171021_214718037kopia.jpg.2b7a8b55c1defc08f0fa533871b2b393.jpg

Na drugiej roślince jeden zaczął sinieć:

large.59ebc7393fe1b_20171021_214731078kopia.jpg.50d02cfc3788a8aab9a38a4b1e8a0873.jpg

Na pozostałych liściach nie wygląda by coś się działo, ale być może jest to zapowiedź jakiegoś większego problemu. Działać jakoś? Czekać?

 

I jeszcze jedno pytanie, czy takie zupełnie wysuszone fragmenty z liści i topów wycinać?

large.59ebc73a761d0_20171021_214744536kopia.jpg.e575a1c836b26a2ccaafc6282f9f6e65.jpg large.59ebc73b158fc_20171021_214755973kopia.jpg.a8dc7d26bfe33044b26b68e4b3f9a66b.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Te wszelkie problemy masz z liscmi dolnymi czy gornymi np przy topach?

Wysuszone mozesz wyciac badz lepiej tylko przyciac to wysuszone. Te wysuszone czesci moge byc miejscem pojawienia sie plesni, zwlaszcza te przy topach. Co do fioletu to moze byc chyba nie dobor fosforu, chyba nie jestem pewien. Co do wysuszonych to moze brak magnezu badz wapnia.

Mozesz tez poczekac jesli jest to sporadycznie i tylko na starych lisciach to  nie ma co sie przejmowac, roslina odzuca stare juz jej nie potrzebne. Wazne zeby mlode liscie byly cale i zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+