Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Uprawa konopi OffTop - zadaj dowolne pytanie na temat uprawy - stary temat


Scooby-Doo

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • Replies 495
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam medium CANNA TERRA PROFESIONAL wg. producenta ma pH 5,5-6,5.

 

Mam pH metr ale nadaje się tylko do gleby. Myślałem żeby nawodnić testowe medium odstaną kranówą i sprawdzić pH metrem do gleby tylko po jakim czasie to mierzyć od podlania żeby wynik był jak najbardziej wiarygodny?

 

Aha jeszcze jedno pytanko. Mam nawilżacz typu "zimna mgła" który poprawia mi wilgotność powietrza z 36% do nawet 75%:) Z tym że temperatura mi spada o jakieś +- 3st. C i postanowiłem wyciągnąć szybę spod lampy. W boxie jest aż siwo :D czy to nie zaszkodzi hps-owi?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Mam pH metr ale nadaje się tylko do gleby. Myślałem żeby nawodnić testowe medium odstaną kranówą i sprawdzić pH metrem do gleby tylko po jakim czasie to mierzyć od podlania żeby wynik był jak najbardziej wiarygodny?

 

pH metry glebowe przeważnie nie działają prawidłowo. Jeżeli masz taki: MIERNIK pH DO GLEBY

 

Wykonanie pomiaru:

1) Należy przygotować jednorazową próbę podłoża (~300-400g) usuwając z niej kamyki, źdźbła trawy, korzenie, liście itp.
2) Glebę następnie wsypujemy do pojemnika (~0.5L), dodajemy niewielką ilość wody, aby ziemia była wilgotna.
3) Przecieramy ostrożnie końcówkę miernika szorstkim papierem lub szczoteczką i wsuwamy sondę do przygotowanej wcześniej próby.
4) Odczytu należy dokonać po 60sekundach od włożenia sondy, wynik pojawi się na skali urządzenia.
5) Po skończonym pomiarze należy wyczyścić końcówkę sondy.

 

 

 

Aha jeszcze jedno pytanko. Mam nawilżacz typu "zimna mgła" który poprawia mi wilgotność powietrza z 36% do nawet 75%:) Z tym że temperatura mi spada o jakieś +- 3st. C i postanowiłem wyciągnąć szybę spod lampy. W boxie jest aż siwo :D czy to nie zaszkodzi hps-owi?

 

 

Jeżeli zbierze się wilgoć na żarówce może pęknąć. Skoro robi się siwo to gdzie jest mieszający ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

pH metry glebowe przeważnie nie działają prawidłowo. Jeżeli masz taki: MIERNIK pH DO GLEBY

 

Tak, dokładnie mam taki miernik. Ma dwie opcje: pH i wilgotność.

Dzięki za cytat ze sklepu, ja mój miernik kupiłem w pobliskim ogrodniczym ale jest identyczny i tańszy był :)

 

 

Jeżeli zbierze się wilgoć na żarówce może pęknąć. Skoro robi się siwo to gdzie jest mieszający ?

 

Wyłączyłem tymczasowo mieszający bo po kilku godzinach działania całości skrapla się na nim para. Rozwiązałem już problem wieszając wiatrak mieszający pod kątem i odwróciłem kąt nawiewu nawilżacza, aby dmuchał przed wiatrak.

 

Za niedługo być może założę growloga :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko odnosnie ziemi , mam spore pozostałosci , czyli sporo pracy (wynoszenie  wnoszenie nowej )  czy mozna wykorzystac ta sama ?  stosowałem zestaw hesi , ziemia z sklepu najwyzsze ph mieszane z perlitem dodatek dolomitu na spód . Czy Ta wyrzucić i kupic nowa? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po nawozach BioTabs używasz tej samej ziemi na spoko 3 razy jak nie lepiej.

Po Hesi można spróbować ale czy pozostałości po nawozach na kwitnienie nie będą zbyt mocną mieszanką na sadzenie kiełków/młodych roślin ? Jeżeli ostatnie podlewania tej gleby były samą wodą a sama gleba jest dobrej jakości można spróbować.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+