Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

Tak, licze się z tym, że to będzie nie duża ilość, ale mam nadzieje na przynajmniej 5g ;]. Mógłbyś mi podać jakieś jakiś przykład żarówek, często używanych przez growerów, bo często nie pisze ile Lm ma żarówka, najlepiej nie najdroższe jakieś.

btw. ile powinna taka doniczka mieć wysokości? żarówke kuiłem jedną z polluxa 26w 1600lm

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

Jestem w trakcie budowy Boxa z kartonu o wymiarach 18x21 na 40cm wysokości. Chcę tam zamontować jedną żarówkę energo. I teraz moje pytania:

1.Gdzie umieścić wdmuchujący a gdzie wydmuchujący wiatraczek ? posiadam dwa komputerowe 8cm. Będą podpięte pod ładowarkę do komórki.

2.Czy wysokość nie jest za duża ? Jeśli chodzi o wysokość lampy to myślę że dam rade jakoś ją podwiesić żeby była te 3-4 cm nad roślinką.

3. Jaką żarówkę energo tam wstawić ? wolałbym żeby to była jedna, wydaje mi się że dwie się nie zmieszczą.

4. Czy doniczka prowizorka z kartonu po soku na całej powierzchni boxa to dobre wyjście ?

5. Czy folia aluminiowa będzie dobra do akurat tego boxa jako okleina do wewnątrz ?

Mam zamiar wsadzić tam jednego planta z odmiany Jack Herrer. Wiem że będzie pewnie ekstremalnie trudno jak na pierwszy indoor ale tylko tamie warunki mogę zapewnić roślince na ten moment a bardzo bym chciał zacząć się bawić w growera I oczywiście zdaję sobie sprawę że jeśli cokolwiek z tego wycisnę to będzie raczej symboliczna ilość palonka

Pozdr i czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mopman:

Wysokosc mozesz zostawic taka, bedzie wiecej miejsca na donizke a co za tym wielkosc krzaka zostanie latwiej osiagnieta.

wentylacje najlepiej zrob taka:
 

post-27223-0-24492900-1379724259_thumb.j

Za swietlowka moze byc jakos z boku tez wentyl wtedy łatwiej opanujesz tepme jak beda dwa razem...

Na taka powierzchnie to juz cos koło 30 watow by sie przydało, jedna bedzie taka 24w troche mało ale lepiej jedna taka z nizsza tempą jak dwie i za gorąco. A ma byc max 30 stopni 2 cm od swietlowki czyli na wysokosci szczytow...

Doniczki z soków jak najbardziej sa super... Moze byc z butelek tez kwadratowych po wodzie itd, wszystko co znajdziesz byle z dziut=rami na dole duzo..

Folia równiez starczy na taki boxik...

Wcale nie bedzie tak trudno tam zmiescic jh, trzeba tylko chciec...

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, mam zamiar zbudować growbooxa o wymiarach 60x60x100. Jak wiadomo latem temperatury w pokoju dojdą do ok. 30*C. Co już mogłoby być przesadną temperaturą dla rośliny. Teraz przejdźmy do sedna. Chcę wpakować tutaj hpsa 150w(a jak wiadomo hps trochę się nagrzewa...) i ok. 3wiatraki komputerowe 12x12cm(gdzie je najlepiej umieścić?), oczywiście szyba i teraz nasuwa się pytanie, czy latem nie będzie zbyt wysokiej temperatury? 31 czy 32 stopnie jeszcze wytrzymałbym, ale czy nie będzie podchodziło pod 40? Może ktoś miał podobnego boxa latem i mógłby coś powiedzieć o temperaturze w środku? Ewentualnie jakieś rady co zmienić w takim boxie. Będą tam siedziały 4x af'y .

PS. szukałem, nie znalazłem aż tak konkretnego tematu, który rozwiałby moje wątpliwości. oczywiście starałbym się fotoperiod strzelić 18/6 na flo gdzie 6 godzin nocy byłoby w dzień (największe tempy)

Oczekuję odpowiedzi

Farcik i pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam BOXA wielkości 25cm x 25cm 50cm. Zbity jest z 6 deseczek grubości 0.7cm około. Aby wszystko się trzymało między miejscami łączeń są takie listewki. Na górze boxa zamiast deski zamykającej planuję wstawić szybkę. U dołu boxa dziurka na wiatraczek od kompa, u góry również. Box otwierany od góry. Więc mam już taką skrzynkę zamkniętą szybką i teraz muzę dorobić część którą zamyka się box od góry i która ma oświetlenie. Co tam wstawić? HPS 70W czy moze lepiej 3x żarówki ENERGO. Zmieszczą się 3 żarówki wraz z gwintami na powierzchni 25cm x 25cm i wysokość 10cm? Za wentylatorek wyprowadzający będzie wczepiona mata z okapu (taki filtr węglowy). Wybijające światło nie przeszkadza mi, bardziej zapachu chce się pozbyć. Moje pytanie brzmi jak wyżej czy upchnę tam 3 energo, czy może 70W HPS dać (ile on lumenów daje?) ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Za wentylatorek wyprowadzający będzie wczepiona mata z okapu (taki filtr węglowy). Wybijające światło nie przeszkadza mi, bardziej zapachu chce się pozbyć.

to masz problem, bo taka mata może być zastosowana tylko przeciwko światłu. Zapachu kompletnie nie zabije.

co do światła, to ja bym bardziej na świetlówki (najlepiej niezintegrowane) stawiał, ze względu na mały boksik. Co prawda hps 70W nie grzeje jakoś strasznie, ale ogólnie jest mało wydajny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Witam. Jestem nowym w temacie ogrodnictwa i moja wiedza to tylko teoria.

Jakoś w teraz w nowym miesiącu zamiarzam zbudować coś do uprawy kwiatów i przejść teorią do praktyki.

Wszystko będzie znajdować się w garażu który postaram się trochę ocieplić aby zima nie była straszna.

Więc zaczynam.

1. Planowany box:

Wymiary: Dł= 150cm; lub 200cm; Szer= 100; H= 200cm

Wymalowane białą matową farbą lub wyłożone mylarem.

Uszczelniony przed promyczkami i zapaszkiem.

2. Oświetlenie:

Powierzchnia to max 2(m2) więc chcę włożyć 2x HPS 400W lub 250W dla 1,5(m2)

zawiesze na łańcuchu przymocowanego do róry wzdłuż boxa.

Szyby do obu lamp z wentylacją wyciągającą jakieś tanie wentylatorki kanałowe.

3. Doniczki:

Zamierzam wziąć wsadzić różne odmiany ile tylko da radę aby się zmieściły.

Liczę mniej więcej kwadrat 40cm dla rośliny więc od początku w donice docelowe 14l lub 18l kwadratowe aby z przesadzaniem nie zwalić niczego.

4. Gleba:

-Uniwersalną kwiatową (tyle ile do donic potrzebne będzie)

lub

-Canna Terra Professional PLUS 50L (jw.^^)

Dodatkowo do ziemi

-Atami Substrat Kokosowy Oczyszczony 20L

5. Kwietnik:

Zależnie od tego ile wejdzie i gotówki lecz all femi, według 40cm kwadratów to 10 sztuk.

-WW lub WWxBB

-AK47

-Blueberry

-Euforia

-Ice

-Lemon Skunk

-Moby Dick

-jakiś mix lub się pomyśli

6. Wentylacja:

-5x PC 12x12 na dole wdmuchujący (dyski neutralizujące zapach gdy będą wyłączone)

-1 lub 2x promieniowy wyciągający z filtrem węglowym własnej roboty

-kuchenny lub stojący do mieszania

7. Nawozy:

-Hesi TNT Complex 1L

-Hesi phosphorus plus 1L

-Supervit

-Opcjonalnie Ripen

8. Cała reszta:

-trening LST zależnie od wyciągania, FIM-a się obawiam gdyż można zabić kwiatka przez źle zrobiony

-siatka

-termometr+higrometr

-ph metr + ph down

-tabletki co2

-timer

No to chyba wszystko.

1. Wymiary mogą być inne jedynie wysokość to max 2m.

2. Nie wiem jak z tym oświetleniem czy starczy na taką powierzchnię i czy da radę je ochłodzić aby opuścić lampe na ok. 30cm.

3. Doniczki 14l lecz może 18 tylko czy nie są przesadzone ??

4. Na glebach się nie znam i tylko tak mniej więcej patrząc na boxy z pamiętników dać jakąś jeszcze inszą i jak z tym coco mieszać. Warstwami czy wymieszać lecz w jakich proporcjach ??

5. Tutaj to już co poleci, taka kolorowa szafeczka. Może ktoś coś zaproponuje innego. Na pewno będą jakaś WW; AK47; Ice.

No i jak zapaszkiem. Nasiona sprawdzałem na holenderskiskun lecz jakiś inny bank poradzicie.

6. Z tymi wdmuchującymi się obawiam że będzie czuć gdy będą wyłączone. I jaki dać na wyciąg, jaką przepustowość aby dawał radę, lub może coś innego ?

7. Nawozy to tak jak z glebą z pamiętników i konstrukcji wzięte.

8. Coś zmienić, dodać/odjąć ??

Proszę komentować

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam... Posiadam 5 żarówek z których razem wychodzi 6320lm... Jakiej wielkości growboxa powinienem zrobić aby wystarczyło lumenów... Bo z kalkulatora wychodzi że optymalna liczba lumenów na m2 to 50000lm... Więc czy box o wymiarach 40/40(0.16m2) spełnił by swoją rolę czy za duży i muszę mniejszy zrobić? Albo inaczej... Jakiego najwiekszego boxa mogę zrobić aby roślinki były zadowolone z oświetlenia?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

I tak właśnie jest jak w kalkulatorze że 50.000 lm/m2

Według mej teoretycznej wiedzy to przydało by się jeszcze jakieś źródło światła 40x40 to jakoś około i wyżej 8000lm.

Przy tych 6300lm to po przeliczeniu optymalnie 35x35 no lecz nie znam się jak to wyjdzie właśnie.

Możesz mieć niedobór przy tym. Ja nad tym moim myślałem aby dać 2x250 lub 2x400 lecz coś na 400 i 600 lub 2x600 rozważam aby dać na te 2m(2), lecz nie wiem właśnie do końca jak to wyjdzie z użytecznością gdyż na jeden siew i wymieniać to nie zbyt tanio <_<

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+