Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mam plan zrobic boxa o wysokosci 1.60 m i podstawie 0.5-0.6 m2. ogolem chcialbym w nim uprawiac jakies bardziej sativkowe odmiany, cos jak haze. oczywiscie nie tylko. zgaduje ze lampa jaka trzeba kupic to hps 250. Ile mniej wiecej moglbym zasadzic w nim roslinek? z zastosowaniem FIM i LST?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema!

Pora na Indoor ;D

box :

wymiary - wys 54cm szer 40cm głęb 43cm

oświetlenie :

5x świetlówki 25w

wentylacja :

1 wpuszczający 12x12 1 wypuszczający 8x8 1 w środku 8x8

nasiona :

BlueBerry i Whiterussian Auto Reg

ziemia :

Do kwiatków Substral 3w1

Nawozy :

Zestaw Canny + Ripen

Kiełkowanie w trakcie

Wsadzanie jutro/pojutrze

Co o tym myślicie ? :ganja:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam chciałbym prosić osoby które znają się na rzeczy o weryfikacje planów mojego pierwszego growboxa....

- 3 nasiona white russian automatic autoflowering

- doniczka o pojemności ponad 40l

- lampa hps 150W

- nawóz uniwersalny "compo" z NPK 7-5-6 z dodatkami mikroskładników

- box ok. 55x55x90 wyklejony kocem ratunkowym (złotym do ścianki, srebrnym do światła)

- u dołu poniżej doniczki dwa wiatraczki komputerowe, jeden wdmuchujący powietrze z zewnątrz boxu, drugi "wiejący" do góry. Na samej górze boxa (na wysokości lampy) kupiony, większy cooler wyciągający powietrze na zewnątrz.

- jeśli chodzi o ziemię to zmieszałem ponad 10l uniwersalnej ziemi kwiatowej (ph 6-6,5) z około półtora litra gleby z włókna kokosowego, dodałem półtorej szklanki dolomitu (po pół na roślinkę) oraz litr perlitu + garść keramzytu. Na dnie keramzyt i na wierzchu. W sumie ponad 15l mieszanki glebowej. Po przygotowaniu ziemi zlałem ją porządnie wodą tak, że przeciekło z pół wiadra przez nią, odczekałem z pół godziny i dodałem litr nawozu rozcieńczony z jednej nakrętki roztworu.

No więc po 1: Jak ocenicie moją mieszankę ziemi? Jeśli zamierzam sadzić roślinki za około 4/5 dni to co zrobić z tą przygotowaną ziemią? Na razie dałem ją na balkon ale nie wiem czy tam nie jest za zimno... czy ziemia się jakoś nie zepsuje?

Po 2: Czy dobrze, że przepłukałem i czy nic się nie stanie, że dodałem na początek trochę tego nawozu?

Po 3: nie mam jeszcze tej lampy ale zastanawiam się czy moje wentylatorki to wychłodzą gdyż nie mam żadnej szyby - jak myślicie? Z jakiej odległości powinien HPS świecić na roślinkę?

Po 4: Czy koniecznie muszę kupić jakiś inny tym razem organiczny nawóz na fazę kwitnienia? Jeśli tak to jaki i czy w ogóle mój nawóz nada się na fazę wegetatywną (gdyż nie jest organiczny) i jak go najlepiej stosować?

Po 5: Będę uprawiał roślinki w jednej donicy - ile dziurek zrobić na dnie, czy większa ilość roślinek wymaga więcej nawozu i wody? Dodam, że czytałem, że mojej odmianie wystarcza około 5/7 l ziemi więc to co mam powinno chyba wystarczyć na 3 nasionka...

Będę wdzięczny za wszystkie rady i uwagi. Pozdrawiam

EDIT: Policzyłem, że aktualnie mam 13,5 l mieszanki ziemi więc będę musiał jeszcze coś pododawać - tylko nie wiem czy ziemie czy keramzyt czy dolomit czy włókno kokosowe i w jakich proporcjach - proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po 2: Czy dobrze, że przepłukałem i czy nic się nie stanie, że dodałem na początek trochę tego nawozu?

Hmm, tego nawozu na sam poczatek lac nie musiales, ziemia sama w sobie posiada juz skladniki odzywcze, ktore wystarczaja roslinom na pierwsze kilka/kilkanascie dni zycia.

Po 5: Będę uprawiał roślinki w jednej donicy

I to jest wlasnie blad, wez sprobuj dac jedna donice na kazda rosline :wink:

No i tak jak DziadekMirek pisze, WR ponoc bardzo smierdzi, wiec pomysl nad filtrem, albo jakimis pochlaniaczami zapachow.

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

recepta jest 1 porzadny wentylator promieniowy i na nim porzadny filtr.

dokładnie. ewentualnie jakis kanałowy wentyx o duzej wydajnosci tez by dał rade do lampy max 250w.

dziadek dobrze Ci radzi. Uszczelnienei boxa, filtr weglowy, rura wentylacyjna, cos w rodzaju cooltuby z szybą, i ponownie rura do wentylatora wyciagowego to jednyne na prawde skuteczne rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Co sądzicie o czymś takim:

Box ze sklejki pomalowanej wielokrotnie białą farbą o wymiarach 100cm szer/60 gł/170? wysokosci.

Znak zapytania przy wyokości bo nie wiem czy nie zrobić mniejszego/większego. Nic mnie nie ogranicza jeśli chodzi o wysokość, a chcę żeby rosły w nim glownie wysokie sativy. Ile proponujecie?

Oswietlenie hps 250W + ewentualnie 2 swietlowki.

Wentylacja:

Na chwile obecną mam 2 wiatraki komputerowe 12 mm. Planuje zamocować lampę bez regulacji (mam dużo skrzynek o wymiarach 60x40 cm i nimi bede regulował wysokość roslinek) i przy niej 2 wiatraki komputerowe odciągające bezposrednio gorące powietrze + szybka. Nie wiem jak rozwiąać problem cyrkulacji w boxie, moge nawrzucac multum wiatraczków tzn 2 wtlaczające, 2 wyciągające i 2 mieszające ale troche tego duzo ;p Nigdy nie mialem do czynienia z większymi wiatrakami i nie wiem jak sprawują sie one w praktyce dlatego proszę o rady.

Jest to moja pierwsza uprawa w boxie takich rozmiarów (wczesniej jedynie w obudoiwe od komputera ;p) ale chce zabrac sie do tego porządnie.

Plan jest póki co bardzo ogólny bo jedyne co mam to lampa a reszta to kwestia dopracowania.

Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+