Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 250, 400W | Biotabs | Autopot, Airdome | AK472 Auto, CBD Kush, Durban Poison, Jack Herer


Gerald

Recommended Posts

18 minut temu, joka.menas napisał:

Czesc, trzymam kciuki zeby nie postepowalo to dalej! Jaka miales wilgotnosc i tempe, co z mieszajacymi? Pytam bo mam problem z wilgotnoscia w tym GL i chce wszelkie wyniki zebrac od innych by miec szerszy poglad! Jescze raz powodzenia.

Mam dosyć silny wentylator wyciągowy. Wilgotność była na 50% i nie używałem mieszającego, bo zawsze jak go włączałem to robił mi wichurę. Niestety ma słabą regulację prędkości. Wyłączyłem go w pip, bo wilgotność wyglądała na OK. Dopóki lampa była bliżej topów to je lepiej grzała, ale lampę podniosłem do góry, parę dni temu, żeby symulować warunki jesienne i rezultat już znasz.  Dodatkowo znów spadła mi temperatura powietrza w pomieszczeniu w ciągu nocy, a to podbiło wilgotność. 

Ściąłem całą roślinę, na której była pleśń, ustawiłem mieszający tak, aby nie walił bezpośrednio po roślinach i zobaczymy czy reszta się wybroni. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W ciągu dnia temperatura 22-24, ale w nocy zjeżdża mi do 15. Pomimo podgrzewanej podłogi i kabla grzejnego w namiocie. Następny grow będzie w innym miejscu.

Widziałem, że stosujesz osuszacz. Trzymam kciuki.

Mi się wydaje, że temperaturę trzeba podnosić oraz podnosić wyciąg, a nie tylko mieszanie.

 

 

Jeszcze dwa pytania do bardziej doświadczonych:

1. Czy przytopowe liście odcięte od topa też suszyć przed przerobieniem  masło? Czy brać je świeże? Czy może dekarboksylować w piekarniku, a dopiero potem do masła?

2. Czy opłaca się suszyć pąki, który rosną na rozgałęzieniach niżej, pot topem (biorę pod uwagę te które dojrzały i wykształciły trichomy, czy w całości przerobić na masło z liśćmi przytopowymi z głównych topów?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj.

1. Maslo mozna robic ze swiezych lisci tak jak i z suchych tylko sa to 2 troche inne metody. Zobacz w Przepisach Konopnych u nas na forum i wybierz co Ci bardziej odpowiada. Ja jako, ze scinam zawsze po trochu to robie z suchych zeby miec jak najwiecej, bo zawsze maja czas wyschnac.

2. Moim zdaniem kazde budsy oplaca sie suszyc jesli trichomy sa w odpowiednim dla Cb poziomie. Ale oczywiscie biore tylko te wieksze. Takie co wychodzi po 0,1 lub 0,2 wrzucam do masla albo biore wczesniej na testy :). 

Dobrze zrobiles sconajac ta rosline, pozdrawiam i zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 10.11.2017 o 12:02, Vito napisał:

mieszający przy takich topach musi chodzić non-stop...

No tak. Chciałem być mądrzejszy. Bo w namiocie zimno, nie chciałem ich jeszcze bardziej schładzać, ale niestety niska temperatura powoduje wzrost wilgotności.

Ostatecznie zdecydowałem się dzisiaj przenieść całego Homeboxa do innej, cieplejszej lokalizacji. Temperatura ustabilizowała się w okolicach 18-20 w nocy, bez dodatkowych kabli grzejnych a wilgotność wreszcie spadła do 43%. Może są szanse sensownie dociągnąć jeszcze te 1-2 tygodnie do początku bursztynów.

Niektóre łodygi/topy musiałem podeprzeć palikami. Nie są jakoś wybitnie wielkie, to raczej łodygi wyglądają na słabe.

Jedziemy dalej...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Ścinka na plantacji wykonana.

Niestety popełniłem kolejny błąd. Po przestawieniu na Sumer Lumen nie zaglądałem do roślinek przez ponad tydzień. Popaliły się największe i najwyżej sięgające topy... Kolejne doświadczenie do kompletu.

Po ścince, wilgotnego wyszło: Jack Herrer - 41g, Durban Poison - 60g, CBD Kush - 65g, AK 472 - 65g. Poza Jack Herrer,  z pozostałych roślin drugie tyle materiału, co z głównych topów, wyszło z mniejszych topów/popcornów. Dużo ich było. To wskazówka dla mnie,  żeby je wcześniej eliminować i pompować moc w główne topy.

Ruszyła suszarnia a ja wybieram kolejne kandydatki do nowej uprawy. Tym razem już bez automatów. Choc trzeba przyznać, że najbardziej zbite, mocne topy ma właśnie AK472. Ale jednak jest z nim coś dziwnego w stosunku do pozostałych roślin.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+