Skocz do zawartości
thc-thc

grower


Furion

Recommended Posts

Gość Bonawentury

Powitanie towarzysze

 

Z racji kompletnego braku czasu oraz braku informacji jakie poszukuje trzeba pytać bo tez trzeba sie zdecydować.

 

Mam pytanko odnośnie układu  osram powertronic 150 nie wiem tylko dokładnie który, jakiś z tych trzech.

 

POWERTRONIC PT-FIT I Stateczniki elektroniczne do lamp wyładowczych z zaciskiem do przewodów

 

http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/elektroniczne-uklady-zasilajace/elektroniczne-uklady-zasilajace-euz/stateczniki-elektroniczne-do-lamp-wyladowczych/powertronic-indoor/powertronic-intelligent-pti-s/index.jsp?productId=ZMP_56418 - POWERTRONIC INTELLIGENT PTi S

 

http://www.osram.pl/osram_pl/produkty/elektroniczne-uklady-zasilajace/elektroniczne-uklady-zasilajace-euz/stateczniki-elektroniczne-do-lamp-wyladowczych/powertronic-indoor/powertronic-intelligent-pti-i/index.jsp?productId=ZMP_56417 - POWERTRONIC INTELLIGENT PTi S

 

 

Moge nabyć taki układ taniej. Czy może mi ktoś cos o nim napisać, może jakieś doświadczenie, jak sie grzeje jaki wytwarza hałas ? Warto czy lepiej zwykły klasyczny magnetyczny balast zakupic ? Moc tego układu jaki bym nabył to 150w.

Prosze o info.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 263
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Bonawentury

Powitanie Vito :] Siemasz, miło że administracja działa tak prężnie

Poprawiłem linki, mi z nich wchodzi, aczkolwiek nie wiem jak zrobić żeby było tak elegancko jak ten co poprawiłes

Tego Osrama moge mieć w cenie nowego Giba, a był używany nawet nie cały jeden grow. 

 

Wiem że na forum pojawiają sie rodzynki, aczkolwiek bardzo mało czasu mam ostatnio stąd też nie ogarniam takich rzeczy, a tego osrama bym miał od ziomka gdzie mieszkam, więc odchodzą mi koszty przesyłki i czas oczekiwania, pytanie tylko jak to sie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam,ja natomiast nawiązując do tematu nabycia Hps-a chciałbym takowy sam poskładać. Potrzebuje pomocy gdzie w miarę tanio mogę kupić części do złożenia zestawu HPS 150w. Raczej stawiam na jak najmniekszy koszt nabycia podzespołów ale oczywiście chce mieć go na chociaż 2-3 uprawy w umiarkowanych warunkach temp. Podajcie jakieś linki do ew. części

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, dokładnie drożej Cie wyjdzie kupno wszystkiego osobno, koszty wysyłki itd. Złożenie samego balastu też wyjdzie drożej. Są komplety w growshopach w niedużych pieniądzach, a nawet sprzęt używany na forum w dziale giełda gdzie kupisz wszystko za grosze. Jesteś elektrykiem ? Bo to prąd a zabawa z nim może źle się skończyć, np. pożarem. Nowy balast magnetyczny nie kosztuje majątku, przeważnie ma już zabezpieczenia przed przegrzaniem itp. Jeżeli nie wiesz gdzie kupić części lepiej nie bierz się za to ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Chce znów spróbować swych sił i postawić jakąś szafkę. Szkoda troszkę że mój stary niedokończony log został usunięty w ostatnim czasie ;/ (nie mogę go znaleźć w swym profilu ). Więc trzeba poszukać. Post będzie edytowany dla mej wygody i późniejszego loga.

Ostatnie podejście było 2 lata temu i zapasy się pokończyły. Proszę o pomoc w dopracowaniu setup-a. Polecacie jakieś grow-shopy i seed banki. Może gdzieś jakieś zniżki udało by się dostać.

A więc zaczynamy ];->

 

1. Box

2. Podłoże

3. Nawozy

4. Oświetlenie

5. Zapach

6. Wentylacja

7. Kontrola

8. Pozostałe

 

Może jakoś to inaczej potem będzie.

Bardzo się głowię nad oświetleniem. Poprzednio miałem przerobioną szafę ubraniową z lampą 250W dual w cool tubie. I sporo się nauczyłem. Weg ostatecznej rośliny która została w szafie to ponad 3-4 miesiące i takie samo flo, doniczka jakieś 50L czy coś, pod siatką na całej wielkości szafy, ale mniejsza to było i trzeba coś nowego na wymiar zrobić.

Został mi sprzęt jutro dopiszę co dokładniej dziś co pamiętam i chce wykorzystać ponownie.

 

AD1. Box coś się zbuduje z płyt meblowych wszystko zależy jaką lampę uda się założyć. Prawdopodobnie 1-1,5m2 obity folią diamond 1-2mb i Folia bialo-czarna do uzupełnienia a także na spób pod doniczki jeśli można czarną stronę tak z spokojem zastosować ??

 

AD2. Donice 11L kwadratowe bądź air, chociaż widziałem coś z czego airpota można zbudować. Była Canna Terra Profesional i była dobra, teraz może jakiś light mix, biobizz czy coś, ze 100Litrów będzie na zapas. Albo jakoś zrobić system aero, hydro lecz potrzebuję pomocy co i jak w "zrób to sam". 

 

Ad3. Hesi Starter do ziemi jest dobry i chyba wezmę zakupię ponownie a co zostało z poprzedniego wykorzysta się na na outdora bądź coś w tym indorze. Chyba że się skuszę na jakieś bio, co sądzicie 

BIOBIZZ STARTERS PACK - ZESTAW NAWOZÓW

lub

BIOBIZZ TRY-PACK STIMULANT - 3 X 250ML i BIOBIZZ TRY-PACK INDOOR - 3 X 250ML

 

Ad4. No i tutaj mam problem. Posiadam GiB 250W duo z balastem magnetycznym, zastanawiam się nad zakupem takiego zestawu: balastu lumatek-a 600W z jedną żarówką 600W na duo w cool tubie doczepionej jakoś do Winga. W takim wypadku było by trzymanie pod 400w +sl na weg i 600w+sl na flo.

Albo zakup Panel LED 280W Phytolite Dual – Original Phytoled 280W DUAL lecz czy się opłaca?? Może spóbować pójść po kosztach i samemu zrobić lecz mało się znam w praktyce na tym. Ogółnie można chyba porównać tą lampę do hps 800W ?? Z wyliczeń wychodzi że potrzebuję około 85k lumenów na tą powierzchnię.

 

Ad5. Filtr węglowy Eco 360-480m3 Fi125 muszę tylko zrobić coś na filtr wstępny i zostanie założony dopiero gdy będzie potrzebny jeśli będzie się kiepsko spisywać zawsze można przerobić.

 

Ad6. Wentylator promieniowy Prima Clima z Regulacją obrotów i Temperatury Fi 125 400m3/h bądź więcej muszę sprawdzić jutro rano.

 

Ad7. Tutaj pomysłów sporo, Woda z działki, nie znam jej stopnia oczyszczenia, pochodzi z rzeki z pobliskiej rzeki tyle wiem. Odstana. ph gdy będzie ph metr, używałem tester GHE i szpilki do gleby po 2 miesiącach na oko po roślinach i testerze. Teraz jakiś elektroniczny tylko nie wiem jaki, jakiś tani i dobry ??  jak to obsługiwać z tymi płynami do czyszczenia i kalibracji. 

 

Ad8. Jakiś nawilżacz za grosze. Stacja pogodowa. Ph(-) jakiej firmy ??. Tabletki CO2 i drożdże z wężykiem przy wiatraku mieszającym. Programator mechaniczny czy elektro który lepszy?? Mam zwykły i jest ok tylko jeśli braknie prądu to trzeba ustawiać, ile wytrzymuje pamięć elektro bez sieci ??

 

 

To tak ogólnie, Rano sprawdzę co mam i mogę wykorzystać.

Nie chce ktoś może kupić mojej lampy ?? ];->

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, musieliśmy skasować growloga, załóż jeszcze raz :)

 

1. mylar jest kiepski. Najlepsza i najtańsza folia biało-czarna FOLIA REFLEKSYJNA CZARNO-BIAŁA 85MU 1x2M

2. odpuść sobie budowę systemów ponicznych. Chcesz mieć wygodę i automatyczne nawadnianie to pomyśl nad systemem AutoPot, 11L to moim zdaniem max. do boxa. AUTOPOT 1POT 4 DONICE + ZBIORNIK 47L

Ziemie polecam LightMixy np. BioBizz BIOBIZZ ALL-MIX 100% ORGANICZNA ZIEMIA KWIATOWA 50L

3. Polecam BioTabs BIOTABS ZESTAW STARTOWY

4. Najlepszy wybór to lumatek 600w, jeżeli tniesz koszty to używane są w giełdzie na forum, tutaj inny niż lumatek ale nowy: PROMOCYJNY CYFROWY ZESTAW OŚWIETLENIOWY 600W

5. polecam kupić gotowy filtr FILTR WĘGLOWY ECONOMY FI 125MM H400MM 360-480M3/H

6. went dobry WENTYLATOR PROMIENIOWY PK125CTRL Z REG. OBR. I TEMP. FI125 400M3

7. Bierz nawozy BioTabs i zapominasz o pH i EC, a wodę z kranu lejesz. 

8. programatory cyfrowe wyłącznie. Nawilżacz możesz w pobliskim supermarkecie kupić taniej. Ja mam cyfrowe i 3 grow lecą bez zarzutu. PROGRAMATOR CZASOWY CYFROWY LEXTON

 

ps. na jamajce masz rabat na hasło "trawka.org"

 

 

 

Edit:

 

Nasiona polecam normalne, nie auto, będziesz dużo bardziej zadowolony :) u holenderskiego skuna masz rabat na hasło "trawka.org"

Śmiało możesz brać pestki trochę tańsze ale spod jego logo HS (wersja bulk), są tańsze bo nie mają logo ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przejrzałem dziś co zostało a więc w skrócie: ; 

Lampę Osram plantastar dual 250W w cooltubie na zasilaniu GiB Lighting pro-v-t 250W;

Wentyl Dospel 17W 150m3/h; Folie Diamond 1,5-2mb; 

Filtr 360-480m3/h bez filtr wstępnego, miałem go wyprać lecz chyba wyleciał do kosza;

Wentyl 420m3/h z regulacjami

i inne akcesoria.

 

Więc ogólnie to tak jak pisałem, wymiana powietrza zapewniona, jedynie chyba go dokupię WENTYLATOR CYRKULACYJNY Z KLIPSEM HORTIFAN i filtr wstępny zrobię by syfu nie ciągnął.

AutoPoty odpadają -cena, może w późniejszym czasie. Bardzo promujesz biotabsy i widzę logi z wykorzystaniem ich, ale jak je najlepiej wykorzystać w dodatku z tą ziemią która sama w sobie sporo ma, tabsy dodaje sie do przygotowywanej ziemi a potem ??.

No i czy da radę taka mieszanka na cały cykl gdyż najpewniej będzie scrog i ponad miesiąc wega w max 15L donicach. Chciałem light mixa wziać i do niej dodać biotabsy. 

 

Ciągle problem z lampą. Mógł bym prawdopodobnie w połowie następnego miesiąca ruszać jeśli zakupie HPS 600W+SL lub za ponad dwa i mieć Tego LED 280W lecz czy opłaca się w stosunku do HPS pod względem rozwoju roślin i kosztach, cena zakupu+koszt prądu.

Co lepiej na światło

Lumatek 600WSL, MH600W,  HPS600W w Cooltubie odbłyśnik Wing i do tego AutoPot 6x15L     CZY    ten led 280W a AutoPoty w późniejszym terminie.  Brak Problemów z temperaturą i widziałem porównanie do hps/mf  to jest lepszy rozwój pod ledami

 

Za tą moją lampę hmm 340+przesyłka 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+