Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250, 400W | Biotabs | Autopot, Airdome | AK472 Auto, CBD Kush, Durban Poison, Jack Herer


Recommended Posts

Liście wysuszone są na dole rośliny. Na jednej roślinie parę jest przy topach bo przypaliłem lampą (przegapiłem dni w których roślina wystrzeliła w górę). Podetnę te podsuszone końcówki i suche listki przy topach.

Co do fioletowych/sinych liści pojawiły się one w obu roślinach tak w mniej więcej połowie wysokości. To raczej nie jest niedobór fosforu bo wczoraj wszystkie podlałem BIO PK od Biotabs. Czy może to być wynik przenawożenia? Podlałem zgodnie z instrukcją na opakowaniu 10ml BIO PK nad 1L wody, na każdą roślinę, jednorazowo w danym tygodniu. Ale może to za dużo?

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gerald nie wiem czy naprawde polales 10ml na 1L wody czy po prostu sie pomyliles przy pisaniu? Jesli to nie pomylka to jest to duza dawka, bo powinno sie stosowac 1-3ml na 1L. Musisz pamietac, ze jest to organika i nie dziala od razu po podlaniu tylko potrzebuje chwilke czasu zeby wszystko zaczelo trybic. Jezeli polales za duzo, to bakterie zyjace w glebie mogly nie nadazyc tego przerobic i teraz jest lekki problem, ale wyjdziesz z tego.

Obserwuj rosline i patrz czy na nowych lisciach nie pojawiaja sie problemy. Biotabsy to niby nawozy bezobslugowe i nie idzie nic popsuc, ale w razie problemow mamy malo mozliwosci zeby cos zareagowac i poprawic. Pozostaje tylko czekac.

Powodzenia

Edit: Co do usychajacych koncowek to mam to samo przy tym zestawie. Nie nalezy sie tym przejmowac, bo dzieje sie to tylko na starych wiatrakach. Obserwacja matka nauki :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi i rady. Zwiększam częstotliwość medytacji i staram się zachować spokój. Na razie topy nadal puchną. Liście będę obserwował. Parząc na "przewodnik po niedoborach Canna" to nieliczne zmiany na liściach podpadają pod niedobory potasu i fosforu, które dopiero co zostały podane. Może faktycznie to kwestia odczekania chwili aż rośliny się nakarmią. Proces nauki trwa.

3 godziny temu, Chory Królik napisał:

Gerald nie wiem czy naprawde polales 10ml na 1L wody czy po prostu sie pomyliles przy pisaniu? Jesli to nie pomylka to jest to duza dawka, bo powinno sie stosowac 1-3ml na 1L.

Na stronie Biotabs oraz na opakowaniu BIO PK podane są dwie możliwości dawkowania. Albo 1-3ml na 1L przy każdym podlaniu (od drugiego tygodnia kwitnienia do 1 tygodnia przed ścinką) - co jest niemożliwe do zastosowania przy autopotach

albo

10ml na 1L w 3,4,5,6 tygodniu kwitnienia.

Z racji Autopot zastosowałem drugą opcję. Zakręciłem system autopot, podlałem po 1L i czekam aż roślinki to wypiją zanim ponownie włączę Autopot.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To już mamy odpowiedź...

8 minut temu, Vito napisał:

na jednym widać jak by żarówką poparzony

 

1 minutę temu, Gerald napisał:

Ten co się dziwnie formuje to właśnie został przypalony 2 tygodnie temu przez lampę. Po prostu strzelił w górę i dotknął żarówki.

mam oko ;):D 

 

Olej sprawę, wszystko dobrze, ogranicz tylko nawożenie... Dawki duże są dla wielkich roślin... Twoje nie wymagają aż tak dużo...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

35 minut temu, Vito napisał:

Dawki duże są dla wielkich roślin... Twoje nie wymagają aż tak dużo...

Faktycznie, nie wziąłem tego pod uwagę. Mądrzy ludzie piszą, żeby zaczynać od połowy dawki podanej na opakowaniu. To nie, musi jeden taki z drugim, żółtodziób, lać maksymalną dawkę. :Facepalm:

Będą teraz dostawać samą wodę z Autopot i zobaczę co dalej będzie. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+