Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250, 400W | Biotabs | Autopot, Airdome | AK472 Auto, CBD Kush, Durban Poison, Jack Herer


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety poległem. Dziś nie znalazłem tego miejsca, które jest uwiecznione na zdjęciu. Nie widzę niczego w kształcie bananów. Próbowałem w sieci znaleźć czego konkretnie mam szukać, ale bezskutecznie.

Mam wrażenie, że w topie jest cała masa kulek wyglądających jak nasiona, ale nie udaje mi się zrobić wyraźnego zbliżenia. Grrr!

Spróbuję jutro rano jeszcze jednego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

89 dzień uprawy, 60 dzień kwitnienia

Fotoperiod już 9/15

large.5a048ed889fa0_20171109_151615013_iOS-Edit.jpg.4ef5fb5c4608d3109fda2edfdc529d45.jpg

 

Poniżej: Dziwna sprawa. Górna część jednego z topów wraz liśćmi przytopowymi w tej części uschła. Na wiór. Dolna część tego topa jest wilgotna i klejąca. Co może być przyczyną? Co z nim zrobić?

large.5a048edd14074_20171109_151622936_iOS-Edit.jpg.2836e010f67e0d77a73489c32d98da1e.jpg

 

Tak wyglądają liście pod mikroskopem. Niestety z tych gównianych chińskich mikroskopów USB niewiele da się wycisnąć.

large.5a048ed527852_Lisc.jpg.28a1978f4738fd2f9d3dfac5827eb263.jpg

Czy tu już pojawia się bursztyn, czy to tylko złudzenie. Doradźcie mi proszę ile jeszcze czekać przed ścinką. To są głównie odmiany z przewagą Sativy i chciałbym, żeby nie były zbyt kanapowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

31 minut temu, Gerald napisał:

Dziwna sprawa. Górna część jednego z topów wraz liśćmi przytopowymi w tej części uschła. Na wiór. Dolna część tego topa jest wilgotna i klejąca. Co może być przyczyną? Co z nim zrobić?

szybko to wycinaj, w środku jest pleśń, wytnij nawet więcej rośliny by nie przeszła dalej...

Ogólnie to ścinasz zaraz ? Ja bym robił zbiory nawet jutro z rana bo jak pojawiła się pleśń to zaraz pojawi się i w innych miejscach a szkoda materiału na walkę z wilgotnością... Na przyszłe growlogi musisz zadbać o lepszą wymianę powietrza, lepszy mieszający.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja np. Nie wiem czy u Cb jest plesn, ale u mnie zrobil sie hot spot i przypalilo topa z jednej strony od goraca. W tej czesci topy byly brazowe i mozna bylo kruszyc je w palcach. Wycialem cale suche i bylo ok. Nic nie postepuje dalej.

Jezeli natomiast masz plesn to musisz wyciac ta zarazona czesc i obserwowac dalej. To wyrzuc, a reszta jest dobra dopoki sie nie zarazi. Prawdopodobienstwo dalszego rozprzestrzenienia jest duze, ale nie pewne. Wszystko jest w twoich rekach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W takim razie wytnij troszke wiecej niz jest zarazone, wyrzuc to i obserwuj dalej. Pamietaj, ze duza wilgotnosc to cos co plesn lubi. Staraj sie czesciej wietrzyc pomieszczenie itp. Nigdy nie mialem plesni, to nie wiem, ale ja bym na pewno nie scinal za wczesnie tylko obserwowal,ale miec niedojrzale topy to lepsze niz splesniale...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+