Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250W | Super Skunk


Recommended Posts

Dziś bawiłem się w ogrodnika. Przesadziłem Panie do doniczek docelowych - warto zanotować na przyszłość - będe sadził nasiona już w doniczkach docelowych, mniej stresu dla mnie i dla "patyczków". Po przesadzeniu podlałem je na oko po 400ml. Lałem blisko łodygi oraz glebę w około. Poradźcie czy tak zostawić czy podlać mocniej? Generalnie z tego co się naczytałem powinny teraz rozpocząć bardziej dynamicznie rosnąć (gdyż 7 dni minęło 3 dni temu :P - ot taka logika szatańska). Klimat w boxie opanowany:)

tammchybaściebie2

tammchybaściebie1

 

Bolączki na najbliższe dni: z tego zestawu Biobizz Indoor try pack którym lać na start? Zapewne nie topmax. Dylemat mam między grow a bloom gdyż według instrukcji grow jest na wege a bloom na wege i flo :) PEACE!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema! Zawsze lej wode wokół roślinki nie bezpośrednio na nią! Zmusza to korzeń do szukania wilgoci i zapobiega gniciu lodygi. Ale wszystko wygląda wzorowo:) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość masakrator

Donice docelowe to nie jest najlepsze wyjscie , na koniec jak zetniesz to sam zobaczysz ze w srodku ziemia jest jak nowa bez kozeni ,wszystko pojdzie odrazu na samo dno i tam zrobi gesta siatke i po bokach ,ale tez nie ma jakiejs wielkiej roznicy a przesadzanie roslin nie daje im stresu ,wrecz przeciwnie ,dostarcza nowych skladnikow i wspomaga dalszy rozwoj tylk trzeba przesadzac jak ziemia jest sucha i sama odejdzie od doniczki . Najlepsza metoda to podniesc doniczke ,jak lekka podlewac ,jak ciezka nie .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Masakrator ciekawe - faktycznie przyjżę się temu po harvescie. Przesadzając postąpiłem wg instrukcji z poradnika z naszego forum . Odwróciłem do góry nogami kubek łodygę włożyłem między palce i pukałem w denko żeby odskoczyła gleba. Odskakiwała elegancko ;) Zastanawia mnie tylko czy nie powinienem mocniej podlać - tak żeby poszło trochę wody na podstawki. Ale znów naczytałem się, że za syte podlewanie to częsty błąd początkujących więc nie chcę popełnić tego bubla ;p Widzę postęp w roślinkach więc chyba jest dobrze. Peace!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Generalnie z tego co się naczytałem powinny teraz rozpocząć bardziej dynamicznie rosnąć

Teraz są małe zmiany widoczne bo roślina skupiła się na tworzeniu bryły korzeniowej, także źle wyczytałeś że na starcie największe zmiany. 

 

 

 

według instrukcji grow jest na wege a bloom na wege i flo

Link do instrukcji http://trawka.org/gallery/image/22778-tabela-dawkowania-biobizz/

Według instrukcji wegetacja trwa 2 tygodnie i podajesz w tym czasie Bio-Grow, w fazie kwitnienia podajesz grow i bloom razem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ten grow polece do konca na tym co mam. Przy nastepnym będę kroczył raczej w stronę winga niż większych wattow z błachej przyczyny - koszty. Anonim dzięki za poprawienie mojego błędnego toku myślenia. 

 

Poradźcie jeszcze tylko jak z tym podlewaniem - czy lać dalej po te 0.5 litra czy może lać aż pojawi się woda na podkładce?

No i pierwsze nawożenie zastosować w dawce polecanej przez producenta czy wg popularnej na forum teorii że na 1 raz pól dawki?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość masakrator

Jakie nawozenie ? teraz ,przeciez masz tam male roslinki w duzych donicach z ziemia ? , podlewasz az doniczka bedzie ciezka ,czekasz az zacznie byc lekka , nic nie ma sie przelewac .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jakie nawozenie ? teraz ,przeciez masz tam male roslinki w duzych donicach z ziemia ? , podlewasz az doniczka bedzie ciezka ,czekasz az zacznie byc lekka , nic nie ma sie przelewac .

Takie nawożenie jak masz w tabeli biobizza (konkretnie Bloom) od 2 tygodnia. który się zaczął w niedziele.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+