Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

Sluchajcie, mam taki problem
Mam boxa 50x60x70 z HPSem 150w oddzielonym 8mm szybą. jest 8 wiatraczkow na IN (4x12cm na wysokosci przyszlych roslinek i 4x 92mm ponad szyba wiejacych tylko na lampe) OUT sa otwory pasywne z ktorych po wlaczeniu wiatkow wieje prwie jak z odkurzacza. Niestety po jakichs 20 min pracy lampy temperatura rosnie do 31 stopni . co robic? mysle juz nad wymiana hps na taka duza CFL ale podobno one tez sie grzeje? HELP!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4x 92mm ponad szyba wiejacych tylko na lampe)

logicznie myśląc.

Ty masz wywalić gorące powietrze z boksa, a nie je tam rozdmuchiwać po boksie. Przekręć wentylatory, żeby tylko wyciągały i będzie gitara.

konkretnie. Wentyle chłodzące lampe wyciągają, a reszta niech robi tornado w środku. Te dolne fajnie jakby były skierowane troche do góry, tak żeby owiewały szczyty i finalnie dmuchały w szpare przy szybie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

150w bedzie lepsza jak dasz szybke to mysle ze 2x komputerowe wentylatorki wystarcza nawet 80mm wydaje mi sie ze 4 roslinki to bedzie optymalna ilosc lub masz tez inna opcje 1 wiekszej troszke pogimnastykowanej

tez myslalem o szybie, ale raczej nie uwzglednialem tego w projekcie, bo nie za bardzo moglem zczaic jak ją zamontowac zeby ten system sie sprawdzil. Na pewno sie jeszcze podszkole i zastosuje. Co do rodzaju rosliny; raczej bedzie to af. wydaje mi sie ze plon moze byc porównywalny co z 1 wiekszej, a zalezy mi na dosyc krótkiej uprawie.

 

A wiec tak cooltube sie tam nie zmiesci to jest raz.

2. dajesz tam 4Automaty jakie chcesz

3.HPS 150w powinienes dac rade tam wstawic + wentylator lazienkowy (30zl)

Zalezy od bucha znaczy od odmiany sa te co mniej smierdza i te co ostro jebia roznica jest czasami duza ale na ogol masz filtr lepiej.

4.jakas szyba moze sie przyda.

5.LST koniecznie

dasz rade rob i pokaz co zrobiles

Dobrze że wspomnieliście o tej szybie. Nie pomyslalem o tym ze cooltube moze sie nie zmiescic

Raczej beda to 4x ak af.

Jak wspomnialem jest to narazie projekt, bo wciąż zbieram fundusze, ale jak bede juz wszystko miał to na pewno wstawie zdjecia i zaloze jakas fotorelacje (mam nadzieje ze zmieszcze sie w tym miesiacu)

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

po pierwsze HPS 150W z cooltube zainstaluj skoro masz 700zl na to lub daj tam 2x 250w CFL tez da dosc ciekawy efekt.Co do nawozow wez Hesi na weg a canna na flo.Scianki mylarem do tego 4xdonice 11L 1x wentylator lazienkowy, mieszajacy w srodku tez daj, ale ty tam bedziesz w stanie wcisnac tylko AFy niestety. Jak bym mial 700zl to bym to inaczej zrobil Idziesz do Bricko kupujesz listwy zbijasz szlielet obijaj mylarem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

"Bardzo proszę o wszelkie porady, sugestie może nawet zupełnie inny pomysł niż mój na tego box'a (ważne żeby był jak najrozsądniejszy). Będzie to moja 1 taka uprawa i chcę, żeby wypadła możliwie jak najlepiej."

twoje slowa wiec pisze Ci jak lepiej zrobic.. nie stac cie leciec z 150w a stac z 100w hmmm te 50W da cI pewnie duzo wiecej materialu ale dobra rob po swojemu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

"Bardzo proszę o wszelkie porady, sugestie może nawet zupełnie inny pomysł niż mój na tego box'a (ważne żeby był jak najrozsądniejszy). Będzie to moja 1 taka uprawa i chcę, żeby wypadła możliwie jak najlepiej."

Zupełnie inny pomysł na "tego" boxa nie oznacza zupełnie innego pomysły na innego boxa jeżeli już czepiamy się słówek. Akurat 50WAT robi dużą różnicę na którą nie mogę sobie pozwolić, zdaję sobie z tego sprawę ale czy 100 WAT z odbłyśnikiem i mylarem dookoła nie zda egzaminu przy tylko 2 roślinkach i takiej małej powierzchni boxa?

Nie staram się być mądrzejszy, ale na innym forum wersja mojego oświetlenia i boxa została zaakceptowana jako prawidłowa, staram się tego trzymać ewentualnie porównując opinie z tamtego forum z opiniami z tego ;]

Skoro na innym forum sie podoba to po co tu zawracasz glowe ? A tak szczerze to przy takim boxie co ty masz i 100w hps wyciagniesz tyle samo materialu co z CFL uprawy wiec rob jak chcesz nikt z nas twego matexu nie bedzie palil my TU Ci mowimy ze masz za malo swiatla ewentualnie mozesz uzupelnic je dodajac do tego hpsa jakies swietlowki to jedyne co mi na ta chwile przychodzi do glowy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam, to będzie mój pierwszy box.
70 cm wysokość
50 cm głębokość
60 cm szerokość

Generalnie chcialbym zaznaczyc ze pomieszczenie w ktorym znajduje sie przyszly boxik, nie jest zbyt ciepłe. Powiedzmy że to coś w rodzaju bardzo skromnego domku działkowego bądź strychu. Chcialbym zmiescic się w 300 zł. Planuje tam uprawiac automaty, mam nadzieje że 4 wejdą. Proszę o wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To będzie mój pierwszy box i wolałbym nic nie spierdolić.
No to tak:
Box będzie zbudowany z płyt OSB lub wiórowych (zalezy co poradzicie). Wymiary boxa to 65 cm szerokości, 70 cm głębokości i 120 cm wysokości. Wyjdzie mi tam 22750 lumenów i myśle że te 2 żarówki załatwią sprawę.


Ściany boxa pomaluje od wewnątrz białą matową farbą (w sprayu).

Zamierzam tam upchnąć 3 automaty w donicach 10 l.
1x white rushian
1x blueberry
1x cannabia special

Zastosuje tę ziemie  oraz nawozy terra vega, terra flores i na koniec ripen. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

To będzie mój pierwszy box i wolałbym nic nie spierdolić.

No to tak:

Box będzie zbudowany z płyt OSB lub wiórowych (zalezy co poradzicie). Wymiary boxa to 65 cm szerokości, 70 cm głębokości i 120 cm wysokości. Wyjdzie mi tam 22750 lumenów i myśle że te 2 żarówki załatwią sprawę.

Ściany boxa pomaluje od wewnątrz białą matową farbą (w sprayu).

Zamierzam tam upchnąć 3 automaty w donicach 10 l.

1x white rushian

1x blueberry

1x cannabia special

Zastosuje tę ziemie oraz nawozy terra vega, terra flores i na koniec ripen. Co sądzicie?

moim zdaniem to wszystko okej tylko ja na twoim miejscu kupil bym jedna pozadna lampke ;p a cd automatow to jakies typowe roslinki na in a jesi nie to na autoamata wystarczy donica ok.7-8l:) ziemia w sam raz na raz;d:) i nawozy tez super

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+