Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uprawa konopi OffTop - zadaj dowolne pytanie na temat uprawy - stary temat


Scooby-Doo

Recommended Posts

Witaj

1. możesz od razu w docelowym, aczkolwiek najlepiej najpierw pestki dać nawet w kubeczki plastikowe i po paru dniach dopiero do docelowych, na starcie rośliny się strasznie wyciągają i dzięki późniejszemu wsadzeniu do docelowej możesz podsypać glebą pod same pierwsze listki.

2. mogłeś wybrać glebę także biobizza ale będzie dobrze, ważne by wodę odstawić na minimum 24h przed podlaniem

3. żadnych treningów, puszczasz wolno roślinę i obserwujesz jak rośnie, a odmiana... to już tylko zależy od Twojego gustu, ja polecam normalne pełnosezonowe odmiany (nie auto). 

 

  :) boję się tego przerzucania seedów, nie mam zbyt delikatnych rąk ale podejmę wyzwanie. Co do roślin to też jakoś bliżej mi do pełnosezonowych (choćby dlatego kupiłem 2 żarówki na wege i flo)

co do wody: po czajniku widzę,że moja woda nie jest jakiejś super jakości - mam straszny kamień na grzałce co zapewne jest skutkiem tego że woda jest zbyt "twarda". Czy taka twarda woda po odstaniu będzie nadawała się do podlewania czy lepiej jednak kupić tą np: oazę "biedronkową" o ph 6.5?

 

co do treningów: nie stosować nawet tego przycięcia FIM?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 495
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

co do wody: po czajniku widzę,że moja woda nie jest jakiejś super jakości - mam straszny kamień na grzałce co zapewne jest skutkiem tego że woda jest zbyt "twarda". Czy taka twarda woda po odstaniu będzie nadawała się do podlewania czy lepiej jednak kupić tą np: oazę "biedronkową" o ph 6.5?

lepsza odstana

 

 

co do treningów: nie stosować nawet tego przycięcia FIM?

 

żadnego, tym bardziej fim, ale skoro chcesz to zrób porównanie, jedną puść wolno a drugą przytnij, większy zbiór będzie na tej nieprzyciętej ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie

 

Pierwszy post i pierwsze pytanie z kilkudziesieciu, ktore zadam w najblizszym czasie  B)

 

Wlasnie ogarnalem namiocik 0.8 x 0.8 x 1.6m, dziewicze podejscie, bedzie lampka HPS 250w + ledy 5400k na pierwsza faze (planuje jakies 13 tysiecy lumenow z tych ledow uzyskac). Wentylacja + chemia jeszcze nie ogarniete ale problem mam innego typu - jakie nasiona na pierwszy raz ?! Jak wygogluje to prawie w kazdym topiku ludzie pisza, ze temat powielany setki razy itd, a tak naprawde ciezko cos znalezc. Problem mam tego typu, ze wiekszosc poleca automaty na pierwsza uprawe, a tutaj znalazlem nieco inna opinie. Wiadomo, ze chodzi mi o przyzwoity plon ale bez pazery; wiem, ze automaty sa "delikatne", jakosc palenia gorsza i zastanawiam sie dlaczego ludzie je polecaja na pierwszy raz ? Roslinka bedzie pod stala opieka, praktycznie 24h (nie liczac jak bede spal :D ) i potrzebowalbym rady jakie nasionka nie automatow bo w wiekszosci jest to ak47, herer, biala wdowa ale auto ... oczywiscie cena tez gra role bo nie chce placic 300 zyy za 3 nasiona ... cos prostego na pierwszy raz ... zeby mi growlog ladny wyszedl  :D

 

Teraz moze drugie pytanko ... posiadam nieograniczona ilosc listew ledowych, ok 300 lumenow na listwe, ok 50 cm dlugosc, szerokosc 1 cm, 5400K, chce je polaczyc ze soba i powiesic przy doniczkach na wzrost (bo niby to dobrze, tzn biale swiatlo, oczywiscie hps tez bedzie nadawal) ... czy ma to sens ? planuje polaczyc po 15 listew na scianke i powiesic na 3 scianach (poza wejsciem), chodzi mi tez o to ze przyslonie troche mylar i odbicie swiatla i zastanawiam sie czy przez to nie bedzie gorszego efektu od zalozonego celu (czyli dostarczenia bialego swiatla na wzrost) ?

 

Pytanie nr 2 moze wydawac sie debilne ale mam rozkmine  :re:  i prosilbym o wyrozumialosc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

 

  chemia jeszcze nie ogarniete

a po co chemia ? Są bio nawozy, chyba że lubisz się truć :) 

 

 

jakie nasiona na pierwszy raz ?!

Na pewno nie auto :) Sprawdź sobie coś z klasyków, każdy grower powinien spróbować: 

Big Bud, Critical +, Cheese, Lemon Skunk, Orange Bud, White Widow, White Widow x Big Bud, np na holenderskiskun znajdziesz taniej pestki spod loga sklepu, ale polecam Ci wydać jednak więcej na markowe, to nie są pomidory i ryzykować przez 3 miesiące dla niepewnych pestek to istny hazard :)

Poczytaj opisy, i ta która Ci się spodoba to bierz, wszystkie konopie uprawia się tak samo, tego samego potrzebują.

 

 

astanawiam sie dlaczego ludzie je polecaja na pierwszy raz ?

Bo mają kolegów co sprzedają automaty :D Nie wiem, ja nie palę ich, dla mnie to upośledzone rośliny i mają tylko jeden plus - szybkość, reszta na minusie.

 

 

 

posiadam nieograniczona ilosc listew ledowych

Te ledy są do uprawy czy do oświetlenia domu, bo te do domu to się do uprawy nie nadają, a raczej masz te do domu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+