Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie, nie boję się o pożar a taki kartonik jak sobie będzie stał u mnie w pokoju wcale nie wzbudzi żadnych podejrzeń osób w nim przebywających

Nie dostałem odpowiedzi co najlepiej posadzić w takim Micro Boxie aby uzyskać jak najwięcej tematu
Jakie oświetlenie włożyć (tanie)
Wyszło mi, że na tą powierzchnie będę potrzebować 1210 lumenów więc ile tych lumenów może być mniej lub więcej by roślinka rozwijała się dobrze

Chciał bym zrobić coś takiego co o tym sądzicie czy takie umieszczenie wiatraczków jest dobrym rozwiązaniem ?

post-14884-068702800 1288187713_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Rób ten ostatni. Ale HPS 400W to duuużo za dużo na taki boks. Mysle, że 100W powinien wystarczyć. Lub daj 150W i będzie napewno wystarczająco światła.

Boks o tych wymiarach ma dużą przewage nad tymi niższymi. Będzie Ci w nim dużo łatwiej wszystko ogarnac. No i będziesz mógł śmiało próbować nie tylko z AF.

do tego boksa 4 Automaty śmiało wejdą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam chciałbym się zabrać za pierwsze pomidorki.

Mam miejsce na 2 boxy.

-42cmx42cmx50cm

-42cmx42cmx81cm

lub 1 boxik, wtedy będę musiał usunąć szufladę ale to nie problem

-42cmx42cmx131cm

Myślałem nad zakupem hps 400 / 600 .

Ile pomidorków wejdzie?

możesz też zrobić jeden przeznaczony na weg, drugi na flo. ale to juz indywidualnie musisz sie zastanowić. to też duża wygoda jest.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

możesz też zrobić jeden przeznaczony na weg, drugi na flo. ale to juz indywidualnie musisz sie zastanowić. to też duża wygoda jest.

ale do takich niskich boksów, tylko Af się zmieszczą. Bo normalne odmiany trzeba by naprawde ostro trenować od początku.

A czy potrzebny jest oddzielny box na grow na 3 tygodnie?

z tych 80 cm w wyzszym (flo), 25 zajmie doniczka, jakies 30cm lampa i na roślinki zostanie już bardzo niewiele. także nie widzę większego sensu.

Jah, do dzieła. Nie wiesz czegoś? pytaj.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ale do takich niskich boksów, tylko Af się zmieszczą. Bo normalne odmiany trzeba by naprawde ostro trenować od początku.

A czy potrzebny jest oddzielny box na grow na 3 tygodnie?

z tych 80 cm w wyzszym (flo), 25 zajmie doniczka, jakies 30cm lampa i na roślinki zostanie już bardzo niewiele. także nie widzę większego sensu.

Jah, do dzieła. Nie wiesz czegoś? pytaj.

Witam, dzięki za pomoc.

Jednak narazie muszę poczekać do 12 listopada, gdy troche sianka wpadnie i ruszam z tymi pomidorkami prawdopodobnie jeszcze w większym boxie ;]

Jak będę ruszał to napewno założe pamiętnik ;]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

z filtrem zalezy od bucha, za niski box to po 1 cieplo by bylo ale to jest do ogarniecia, jakby mial chociaz te 80cm wys to 4 bys tam wsadzil afy z hpsem 150w bez problemu

niestety nie bedzie warunków na te 80cm. szafka jest jaka jest. 65 cm wysokości to bedzie max. <szafa ma 69 jak juz wspomnialem> moze jakis pozadny trening rozwiaze problem? od poczatku myslalem o ostrym lst..

chyba ze lepszym rozwiązaniem będą inne wymiary boxa no i wtedy na 3 automaty z jakims 100w hpsem lub swietlówkami.

ps. co masz na mysli pisząc: "z filtrem zalezy od bucha?"

srry moze nieogarniety jestem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam, zabieram sie za budowe boxa, mam szafe o wymiarach 63cm dl x 53cm x 69cm wys.

1. czy uda mi się skonstruowac w tej szafie boxa w którym zmieszczą sie 4 automaty (ak)

jesli nie, to jaki box dla 3 roslin? (wymiary)

2. czy wrzucając hps 100 lub 150w + cooltube i jakis wentyl wyciągający (jaki polecacie na taka powierzchnie) nie bedzie za cieplo? podkreslam - wysokosc boxa - max 65cm.

3. konieczny bedzie tez filtr. jaki polecacie?

moze to bedzie pomocne

 

 

post-27223-0-48597000-1379723657_thumb.p

150w bedzie lepsza jak dasz szybke to mysle ze 2x komputerowe wentylatorki wystarcza nawet 80mm wydaje mi sie ze 4 roslinki to bedzie optymalna ilosc lub masz tez inna opcje 1 wiekszej troszke pogimnastykowanej

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+