Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
growbox.pl ganjafarmer.com.pl

Gerald

Użytkownik
 • Content count

  72
 • Joined

 • Last visited

About Gerald

 1. Alarm chyba jednak nie był potrzebny. Nic więcej się nie dzieje, poza tym, że parę liści ma mniej zielony kolor, a bardziej wpadający w żółty. Ostatnio na podobny stan błyskawicznie pomogło podanie Orgatrex+Bactrex. Ale na razie czekam. To byłoby nawet logiczne. Może być tak, że przy dużej podaży P i K roślinie, która je absorbuje, zaczyna brakować Azotu. Orgatrex zawiera dawkę Azotu i pobudza bakterie ułatwiające roślinie przyswajanie Azotu. Natomiast topy puchną i to widać zdecydowanie więc ogród wydaje się być na kolejnej prostej. Do Biotabs napisałem z prośbą o wyjaśnienie jak łączyć BIO PK, Compost Tea PK i Orgatrex (który poza melasą i innymi składnikami też zawiera P i K) ze szczególnym naciskiem na uprawę w Autopotach. Ciekawe co odpowiedzą.
 2. Napiszę do Biotabs ze wszystkimi wątpliwościami i jak tylko coś się wyjaśni dam znać.
 3. Faktycznie, nie wziąłem tego pod uwagę. Mądrzy ludzie piszą, żeby zaczynać od połowy dawki podanej na opakowaniu. To nie, musi jeden taki z drugim, żółtodziób, lać maksymalną dawkę. Będą teraz dostawać samą wodę z Autopot i zobaczę co dalej będzie.
 4. Ten co się dziwnie formuje to właśnie został przypalony 2 tygodnie temu przez lampę. Po prostu strzelił w górę i dotknął żarówki. Tak mu już zostało. Reszta topów jest normalna.
 5. Dziękuję za odpowiedzi i rady. Zwiększam częstotliwość medytacji i staram się zachować spokój. Na razie topy nadal puchną. Liście będę obserwował. Parząc na "przewodnik po niedoborach Canna" to nieliczne zmiany na liściach podpadają pod niedobory potasu i fosforu, które dopiero co zostały podane. Może faktycznie to kwestia odczekania chwili aż rośliny się nakarmią. Proces nauki trwa. Na stronie Biotabs oraz na opakowaniu BIO PK podane są dwie możliwości dawkowania. Albo 1-3ml na 1L przy każdym podlaniu (od drugiego tygodnia kwitnienia do 1 tygodnia przed ścinką) - co jest niemożliwe do zastosowania przy autopotach albo 10ml na 1L w 3,4,5,6 tygodniu kwitnienia. Z racji Autopot zastosowałem drugą opcję. Zakręciłem system autopot, podlałem po 1L i czekam aż roślinki to wypiją zanim ponownie włączę Autopot.
 6. Liście wysuszone są na dole rośliny. Na jednej roślinie parę jest przy topach bo przypaliłem lampą (przegapiłem dni w których roślina wystrzeliła w górę). Podetnę te podsuszone końcówki i suche listki przy topach. Co do fioletowych/sinych liści pojawiły się one w obu roślinach tak w mniej więcej połowie wysokości. To raczej nie jest niedobór fosforu bo wczoraj wszystkie podlałem BIO PK od Biotabs. Czy może to być wynik przenawożenia? Podlałem zgodnie z instrukcją na opakowaniu 10ml BIO PK nad 1L wody, na każdą roślinę, jednorazowo w danym tygodniu. Ale może to za dużo?
 7. Pytania do bardziej doświadczonych: Na jednym liściu pojawił się taki objaw, liść w jednym miejscu pożółkł, jakby go coś spaliło, a na pozostałej powierzchni zsiniał: Na drugiej roślince jeden zaczął sinieć: Na pozostałych liściach nie wygląda by coś się działo, ale być może jest to zapowiedź jakiegoś większego problemu. Działać jakoś? Czekać? I jeszcze jedno pytanie, czy takie zupełnie wysuszone fragmenty z liści i topów wycinać?
 8. Dzień: 70, Flo: 41 Dziś podlane BIO PK, obserwuję jaka będzie reakcja jak już zjedzą witaminki.
 9. Dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na doświadczenia Drwala. Czytałem ten growlog wcześniej, teraz sobie przypomniałem, ale przy słabszej wiedzy w tamtym momencie nie zakodowałem tych cennych informacji. Oba preparaty mają trochę inny skład. BIO PK ma większe stężenie Fosforu i Potasu oraz witaminy, natomiast herbatka to sproszkowana mieszanka kompostowa z dodatkiem Fosforu i Potasu. Biotabs zaleca podawanie ich na zmianę w różnych tygodniach. Zobaczymy jak wpłyną na moją uprawę. W tej chwili z dnia nadzień widać puchnięcie. Jestem ciekaw czy zauważę różnicę po ich podaniu. Oczywiście podawanie na zmianę.
 10. W takim razie jeszcze jedna ciekawostka. W instrukcji PK COMPOST TEA jest napisane: "Dodaj 15 gram (łyżka stołowa) Compost Tea na 1L wody , dla lepszego efektu dodaj 5ml ORGATREX'u na 1L wody." Jak się dowiesz czemu tak jest to ja już będę po zbiorach, ale przynajmniej będziemy mądrzejsi przed następnym razem...
 11. Tak na oko 50-60cm, napiszę Ci dokładnie jak zmierzę. Tego automata wziąłem jedynie na próbę, z ciekawości, następny grow będzie tylko na sezonach. W najwyższym punkcie 65cm.
 12. Tak na oko 50-60cm, napiszę Ci dokładnie jak zmierzę. Tego automata wziąłem jedynie na próbę, z ciekawości, następny grow będzie tylko na sezonach. Początkowo planowałem mieć w boxie 6 roślin, ale nawet te 4 to jest bardzo ciasno. Sądzę, że gdyby były dwie roślinki, to wyniki byłyby by lepsze. W ogródku wszystko wróciło do normy. Ta mata grzejna pod podłogą to był dobry ruch. Temperatura w nocy jest na poziomie 20-21C. Idealnie. Na liściach wróciła zieleń. Po tym podlaniu mieszanką Orgatrex+Bactrex oprysku Boom Boom Spray i ustabilizowaniu temperatury wszystko zaczęło tak szybko puchnąć, że zmiany widać z dnia na dzień. Bomba! Mam pytanie do bardziej doświadczonych w Autopotach i Biotabsach. Na Orgatrex jest podane by go podawać przez cały cykl, z każdym podlaniem. Jako to zrobić przy systemie Autopot. Podlewać ręcznie? Ile? Jak często. Druga pytanie: czy warto zastosować PK Compost Tea od Biotabs? Trzecie pytanie: Czy teraz gdy rośliny mają już rozbudowany system korzeniowy i są na półmetku kwitnięcia, nadal co 3-4 dni serwować im suszę?
 13. Żółte liście pojawiły się na wszystkich roślinach. Zacząłem się poważnie martwić gdy zżółkły nie tylko liście dolne, ale też na wysokości połowy jednej z roślin. Doczytałem w instrukcji Autopotów, że gdy temperatura spada poniżej 15C, podaż Azotu może być niższa z powodu mniejszej aktywności drobnoustrojów. A to skutkuje żółknięciem liści. Wygląda na to, że nawet gdy temperatura powietrza jest na poziomie 16-17C (dzięki kablowi grzejnemu) to przy samej ziemi jest niższa (u mnie na poziomie 10C - to jest rzeczywista temperatura w Autopotach i temperatura ziemi/korzeni) Zamontowałem dziś matę grzejną pod podłogą i ustawiłem na 22C. Zastosowałem oprysk Boom Boom Spray, który ma (według ulotki) zapewnić "doładowanie azotu" oraz pomóc przezwyciężyć stres spowodowany m.in. przez zimno. Dodatkowo podlałem mieszanką Orgatrex+Bactrex i czekam co przyniesie jutro. Część kabla grzejnego zwinąłem w okrąg i zawiesiłem tak by był centralnie w środku pasywnego wlotu powietrza. Może trochę podniesie temperaturę powietrza zasysanego. Tyle jest na forum historii związanych ze zbyt wysoką temperaturą, a mi przyszło walczyć z chłodem... Vito dzięki za pocieszenie odnośnie zalewania namiotu. Sprawdziłem każdy Autopot z osobna (wszystkie zawory działają prawidłowo), wymieniłem wszystkie wężyki i zrobiłem próbę generalną całego systemu. Wygląda na to, że pomogło.
 14. Czołem, 61 dzień od początku i 32 dzień Flo. Temperaturę udało się opanować kablem grzejnym i sterownikiem temperatury. W nocy temperatura trzyma się na poziomie 16-17C więc powinno być OK. Mam problem z systemem autopot ponieważ, któraś z donic przelewa wodę i w rezultacie cały zbiornik ląduje w growbox. Czeka mnie wystawienie wszystkich roślin i sprawdzenie co jest nie tak. Przez parę dni nie byłem u roślinek a one przez ten czas tak ruszyły w górę, że parę liści i jeden top uległ poparzeniu. Lampa podniesiona, wygląda, że sytuacja opanowana. U jednej rośliny zauważyłem z dnia na dzień dwa pożółkłe liście. Na poniższym zdjęciu to ta z przodu po lewej. Co to może być? Tak wygląda AK472AUTO - trochę taki chudy i mizerny... A reszta tak:
×