Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Pokero: Tak, wentylatory to konieczność. Nikt nie ma w 100% szczelnego boxa, a wentylatory i tak są montowane. Roślina zużywa otaczające ją CO2 w trybie rapidalnym. Minimum z minimów, to wyciąg o takiej wydajności, aby wyssać całe powietrze z boxa w ciągu 5 minut. Jak to obliczyć? Liczysz sobie objętość boxa (dł. x szer. wys. - dobrze jest sobie zamienić jednostki od razu na metry). Potem dzielisz wydajność wentylatora (która jest podawana w metrach^3/godzinę) przez 12 (5 minut = 1/12 godziny). Następnie porównujesz otrzymaną wartość wydajności wentylatora w skali 5 minut z objętością swojego boxa. Wartość wydajności wentylatora w ciągu tych 5 minut musi być większa lub co najmniej równa objętości boxa ;).

To jednak nie wszystko, musisz pamiętać że ukierunkowanie przepływającego powietrza jest również istotne. O fakcie, że ciepłe ("zużyte") powietrze wędruje do góry również nie należy pod żadnym pozorem zapominać. W celu głębszego zaznajomienia się z tematyką wentylacji zapraszam do działów "Uprawa pod lampą" oraz "Projekt Growbox" . Pamiętajcie, nie podchodźcie do tego olewacko z masą kompromisów po drodze. Im bardziej się do tego przyłożycie, tym bardziej rośliny się wam odwdzięczą :) !

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam już roślinke z boxie, teraz świecić lampy czy poczekać aż wyjdzie na wolność z ziemi? ;]

Byndzek dzięki, coś będę musiał pomyśleć.

Box:
Gdzie dać wentylatory? na posiadaniu 120mm i 80mm. Z tyłu za lampami nie mam możliwości dac wentylatora. Musiałbym wycinać dziure, a jest to nie możliwe. Może być pomiędzy mariami wentylator? tzw mieszający powietrze?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam! Mam roslinke ktora ma 1,5m. Ma niewystarczajace oswietlenie bo jest to 3X swietlowka 23W i mysle ze dlatego ją tak wyciaglo do gory. Chodzi o to ze do polowy roslinki topki (bo topami nie mozna tego nazwac) sa od dlugiego czasu brazowe, a powyzej polowy jeszcze nie. Wydaje mi sie ze te na gorze jeszcze rosna, ale nie chca brazowiec. Wiec moje pytanie brzmi: czy scinac te brazowe topki w nizszych partiach czy poczekac az reszta dojdzie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@RELAX71, jaka to jest lampa? HPS? Jaka moc?

niestety nie trenowane i maja juz tylko jakies 10cm do lampy

Zaraz zaraz, czyli co, już zarosła te całe 120 cm prawie :D? Przetłumacz to na inny język, bo Ciebie nie rozumiem :D.

@pokero, co do umiejscowienia przeczytaj mój post jeszcze raz dokładnie (zwłaszcza kwestię o 'zużytym powietrzu') i pomyśl. Za dużo wymagasz ;)

W kwestii tych dwóch wentylatorów, daj albo 120mm-wyciąg / 80mm-wdmuch, albo obydwa na wyciąg, a w miejscu potencjalnego wentylatora wdmuchującego zostaw po prostu dziurę, różnice ciśnień zrobią swoje ;).

@pan89, może jakieś zdjęcie/a?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

forcegreen, Ty chyba zartujesz?Najpierw zakladasz gwowlog, w ktorym jest prawie 80 odpowiedzi i zdjecie 1-2 dniowej roslinki.Teraz zalozyles drugi i nadal pytasz o takie bzdety?Ty wogole jakos przyswajasz informacje czy nie rozumiesz tego co czytasz?Poza tym to pytanie jest debilne.Nikt Ci nie odpowie, bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi.Jak dalej bedziesz zadawal caly czas podstawowe pytania, to wogole zostaniesz pozbawiony mozliwosci pisania na forum.Czytaj chlopak, czytaj!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To trzeba bylo lepiej czytac.Swietlowki o barwie 2700k nadaja sie bardziej na kwitnienie, a te o barwie 6400k na wegetacje.

Wkoncu po to jest forum, zeby je czytac, a nie tylko po to, aby pytac w offtopie.

Nie wiem czy bedzie duza roznica, ale jakas na pewno.Jak chcesz przetrzymac troche sadzonki przed wysadzeniem na spota, to mozesz nawet pod takimi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+