Skocz do zawartości
thc-thc

grower


Furion

Recommended Posts

Panowie przymierzam się do zrobienia boxa (małego, jakies 50/50/120 lub nawet mniejszego byle by zmieściły się dwa krzaczki)  i wacham się z doborem oświetlenia...

HPS odpada w 100% bo bym nie wyrobił z temperaturą przy takim boxie,

 

Dużo bardziej opłaci Ci się HPS, możesz go kupić w wentylowanym odbłyśniku typu Cool Tube, wtedy jak założysz wentylacje do boxa na bank powinieneń mieć dobrą temperaturę :) Jak dobrze się rozejrzysz po aukcjach to takie HPS'y można dostać tanio, albo używki np. z giełdy forumowej :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 263
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Siemka! Mam growboxa o wymiarach 2,4 x 2,4 o wysokosci 1,2m. Do tego farelka o mocy 2000w z termostatem, 2 wiatraki w dachu jeden wciaga drugi wyciaga powietrze + jeszcze jeden na scianie przy samej podlodze rowniez wciagajacy. Box wykonany z plyt osb. Chce hodowac tam automaty 3x skunk 1x ak47 i 1x critical. Wszystkie pestki feminizowane. Nie wiem jakie oswietlenie wybrac bo posiadam biale lrf x2 125w + odblysniki i wszytko co potrzebne do odpalenia lamp. czy nada sie to na flo? Na weg zalatwie cieple hps 2x 150w.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Weź od razu wystartuj z tymi HPSami stykną ci bo masz niski box albo wymień je na jeden np 400watowy. Ciepła barwa światła jest na flo. :) Ale na nich możesz śmiało przejechać cały grow bo weg to i tak tylko pierwsze 14-30 dni.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panowie przymierzam się do zrobienia boxa (małego, jakies 50/50/120 lub nawet mniejszego byle by zmieściły się dwa krzaczki)  i wacham się z doborem oświetlenia...

HPS odpada w 100% bo bym nie wyrobił z temperaturą przy takim boxie, więc zostaje cfl lub ledy, co do cfla wybó jest prosty i tani ale, że bardziej zależy mi na dobrym oświetleniu niż jego cenie to chciałbym was spytać o panel led Plantphotonics LED Panel 23W/32W   na pewnej stronie pisze, że jest to odpowiednik 150 hps'a ale ile w tym prawdy? Kosztuje jakies 400/500zł zależy gdzie patrzeć i szkoda by było wywalić tyle kasy jak lepiej bym wyszedł na enrgooszczędnej żarówce...  Co o tym sądzicie

 

Hps 150w przy boxie 60x60x140 i nawilżaniu nie sprawia żadnych problemów z temperaturą, średnia temperatura w boxie to ~25 stopni. Jeśli chcesz zrobić boxa w.w to myślę że hps 100w nie będzie problemem, i nic ci się nie ugotuje. 

 

Siemka! Mam growboxa o wymiarach 2,4 x 2,4 o wysokosci 1,2m. Do tego farelka o mocy 2000w z termostatem, 2 wiatraki w dachu jeden wciaga drugi wyciaga powietrze + jeszcze jeden na scianie przy samej podlodze rowniez wciagajacy. Box wykonany z plyt osb. Chce hodowac tam automaty 3x skunk 1x ak47 i 1x critical. Wszystkie pestki feminizowane. Nie wiem jakie oswietlenie wybrac bo posiadam biale lrf x2 125w + odblysniki i wszytko co potrzebne do odpalenia lamp. czy nada sie to na flo? Na weg zalatwie cieple hps 2x 150w.

 

Odradzam farelke, daje skoncentrowane gorące powietrze i roślinki mogą się pochorować (a automaty nie wybaczają błędów), nawet jeśli strumień powietrza jest skierowany w ścianę, to się od niej odbija. Sam przez to przechodziłem, a mam sezonówki i jedna właśnie do siebie dochodzi  po farelce (farelka była 500w). Lepszym rozwiązaniem jest sterownik rt2+kabel grzewczy, który daje rozproszone ciepłe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ciężko mi powiedzieć ile kabla, mi do boxa 60x60x140 starczył kabel 8,5M 100w. Oblicz powierzchnię mojego i wylicz na swój box. Co do lampy, to box ma 2,4x2,4 i na środku będzie wisiała lampa 400w, która przy niskim boxie pod sobą zrobi piekiełko, a po bokach należycie nie doświetli? Ja bym zawiesił dwie lampy, ale niech wypowiedza się bardziej doświadczone osoby :-)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam. chciałbym posadzic moja pierwsza rosline, bedzie to auto amnesia haze. 50x40x130 czy to wystarczajace wymiary? jaka lampe uzyc? wentylacja? jaki system oswietlenia, 18/6?

Wymiary boxa ok, lampa hps 100w, wentylacja to 2x wiatrak komputerowy 12cm, weg 18/6, flo 12/12. Nie bierz auto, tylko sezonową odmianę :-)
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+