Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

odpowiedź jest jedna hps jest najlepszy pod względem wydajności

gdy mowimy o swietlowkach z wydajnoscia 60lm/w to moze, ale tutaj jest juz 90lm/w co zmienia postac rzeczy.... koszt zakupu hps zwrocil by sie szacunkowo po 350dniach ciaglego swiecenia[wieksze zuzycie pradu, bo zamiast 150 to 200w]

Nie neguje sensu kupna hps[barwa swiatla],jedynie chce sie po prostu troche przyuczyc, ew wszystko wywalic w kąt, więc mniejsze koszty = lepiej;) tym bardziej ze wydaje mi sie, że swietlowki beda dawac mi mniej ciepla, co ulatwi sprawe

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mam szafe prostokątną o wymiarach wys 150, szer 58 na 89 ..blisko jest kratka wywietrznika w pomieszczeniu gdzie ona stoi. wentylacje to mysle zrobic dziure na gorze odporowadzenie jakas rura doprowadzajaca do wywietrznika kratki..(jest ciąg wciagajacy) i z drugiej str w szafie dziure na dole doprowadzenie swieżego powietrza .

Jeszcze planuje kocem ja wyłozyc odbijającymw srodku...

Sugestie dotyczace oswietlenia i w ogole wszystkiego mile widziane ...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema all.

Mam pytanie. Mam szafę wys.165cm szer.47cm i dług.52 cala wyłożona w mylar`rze ,jak narazie korzystam z 3 żarówek kompaktowych Philips turbo 20W 1350lumenow każda i mam zamiar zainwestować w lampę HPS i tu moje pytanie. Czy kupić 100w czy 150w? Optymalnie potrzebuje 11220lumenow na mojego box`a. Dodatkowo w szafie mam 2 wiatraki od komputera 80x80 12v. Czy jak zmontuje 150w nie będzie problemu z temperatura i czy mnie nie zjedzą rachunki za prąd ? :P

Z góry dzięki za pomoc :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra dzieki wielkie!!
To będzie lampka 150W.
Właśnie jak by ktoś mógł mi jeszcze polecić jakoś roślinkę do mojej szafy i do jakiej doniczki miał bym ja dać? White Widow x Big Bud X-LINE chciałem kupić 5sztuk feminizowane, ale nie wiem czy do dobry pomysł

Z góry dzięki i mile widziane wskazówki dla początkującego :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

co do rachunkow....to sie nie martwie bo w tej mejscęwce mam prąd za fre :] ....na poczatku myslalem o 150W ale ostatnio chodzi mi po głowie 250...a z tym wiatrakiem co miesza powietrze to niezbedne ?..na moj chłopski rozum :P skoro dopływ swieżego powietrza bedzie na dole a na gorze bedzie ciag wyciagający to moze sie samo pomiesza ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+