Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

Mam kilka szczególików o których ciągle myślę i się waham, pomóżcie mi rozwiać wątpliwości!

400W HPS + jakiś UVB na ostatnie 2-5 dni flo

odbłyśnik 40x40x17 cm (dł x szer x h)

1,2 x 1,2 x 1,2m lub 1 x 1 x 1,2m lub 1 x 1 x ponad 1,2(może 1,6?)m - co wybrać?

donice: albo 4,5l(i dać ich dużo) albo jak największe wejdą - pewnie 14l - co wybrać? Ile plantów tam wrzucić? myslałem o max 9 a optymalnie 6

nawozy: humivit eko(od małego bo to łagodny nawóz) + biohumus forte / humivit + Hesi bloom complex + planton K + ripen

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tworze swojego pierwszego boxa, ale mam 2 problemy wiec tak:

Box jest na dosyć zimnym strychu w dzień jest tam ~12C

Docelowo będą tam 2 automaty

Wymiary 35cmx40cmx1m (dł:szr:h)

2 wentylatory komputerowe, do góry wdmuchujący na dole wydmuchujący.

Materiał styropian i wełna mineralna

No i tak po pierwsze temp. jak tam nagrzać, może użyć światła i przy okazji nim zagrzać ale jaka żarówa nagrzeje go do 26C?

Konieczne jest używanie do takich małych boxow HPS 1xxW, nie można użyć świetlówek np. 50W?

Malować jeszcze ściany na biało jeśli jest ze styropianu?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość ricoh9090

Czyli jak wg. Ciebie powinna wyglądać wentylacja w moim boxie? Co byś zmienił? Planuje podłączyć zestaw na 24h zmierzyć temperaturę jaka będzie w boxie i dopiero wtedy pomyśleć nad wielkością i prędkością obrotów wentylatorka. Nasionka jakie mnie interesują to: Diesel Ryder x White Russian Automatic FEM + AK47 Automatic FEM. Co z zapaszkami tych roślin jest mocno intensywny?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dobre podejście. podoba mi się. fajnie, że chcesz sprawdzić i dopiero kombinować. wole to niż niż zbudować zajebisty boksik i później płakać "za gorąco mam"

Jednak według mnie 3-4h w zupełności wystarczą.

do rzeczy:

nie wiem jakie wentyle i na jakie obroty, bo to w kazdym boksie ma się inaczej.

ale proponuje na dole zostawić wloty pasywne (czytaj zwykłe duże dziury)

a wszystkie wentyle dać nad lampe (oprócz mieszających)

zasadniczo jeśli masz fundusze, to lepszym rozwiązaniem byłby hps 250W w cooltube i do tego wentyl o wydajności jakies 200-250m3

jeśli z hajsikiem jest gorzej, to 150W i kombinuj z wentylami od komputerów. polecam jak największe, bo masz wtedy dośc spory zakres regulacji. Ale niech Cię nawet nie kusi montować szybę. 150W z szybą w twoim boksie będzie za mało

co do odmian, to dlaczego AF?

istnieje jakies przekonanie, że Af'y są lepsze dla początkujących. a ja pisze jasno i wyraźnie BZDURA. dla początkującego łatwiejsze są normalne odmiany. Bo w AF jak coś spieprzysz na początku, to już nie ma ratunku i może się okazać, że zbierzesz 3g z krzaka.

W normalnych odmianach sam decydujesz kiedy roślina ma przestać rosnać i zacząć kwitnąć. także nawet jak się w czymś walniesz na początku, to poprostu robisz jej dłuższy weg, żeby nadrobiła straty i tyle.

Każda roślina wydziela intensywny zapach. Tego nie unikniesz. Co prawda są odmiany które pachna mocniej lub słabiej, ale nie licz na niewyczuwalną rośline. Ja sobie tym głowy nie zaśmiecam, bo skoro i tak będzie CenzurA na pól domu, to poprostu wybieram odmiany nie zwracając uwagi na zapach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość ricoh9090

Dzięki wielkie za info. Dlaczego AF? Sam nie wiem właściwie nasionek jeszcze nie posiadam więc nie jest powiedziane ze to będą AF Uważam jednak że No AF wymagają większej wiedzy, ja oczywiście każdego dnia przyswajam pewna ilość informacji. Jeżeli bym wybrał coś z nie AF to byłbym bezpieczniejszy mając kogoś kto może doradzić. I jednak od początku czytałem jak najwięcej o AF. Generalnie roślinki które nie są AF różnią się tym ze trzeba dokładnie ustawić światło i zdecydować samemu kiedy maja zakwitnąć?

Będę robił boxa to postaram się wrzucić fotki to ewentualnej poprawki. Lampa dzisiaj została zamówiona + termometr z higrometrem + wyłącznik czasowy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość ricoh9090

Zastanowię się dość mocno nad twoją radą jeżeli nie teraz to na 100% kolejne nasionka nie będą AF. Trafiłem na tabelke dotyczącą podlewania roślinek (nawozy GHE) dotyczą one zarówno AF jak i nie AF tak? A jest jeszcze jakaś ważna różnica miedzy AF i nie AF? Jeszcze mam pewne obawy związane z LST i Scrog-em boje się że nie poradzę sobie z tym :(

Wiem że to nie ten dział ale chciałbym się zapytać właśnie odnośnie LST chodzi o to ze ucinamy odgałęzienia po tej stronie po której będziemy naginać (przywiązywać) roślinkę i z czasem przywiązujemy ją coraz to większą ilością sznureczków. Jednak nie wiem zupełnie jak się trenuje w przypadku siateczki. Trening LST stosuje się tylko podczas weg zanim roślinka zacznie zakwitać?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Trafiłem na tabelke dotyczącą podlewania roślinek (nawozy GHE) dotyczą one zarówno AF jak i nie AF

Niestety nie ... Musisz sam dobrać proporcje. Największym problemem jest przejście z weg na flo. Proponuje zacząć podlewanie na flo w momencie ukazania płci. Co do do dawek proponuje lać na początek 2/3j jeśli nie będzie okaże się, że nie ma żadnych oznak przenawożenia to zwiększ dawkę, aż dojdziesz do pełnej dawki z tabeli.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powieszchnia 0.2 m2

Minimalnie: 6000 Lumenów
Srednio: 8000 Lumenów
Optymalnie: 10000 Lumenów

Wlasne: 10000 Lumenów

Masz 8700 Lumenów.
Jak masz wymalowany białą farbą to akurat
Jak chcesz automaty to szczerze mogę polecić ci Ak47. Ja bym dał 4 krzuny
A jak nie automaty to ja nie wiem, bo z reguły zapodaje automaty

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+