Skocz do zawartości
thc-thc

grower


Furion

Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
  • Replies 263
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vito taka prowizora na boxa ze zmywarki :D wymiary to 64cmx56cmx46cm jak myślisz nada się ? wentylator myśle ze taki starczy tylko co do oświetlenia to jaką tam żarówę wsadzić wysokość będzie można regulować,mówię to jest prowizora i nie wiem czy zda egzamin:D całe wnętrze myślę że spełni się jako odbłyśnik hmmm ? a co wy myślicie ? :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nietypowe pytanko, dział myślę że odpowiedni bo chodzi niejako o growboxa..

Mieszkam w centrum, blok 5 pięter, piwnica. W piwnicy gniazdko prywatne, piwniczne. Jednak jest na bank podłączone pod licznik zbiorczy i płacą wszyscy mieszkańcy do podziału.

Jeśli gniazdko jest w mojej piwnicy, mieszkanie własnościowe to mogę z niego korzystać.

Chcę tam wrzucić 400W Hpsa więc troszkę prądu pociągnie, nie mówiac o pompkach wentylatorach i innych pierdołach.

I pytanie czy ktoś kiedyś już coś w ten sposób kombinował? Z piwnic nikt prawie nie korzysta, najczęściej stoją puste.

Chodzi mi o to żeby 3 miesiące bez przypału sobie przehasać nie w domu, bo jak przyjmuję gości/odczyt liczników/remonterow/rodziców i innych przypadków to może być niebezpieczne. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Odpuść sobie piwnicę, po pierwszym miesiącu już przyszli elektrycy i sprawdzali każdą piwnicę, a lampa tylko 125W. Przypadek znajomego. Na szczęście było nieźle zamaskowane i wyłączone akurat gdy sprawdzali, ale przyczepili się o dodatkowe oświetlenie w piwnicy (żarówka 40W).

1. Duża możliwość przypału.

2. Wymiana powietrza, powietrze w piwnicy jest kiepskie, trzeba by dolot i wylot zrobić.

3. Kwestia prądu, od razu wyślą speca by sprawdził każdą piwnicę (musisz otworzyć). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ciężka kmina w mieście.. Myślałem żeby przez jakiś czas 2 tyg, miesiąc puścić to na sucho. Bo w domu nie mogę sobie na 400 w pozwolić ponieważ 150 dodatkowo za prąd płacić bym musiał (co 2 miesiące) a rachunek nie przychodzi do mnie i tu mam ten problem.. Na początku jak się wprowadzałem nie pomyślałem o tym że lepiej żeby to do mnie przychodziło.

150w mi się nie kalkuluje więc w mieszkaniu bym powiedzmy 250 jeszcze wrzucił, ale musiałbym wykminić inny box bo ten co mam teraz nie da się go zmodernizować że tak powiem.

Co prawda jakby przyszli elektrycy to mogą mi na ch** naskoczyć nawet jakbym miał tam dżungle B) zdążyłbym wszystko uprzątnąć zanim by zdążyli telefon wyciągnąć, ale to nie o to tu chodzi, chciałbym bez przypału to przejść.

Muszę się zmusić do ponownego wymyślenia/przemyślenia planu :zen:

 

 

 

@up

 

Czytałem na forum prawnym że można wystąpić do spółdzielni/zarządu klatki o pozwolenie na podłączenie jakiegoś urządzenia do prądu w piwnicy, może to jest klucz do problemu? Mogę powiedzieć że jest to komputer cokolwiek przecież..

 

 

@up2

Przypomniało mi się że mój sasiad w dawnym mieszkaniu całkowicie kradł prąd, aż napięcie było na rurach :D i parę ładnych lat tak pociągnął, nic mu nie zrobili. Ale zawsze można skończyć gorzej ..

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Duży telewizor / komputer stacjonarny ciągnie spokojnie 400W, właściciel mieszkania nie ma nic do gadania że prąd wzrósł skoro Ty płacisz. 

Umieszczenie czegoś w piwnicy to istne samobójstwo ale skoro chcesz ryzykować. Pomyśl że wentylacja hałasuje. Nawet najcichszy zestaw taki jak ja mam czyli wentylator AirBox, rury z izolacją, tłumik wydają minimalny hałas a w piwnicy będzie słychać, chyba że dołożysz do zestawu nowe pancerne drzwi z wytłumieniem do piwnicy... 

Nadal zostaje problem z świeżym powietrzem, moim zdaniem piwnice można przystosować ale w swoim jednorodzinnym domu, inne przypadki w ogóle nie powinny być brane pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+