Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 400W | White Widow x Big Bud


Recommended Posts

@PanikaGoryla niestety nie za bardzo mam możliwość wrzucenia farelki do pomieszczenia

@reksio naprawdę próbowałem już przeróżnych kombinacji; to chyba jakaś chińszczyzna i tylko rodowity chińczyk to ogarnie po odcisku żółtego, chińskiego palca. Na szczęście mam już nową stację i działają dwie równocześnie. Teraz jest 26*C i 59%, więc gitarka

@SmakMaroca999 teraz są 5x 37 dzień życia, 4x 27 dzień życia; myślałem, żeby potrzymać je jeszcze jakoś z 5-6 dni na wegu, a około 14-15 marca przełączyć na 12/12 - będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To widzę, że udany jestem... teraz mam od tej środkowej panny 30cm i w sumie nie podnosiłem jeszcze lampy. Do doniczki (nie gleby tylko plastiku) 60cm.

 

Miałem dwie żarówki: jedną ze starej uprawy (chyba ogólnie jakieś 3 uprawy przelotu), a drugą świeżo kupioną. No i na 99% zamontowałem nową, na tej, która jest niezamontowana zrobił się tak jakby ciemny nalot na tym pręcie w środku na początku i na końcu, a tamta była biała (więc uznałem, że nowa). Wstawię dziś foto tylko teraz nie mam jak.

 

Może balast to nie balast tylko balas? Małe są, bardziej jak automaty wyglądają...

ale to pestki chyba normalne

DSCN0036

 
następny grow będzie będzie lepszy, choć liczyłem, że ten będzie pro (człowiek uczy się na błędach)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@SmakMaroca999

 

Właśnie tak to sobie wyobrażałem jak mówisz... Wiem, że to nie idealna uprawa, ale naprawdę nie mam pojęcia, gdzie zrobiłem aż taki błąd, że są takimi karłami...

 

Może to być wina oświetlenia? W sensie balastu. Bo żarówkę mam nową (miałem wrzucić foto starej, jednak zgubiłem gdzieś czytnik kart i dlatego tego nie zrobiłem, postaram się jak najszybciej).

 

A ziemię i nawozy mam kozak świeżo kupione... może coś źle zrobiłem z tymi kostkami wełny (pierwszy raz w nich robiłem). Specjalnie zobaczyłem teraz na programator i mam ustawione na pewno 12/1 (od 8 do 20 i od 1:30 do 2:30). Nawet specjalnie pierwszy raz dałem wentylator mieszający ehh.. :(

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Yo to zdjęcie żarówki, ta wygląda na zużytą (nada się jeszcze do czegoś?), więc w boxie jest na pewno nowa. Pytanie czemu mam takie karły - może to być wina balastu? Bo wszystko inne chyba robiłem w miarę dobrze... (oprócz kiełkowania na początku, z resztą sami widzieliście), pierwszy raz tylko użyłem wełny a nie ziemi na początku.

stara lampa?

 

Roślina bezpośrednio pod lampą ma taki objaw - niedobór azotu?

coś nie tak

 

Chcę je dziś podlać samą wodą, jutro przełączyć na flow (12/12), pierwszy raz na flo podlać znów samą wodą, a potem..?

myślałem, żeby lać Alga-C i Flower-C, a wg tej tabeli też powinienem Growth-C (myślałem, że tylko na wega). Co im w końcu lać?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hehe no to kamień z serca @SmakMaroca999 :) nawet nie wiesz jak się ucieszyłem jak to przeczytałem :D

 

@PanikaGoryla tak najbardziej to tylko na tej jednej, środkowej roślinie. Choć w sumie na 2-3 sąsiednich też teraz zobaczyłem na końcówkach szczytowych liści żółte krawędzie. (naprawdę miniminiminimalnie, ale jednak to pewnie o czymś świadczy)

 

Wodę lałem zwykłą kranówę, starałem się jedynie, żeby co najmniej kilka godzin stała przy boxie, żeby nie było szoku termicznego. Także możliwe, że jest tak jak piszecie. Mogę kupować np taką w baniakach 5L źródlaną.

 

Podniosłem też trochę lampę, była ~23cm od tego szczytu, teraz jest ~38.

Trochę spadła mi wilgotność, przed podlaniem wynosiła ~48-51 (mam dwa higrometry), może teraz po podlaniu znów będzie w granicach 57-62.

 

 

Przed chwilą podlałem samą wodą (3l na 9 donic) źródlaną ze sklepu. Dzisiaj przełączam na flo tzn po prostu kasuję tę jedną godzinę świecenia w nocy (wcześniej 12/1 teraz 12/12 -> chcę skracać im co tydzień dzień o 15minut, git?).

 

Dzięki i pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+