Skocz do zawartości
thc-thc

grower


Furion

Recommended Posts

hello :) pytanko na szybko, montuje w płytę/ściane od szafy wentylator, ściana boczna. Mam dylemat ponieważ to będzie hydro a wlot może być skierowany bezposrednio na rośliny lub przewodem zrobię kolanko żeby powietrze wlatywało ku górze. Pytanko jak jest lepiej, bo jeśli na rośliny ma dmuchać z zewnatrz to na jakiej wysokości go zamontowac? Przykładowo rośliny na flo moga mieć 100-120cm więc na jakim pułapie to złapac?

Lampa 250W. Czy 200 m3/h na wlot i wylot starczy czy dolozyc po jeszcze jednym przykladowo 150m3/h?

 

 

@up

Może na dole 200 m3/h, a wyżej, gdzieś na około 80 cm od koszyków umieścić drugi na flo żeby do topów bezpośrednio leciało powietrze z zewnątrz? Mogłoby to nawet wyłączyć mi z projektu mieszający.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 263
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hej, olej wentylator na wlot, zostaw go pasywny, wystarczy że masz wyciąg, powietrze wleci otworem dolnym tak szybko jak wylatuje ;) Ciśnienie załatwia sprawę.

Wentylator na razie zamontuj jeden na wyciąg, 200m3/h powinien dać radę i drugi mieszający powietrze w boxie. 

Dodatkowe wentylatory nie zaszkodzą ale czy jest sens ? Ja bym sprawdził na razie z jednym. 

Pamiętaj że na wyciąg od góry montujesz najmocniejszy, reszta to już jak Ci się widzi ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kwestia jest taka, że znalazłem dwa wentylatory kanałowe, stare jak świat bo leżały w piwnicy ale oznaczenie 200m3/h mają :) Więc mogę dać na wyciąg dwa po 200, czy to dałoby lepszą cyrkulacje?. Do tego zrobić wlot pasywny i dodać mieszaka. Więc jak mam dwa to już lepiej je wykorzystać (jak tak to w jaki sposób 2 góra czy po jednym) czy olać i jeden na góre a drugi wraca do rupieci tak jak mówisz ;P Póki co w szafie już na wyciąg mam jeden otwór zrobiony ale drugi się zmieści bez problemu :) Mogę z dwóch pociągnąć przewód jeden wyżej żeby wyciągał powietrze bezpośrednio spod lampy a drugi niżej żeby mocniej zaciągał i było większe ciśnienie? A jak zostać przy pasywnym to jak duże otwory zrobić i czy mogą być z jednej strony bo wolałbym je zrobić na boku szafy :)

Kręcę trochę, ale to przez milion myśli na minutę sorry :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok wentylacja po mału z głowy, muszę pomyśleć o filtrze węglowym jedynie ;) mam pytanko jeszcze czy uziemienie z ballastu podłączyć do odblysnika? (Lumatek) Czy jest na nie miejsce bo nie spojrzalem dobrze ;)? Prosilbym o zdjęcie jeśli łaska :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Żaróweczka zainstalowana. :D

Już "leci" 2gi dzionek.Do czasu zmainy na LED GrowLight 50w leciałem na CFL'ce POLUX 55W 6400k(4500LM).

Jak wspomniałem wcześniej wczoraj rano zainstalowałem LEDzika i po 24h różnica jest piorunująca.

Biorąc pod uwagę to ,że nie bawię się w wielkie boxy oraz nie lecę na raz z większą ilością panienek niż jedna góra dwie (i tylko auto :P ...tak ,tak wiem co powie Mr.Vito :rolleyes: ) to jeszcze nie widziałem takiego "skoku" przez 24h.

 

Co do GL...cały czas się zastanawiam (żona ciągle twierdzi , że i tak już dosyć narażam siebie,  ją i naszego potomka :unsure: ).

Jednak jedą fotkę z widokiem całokształtu mimo wszystko postaram się zapodać jutro.

 

Pozdrawiam Wszystkich pasjonatów i miłosników Najpiękniejszej Roślinki Świata.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+