Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250, 400W | Biotabs | Autopot, Airdome | AK472 Auto, CBD Kush, Durban Poison, Jack Herer


Recommended Posts

1 godzinę temu, Chory Królik napisał:

I ogolnie tak na marginesie nie wiem czemu, ale u mnie na bio pk jest dawkowanie 1-3 ml na litra od 2 do 5 tyg flo. Nie wiem dlaczego Ty masz inaczej, a to jest troche dziwne.

Napiszę do Biotabs ze wszystkimi wątpliwościami i jak tylko coś się wyjaśni dam znać.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Alarm chyba jednak nie był potrzebny. Nic więcej się nie dzieje, poza tym, że parę liści ma mniej zielony kolor, a bardziej wpadający w żółty. Ostatnio na podobny stan błyskawicznie pomogło podanie Orgatrex+Bactrex. Ale na razie czekam.

To byłoby nawet logiczne. Może być tak, że przy dużej podaży P i K roślinie, która je absorbuje, zaczyna brakować Azotu. Orgatrex zawiera dawkę Azotu i pobudza bakterie ułatwiające roślinie przyswajanie Azotu.

Natomiast topy puchną i to widać zdecydowanie więc ogród wydaje się być na kolejnej prostej.

Do Biotabs napisałem z prośbą o wyjaśnienie jak łączyć BIO PK, Compost Tea PK i Orgatrex (który poza melasą i innymi składnikami też zawiera P i K) ze szczególnym naciskiem na uprawę w Autopotach. Ciekawe co odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, Gerald napisał:

Do Biotabs napisałem z prośbą o wyjaśnienie jak łączyć BIO PK, Compost Tea PK i Orgatrex (który poza melasą i innymi składnikami też zawiera P i K) ze szczególnym naciskiem na uprawę w Autopotach. Ciekawe co odpowiedzą.

napisz do nich z linkiem do growloga, oni znają nasze forum ;) 

Różnice w dawkowaniach mogą być z tego powodu że produkt nowy, ja w tamtym roku dostałem go jako tajemniczy produkt bez etykietki do testowania... 

Ciekawy jestem co odpiszą :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 22.10.2017 o 11:44, Chory Królik napisał:

I ogolnie tak na marginesie nie wiem czemu, ale u mnie na bio pk jest dawkowanie 1-3 ml na litra od 2 do 5 tyg flo. Nie wiem dlaczego Ty masz inaczej, a to jest troche dziwne.

Z odpowiedzi otrzymanej od Biotabs jeszcze nie wszystko jasne, dopytuję. 

Jednak w powyższej kwestii odpowiedzieli, że dawkowanie od 2 do 5 tygodnia dotyczy tylko autopotów i wtedy podaje się 10ml raz w danym tygodniu. Natomiast 1-3ml na 1L podaje się przy ręcznym podlewaniu , za każdym podlaniem. I wtedy od drugiego tygodnia kwitnienia do jednego tygodnia przed ścinką. 

@Chory Królik Czy możesz zrobić zdjęcie dawkowania ze swojej butelki, żebyśmy to do końca wyjaśnili?

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A już wiem! trzeba zrobić @ i zacząć pisać nick, natomiast ja najpierw skopiowałem nick Chory Królik, wkleiłem go w wiadomość i dodałem @ na początku. I to nie zatrybiło. Zostało tylko odwołanie do profilu.

Dziękuję @joka.menas za pomoc. Już poprawiam poprzedni post. Ale fajnie :D kolejna przydatna informacja.

Koniec śmiecenia.

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Troszkę sobie wyjaśniliśmy z Biotabs odnośnie dawkowania nawozów. Podsumowanie poniżej:

BIO PK: Podlewanie ręczne 1-3ml na 1L za każdym podlaniem od 2 tygodnia kwitnienia do 1 tygodnia przed ścinką. Autopot 10ml raz w tygodniu od 2 do 5 tygodnia kwitnienia.

To jest tylko potwierdzenie tego co jest na nowych opakowaniach. Na butelce, którą ma @Chory Królik (z początku produkcji) jest tylko podane 1-3ml na 1L bez doprecyzowania w których tygodniach, stąd powstała cała zagadka.

Odnośnie jednoczesnego stosowania BIO PK i Compost Tea PK uzsykałem odpowiedź, że nie zaleca się podawania ich razem w jednej uprawie. Zapytałem dlaczego inny kolega z forum otrzymał w czerwcu odpowiedź od nich, żeby podawać je razem, na zmianę: Herbatkę w 3 i 5 tygodniu kwitnienia a BIO PK w 4 i 6 tygodniu. Odpowiedź jest taka: każda osoba prowadząca organiczną uprawę ma inną strategię i w związku z tym, inny członek z ich zespołu mógł zarekomendować inną strategię. O ile ich podstawowy zestaw nawozów ma jedną strategię podawania opisaną w "Instrukcji Organicznej Uprawy", o tyle BIO PK i Composte Tea PK są produktami dodatkowymi i każdy powinien je stosować wedle własnych upodobań/doświadczeń obserwując jak reaguje jego konkretna uprawa. Nawozy PK podaje się na własną odpowiedzialność, jednak ich podawanie do standardowego zestawu nawozów Biotabs pozwala osiągnąć większe zbiory. Ten gość, który mi odpowiedział, napisał, że on zawsze stosował tylko albo jeden albo drugi nawóz w uprawie i stwierdził, że Herbatka daje lepsze rezultaty. Teraz w swoich uprawach stosuje już tylko Compost Tea. Podaje ją przynajmniej 4 razy w trakcie uprawy i jego zdaniem podawanie Herbatki naprawdę daje różnicę. (Napisał to z wykrzyknikiem na końcu zdania!). Jeszcze taka ciekawostka, że w samej karcie produktu Compost Tea jest napisane, że herbatkę można wzmocnić dodając do niej BIO PK. Niezły młyn... Widać trzeba zbierać doświadczenia, obserwować własną uprawę i patrzeć co działa. Ja postanowiłem u siebie podawać już tylko samą herbatkę. Pierwszy napar już się kisi u mnie :-)

Odnośnie dawkowania Orgatrex odpisał, że jego podawanie zależy od własnej strategii przyjętej w konkretnej uprawie. Można podawać, albo tak jak w "Instrukcji Organicznej Uprawy", czyli 2 razy w większych ilościach (raz 5ml, a raz 20ml), a potem w razie potrzeby,

albo

podawać tak jak napisane na butelce: 2ml z każdym podlaniem. Oczywiście ta druga opcja tylko jeżeli podlewamy ręcznie i nie stosujemy Autopotów.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+