Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, planuje zrobić boxa o wymiarach 70/50/120 (długość/głębokość/wysokość). Wyliczyłem kalkulatorem, że wystarczy na to 17500 lumenów. Mam lampę HPS 250W, w specyfikacji napisane jest:

Pocz. str. świetlny - 27500lm. Ta lampa będzie okej do tego boxa czy jest za mocna? Ile wentylatorów wtłaczających i wyciągających powietrze musiałbym zamontować, żeby utrzymać optymalną temperaturę?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam :D 
wlasnie zastanawiam sie nad wlasnym growboxem, nawet mam juz lekki zarys jak to ma wygladac. Mianowicie w domu znalazlem dosyc dobra szafke ktora by sie nadawala.
Tylko prosze was o ocene czy cos takiego bd sie oplacac

 

tutaj macie pomocniczy rysunek post-27223-0-46235500-1379724393_thumb.j

 

planuje tam wsadzic ok 5-6 zarowek energooszczednych i zrobic odblysnik z blachy poniewaz potrzebuje 9000lm. i teraz kilka moich pytan:

1. jak sadzicie czy dwa wiatraki na tej samej scianie poradza sobie z temp?
2. wstepnie zastanawialem sie zeby wsadzic do niego jakies 3 rosliny af co o tym sadzicie? aa i ile litrów donice im dac?
3. jeszcze musze pomyslec nad sprawa zapachu bo nie chce zeby smierdzialo w calym domu  B)   zastanawialem sie nad jakims domowej roboty filtrem gdzies widzialem cos takiego na forum ale teraz nie moge znaleźć jezeli ktos moglby cos powiedziec wiecej na temat takiej konstrukcji to bym byl wdzieczny pozdrawiam :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

siema ja mam takie pytanie odnoscnie oswietlenia czy jesli bym mial lowrydera to moge wsadzic odrazu cfla na wzrost czy musi byc przed tym na kwitnienie? cytat ze strony odnosnie lra 'nie posiada praktycznie fazy wzrostu od samego początku kwitnie'. Drugie pytanie to jak jest z oszczednoscia lepiej energo czy cfl(chodzi mi o praktyczne doswiadczenia, nie kalkulatory)? box bedzie na 1-2 pietruszki

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

najpierw roslina rośnie, czy kwitnie?

chłopie poczytaj jeszcze troszke, zanim się weźmiesz za uprawe.

Chlopie zapytalem sie na konkurencyjnym forum o zarowke i okazalo sie, ze lr moze jechac caly czas na 2700k. Zadalem to pytanie bo w opisach pisza,ze roslina ta praktycznie od poczatku kwitnie i nie oczekiwalem pytania na moje pytanie

najpierw roslina rośnie, czy kwitnie?
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

Siema

1. proponuje boxa o podstawie 60x60cm niby o 500lm za mało byś miał ale najwyżej dorzucisz jakąś jedną świetlówkę Energo i będziesz miał w sam raz a jak jej nie dorzucisz też będzie dobrze ale jak wolisz możesz zrobić 60 x 50 cm i wysokość ile możesz ja bym nie robił mniej niż metr na pewno miałem raz metrowego boxa i wszystko fajnie ale jak się chce wieksze roslinki to juz trzeba nowego boxa,

myśl przyszłościowo i zrób minimum 150cm

2. dobrze się dowiedziałeś

3.nie znam wymiarów donic żeby powiedzieć dokładnie ale musisz takie donice wybrać żeby były minimum 5/7 litrów dla automatów im większe tym lepsze no i żeby zmieściły ci się do tego boxa ja mam 10 litrowe to mają boki po 25cm to takich weszło by ci tylko 4 szt jeżeli możesz mieć mniej krzaków o jeden to polecam właśnie takie donice 10 litrów też zawsze do innych odmian nie automatycznych będą dobre tak że będzie na przyszłość

4. powiem tak ja bym w takim boxie zamontował dwa wentylatory łazienkowe 110m3/h jeden na wlot drugi na wylot i problemów z temperaturą mieć niebędziesz mam boxa 50 x 60 i właśnie dwa takie wentylatory przy lampie 250W temp nie przekracza 27/28*C na wlot zamiast łazienkowego mógł byś nawet zostawić dziure niech sobie pasywnie zasysa powietrze a jak bedzie za gorąco zawsze możesz dokupić taki wentyl i na szybko zamontować.

Do tego jeszcze jeden lub dwa wentylatory komputerowe 12 x 12 cm jako mieszające w środku boxa i masz zajebistą cyrkulacje powietrza

5. najlepsza ziemia w jakiej uprawiałem to canna terra professional teraz będę uprawiał w plagronie i zobaczymy jak to będzie tej ziemi nie kupisz oczywiście w ogrodniczym na mieście chyba że masz na mieście growshop

albo zwykła ziemia uniwersalna z ogrodniczego byle miała ph miedzy 6 a 6,8 i taką ziemie mieszasz z perlitem najlepiej ale jeśli chcesz najlepszą jakość to polecam jednak coś z growshopów Nie polecam natomiast ziemi substral natural z biokompostem z obi hujowa ta ziemia kilka nasion stanęło i zgniło zamiast rosnąć a te co wyrosły i przetrwały mają ok 3 tygodniowe opóźnienie

6.najlepszy z najtanszych jak dla mnie to biohumus na weg potem na flo florovit lub substral burza kwiatów tu masz o nim temat substral-burza-kwiatw-npk z droższych i zaś dostępnych tylko w growshopach polecam nawozy firmy canna

7 nawozy stosować od ok 2/3 tygodnia biorąc pod uwage że chcesz sadzić automaty polecam podlać po 2 tyg nawozem na wegetacje np biohumusem przy nastepnym nawożeniu dac jeszcze raz biohumus w normalnej dawce jak na opakowaniu i pół dawki nawozu na flo i potem już za każdym nawożeniem tylko nawóz na flo nawożenie zakończyć ok 2 tyg przed planowanym harwestem tydzień przed ścinką przepłukać porządnie ziemie samą wodą i do samego końca już w ogóle nie podlewać rośliny zaczną żółknąć wiednąć jak by ale o to właśnie chodzi

8 możesz zmienić po jakimś czasie na 18/6 możesz do końca zostawić 20/4 możesz od początku 18/6 i ja tylko takiej opcji używam 20/4 daje tylko w pierwszym tygodniu ale to już twój wybór

 

Dobra rada od lola smile.png

ja wiem że automaty fajne szybkie i łatwe w uprawie ale bardziej polecał bym jakieś tradycyjne odmianki jakieś indici szybkokwitnące pamietaj że zawsze możesz dać krótszy okres weg dla takich roślin np ok 2/3 tyg i potem na flo przełączasz okres kwitnięcia ok 2 miesięcy to masz uprawe która trwa dłużej o te 2/3 tyg a smak i moc roślin nieporównywalna do automatów hehe nie mówię że automaty złe bo też lubię ale automaty na outa są najlepsze do boxa możesz dać wszystko po za auomatami hehehe

Pozdro i powodzenia życzę

 

Dzięki wielkie za odpowiedzi na wszystkie pytania.

Jutro skorzystam z twojej rady i z rana biorę sie za budowę growboxa, będzie miał wymiary 60x60cm i 160cm wysokości . Mogę dać jedną roślinkę mniej i tak właśnie zrobię, dzięki temu wejdą mi 4 donice kwadratowe 11L o wymiarach 25 x 25 x 26. Z wentylatorkami jeszcze nie wiem dokładnie ile mi się uda skombinować, raczej zrobię dziurę na dole jak radzisz a na górze postaram sie dac łazienkowy, jak w środku to zależy ile mi sie uda załatwić. Wiele dobrego słyszałem też o ziemi canna terra professional więc wybrałem ją 50l zamówione czekam na przesyłkę, ma ona podstawowe substance odżywcze i jest wymieszana z perlitem więc po jakim czasie na tej ziemi dokładnie zacząć nawozić? Jeżeli chodzi o nawozy to za twoja radą na weg dam biohumusa (mam pytanie czy według was ten biohumus jest dobry?) a na flo substral burza kwiatów, który później zakupię. Przy okazji kupna ziemi zamowiłem też trochę tabletek co2, czytałem na ten temat różne opinie i naprawę nie wiem co myśleć? Czy będą przydatne? Mam także KERAMZYT granulat ceramiczny czy przyda się?

Co do rady dzieki, jednak mam już zakupione Feminizowane Auto AK47 i je będę uprawiał .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+