Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 250W | Super Skunk


Recommended Posts

stacja (a raczej jej czujnik) będzie podpięta na słupku ramy boxa, tam była wcześniej ale położyłem bliżej kubków żeby wiedzieć co się dzieje bliżej nasion (wiem zdaje sobie sprawę, że to śmieszne, bo przecież 15cm dalej warunki się raczej nie załamują ale jakoś mi tak na sercu lepiej;p). Wentylator wisi też na słupku ramy (w środku) i jak zamykam boxa hałas jest na raczej niskim poziomie. Z jego umiejscowieniem będe musiał jeszcze kombinować zdaje mi się. W obecnym ułożeniu zbił mi temperaturę o około 2 stopnie - myślę że to dlatego że dmucha troszkę w żarówkę i odbłyśnik. Przerzucę go jeszcze w miejsce które zasugerowałeś i poobserwuję co się dzieje z temp i wilgotnością. Ale to już jak pokażą się panie. Bo rozumiem że w obecnej fazie nie nalezy świecić lampą do momentu aż laski pokażą sutki z gleby? pozdrawiam!

 

 

Edit. jakieś cwane rady na ilość wody potrzebną do podlania 1 kubka? przydałaby się równie cwana do określania KIEDY podlać :P 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Do takiego kubeczka wlej po 50ml wody. Tyle naprawde wystarczy dla małego kiełka. Jak zalejesz cały kubek woda tak że stanie się bardzo cięzki  to kiełek może zgnić i będziesz miał po roślince. Jak często podlewac? Wszystko zależy od temperatury, wentylacji i wilgotnosci. Każdy z tych parametrów wpłynie na to jak szybko będzie wysychać twoja ziemia. Podlewaj tylko wtedy jak juz będziesz czuł że kubek robi sie naprawdę lekki. Jak pamiętasz wagę kubka przed podlaniem to bedzie Ci łatwiej. Pamietaj że lepiej jest przesuszyc roślinki niż przelać :) Powodzenia 

 

ps: Widzę na zdjęciach że miałeś odpowiednio podlane kiełki. Jak dodałeś jeszcze wody to mogłeś przesadzić więc teraz im odpuść na pare dni!  Wrzuc fotki jak maluchy wyjdą na powierzchnie! 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Wentylator wisi też na słupku ramy (w środku) i jak zamykam boxa hałas jest na raczej niskim poziomie.

nie nie... chodziło mi o wentylator wylotowy który zasysa powietrze z boxa przez filtr, teraz jest poza boxem ale możesz go spokojnie przenieść od razu za filtr a potem rura.

 

 

czy na tym etapie mam już normalnie stosować fp? czy na razie ma być ciemno do pojawienia sie roślin nad ziemią?

lampa wyłączona do puki nie wyjdą z ziemi, potem stosujesz normalnie fotoperiod

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wentylator wysysający jest w boxie w ustawieniu dokładnie takim jak napisałeś czyli filtr>wentyl>rura i dopiero sama rura wychodzi za box ;p na zdjeciu to może go niezbyt widać ale wsadziłem go mocno na filtr. wentylator jest biały - jak się przyjżeć to widać biały element między filtrem i rurą alu. ;P 

 

BIO podpowiedział mi abym włączył światło już, zaistniała obawa że troszeczke przelałem więc chciałem stworzyć warunki żeby ten nadmiar wody w glebie mógł troszkę szybciej odparować lampa chodzi kilka godzin. czy w obecnej sytuacji mogę znów ją wyłączyć i czekać z fotoperiodem do pojawienia się roślin nad glebą?:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A faktycznie, jest tam wentyl, hehe przyzwyczaiłem się do dużych  :laugh:

A co do światła, można włączyć można bez, jak kto woli, jak chcesz włączyć to leć już fotoperiodem 12/1. Może temperatura ogrzeje ziemię i zadziała jak propagator przyspieszając wyjście.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+