Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


Furion

Recommended Posts

  • Replies 263
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam forumowiczów! Planuję budowę growboxa od podstaw. Póki co, potrzebuję pomocy przy oświetleniu. Rozważam zakup tego zestawu oświetlenia:

http://www.growshopjamaica.pl/product/uzywany-zestaw-oswietleniowy-250w-400w/?id=2331

http://www.growshopjamaica.pl/product/lampa-zarowka-hps-250w-phytolite-dual/?id=1281

I z tego miejsca chciałem zapytać was, doświadczonych growerów czy warto i czy będzie w miarę wydajny. Jeśli wg was się nie opłaca, proszę podajcie ewentualne propozycje. Chcę jedynie zaznaczyć, iż me fundusze są mocno ograniczone, więc chciałbym stworzyć to w miarę po taniości.
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

Ps. chciałem dodać, że kod promocyjny Trawka.org na growshopjamaica nie działa

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Toksyna

A proszę Cię bardzo.

 

Chociaż by tu:

 

link do znanego w polsce serwisu :

Lampa ledowa PANEL LED GROW 300W 4:5 WZROST ROŚLIN - 1579zł

 

zwróć uwagę na cenę.

 

A ten link prosto od producenta:

300W Hydroponic LED Lamp Panel Indoor Veg Flowering Grow Light Full Spectrum - 91.20 funtów

 

jeszcze jeden link:

GreenHydro 300W Full Spectrum LED Grow light Medical Flower Plants Grow&Flower - 77,99 funtów

 

Cena jest niższa o....sam widzisz.Poza tym na polskim serwisie masz 2lata gwarancji a u producenta 5 lat.

Zobacz jak nas walą po kieszonce.

 

A jeżeli jesteś zainteresowany większą ilościa to istniej możliwość negocjacji ceny.

 

Poniżej link do mniejszego panelu 120w:

NEW 1365PCS SMD LED Chips 120W LED Grow Lights RED + BLUE Hydroponics for Plants - 39,90 funtów

 

Zwróć uwagę ,że to cena razem z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Panowie przymierzam się do zrobienia boxa (małego, jakies 50/50/120 lub nawet mniejszego byle by zmieściły się dwa krzaczki)  i wacham się z doborem oświetlenia...

HPS odpada w 100% bo bym nie wyrobił z temperaturą przy takim boxie, więc zostaje cfl lub ledy, co do cfla wybó jest prosty i tani ale, że bardziej zależy mi na dobrym oświetleniu niż jego cenie to chciałbym was spytać o panel led Plantphotonics LED Panel 23W/32W   na pewnej stronie pisze, że jest to odpowiednik 150 hps'a ale ile w tym prawdy? Kosztuje jakies 400/500zł zależy gdzie patrzeć i szkoda by było wywalić tyle kasy jak lepiej bym wyszedł na enrgooszczędnej żarówce...  Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

LED to LED, ma inne widmo od HPS itd. więc porównywanie jest nie na miejscu.

Jak widać ledy są dostępne od dawien dawna na rynku a ludzie i tak wolną HPS, pod ledami są wyniki ale mniejsze niż pod HPS.

Nie wieżę że pod panelem 23W wyciągniesz tyle co pod HPS 150W i tu producent/sprzedający raczej ściemnia. Z ledów możesz wyciągnąć 3g/w a z HPS 1g/w. 

Podawanie takich wyników bez podawania wykresów z testów itd. to zwykła bajka napisana przy blanciku  :big-joint:

Na pewno ledy to lepszy wybór od CFL, ale dobry panel kosztuje około 2 tys. zł taki jaki by mnie zadowolił :)

 

Nie lepiej kupić hpsa ? Taniej co za tym idzie masz więcej kasy na wentylator, a wynik końcowy na pewno Cie ucieszy :) A 150W puszczając fotoperiodem 12/1 to nawet nie poczujesz na rachunku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Koleś miał 2 takie w boksie 0.56m2 i ładnie mu panienki urosły :D Tylko nie wiem jak to się przełoży na 0.25m2   Może faktycznie tak jak mówisz hps będzie lepszy i dołożę lepszą wentylację za zaoszczędzoną kasę. Na rachunek nie zwracam uwagi bo to nie będzie metry czy dwa metry kwadratowe to koszta prądu nie będą strasznie duże, chodzi mi właśnie o to co by było dobre dla roślinek :D Jeszcze może Scorp by się wypowiedział jak mu poszło na tym ledzie bo z tego co pisał na ebay'u ledy wychodzą o wiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rozmawiałem z gościem z "420magazine.forum" doradził mi (i słusznie) , żeby do LEDÓW (nieważne panel czy żarówka) dorzucić chociaż jedną CFL'kę.

Poparł to swoimi G.Logami.

Ponieważ spektrum LEDÓW jest zupełnie inne niż HPS czy nawet CFL.

Radził mi umieścić LEDA nad CFLką.LED ma to do siebie , że skupia w sobie źródło światła (przez co roślina lgnie do niego jak mucha do kupy) nie "rozprasza" go dookoła tak ja chociażby CFL.

Zastosowałem się do jego rad i powiem , że jest lepiej niż na samym LEDzie.

Na samym LEDzie roślina nie rozkrzacza się tak jak powinna.

Owszem rośnie ładnie , zdrowo "kolorowo" ale nie za bardzo na boki.

Gdy wspomogłem  LEDa CFLką (zimna barwa 6400k) o mocy 55w. jest wręcz wzorowo.

Wtedy efekt jest najbardziej zbliżony do HPS'a.

A co do "chwytów marketingowych" , że LED=HPS lub ,że LED jest bardziej wydajny od HPS'a to czysty "BULLSHIT".

Jest to zupełnie inne źródło światła którego nie ma co porównywać ze sobą.-jak już wspomniał Mr.Vito-

Obecnie mojej "małej" która okazała się być WhieWidow Auto (dziś mija dzień 30) zastosowane swiatło LED Grow 50w(3600lm)+CFL 55w 6400k(4500lm) (faktycznie CFL ciągnie 48w.-obie sprawdzane watomierzem ,LED się zgadza CFL'ka słabsza niż powinna) ta opcja baaardzo odpowiada.

Tak na eBayu LEDy wychodzą dużo taniej (porównując z tym co jest na Alle...) linki masz w powyższym moim poście.Producent bez pośredników to zawsze wyjdzie taniej.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+