Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Czytałem wydaje mi się dużo, choć już trochę zdążyłem zapomnieć Ważny temat odnośnie wymiarów boxa Nie wiem jak wam, ale mi linki nie wchodzą, wyświetla się wiadomość, że nie można zweryfikować który temat chcę otworzyć. Dobra do rzeczy.
Marzy mi się box na jedną roślinkę o wymiarach ok. 31.4x31.4cm (35x35 minus 18mm płyty wiórowej z każdej strony). Używałem kalkulatora i wyszło mi w zaokrągleniu 5k lumenów. Czy jak wsadzę świetlówki 4x1500 czyli 6k to moje maleństwo nie ucierpi od nadmiaru światła? Bo dużo jest na forum o niedoborze, ale nikt ze światłem nie szaleje. I jaką wysokość do takich wymiarów, wszędzie pisze "Im więcej tym lepiej", ale czy 60 wystarczy czy może będzie o niebo lepiej z 80cm.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

60cm wysokości boksa, to zdecydowanie za mało. 80 jest już lepiej, ale tez bez szału. Buduj najwyższy jak tylko możesz.

nie martw się o nadmiar światła. Takie coś istnieje tylko teoretycznie, bo musiałbyś do takiego boksa wsadzić chyba z 1000W.

problem z mocą światła, to raczej problem z temepraturą. Bo wiadomo- im więcej światła, tym więcej ciepła.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Box będzie miał metr wysokości za Twoją radą. Mam jeszcze kilka pytań.

1. Jest sens montowania wdmuchujących wentylatorów? Bo mam 4 do dyspozycji, a ostatnio przeczytałem post jakiegoś pro-growera, że tylko wyciągające wystarczą.

2. Czy duża temperatura + duża wilgotność w boxie mogą reagować z farbą i być szkodliwe dla pomidorów?

3. Myślałem o podłączeniu wentylatorów zasilaczem komputerowym, czy jak włożę go do boxa to mogę mieć nieprzyjemności związane z konfrontacją elektroniki z wilgocią?

4. Na co mocować mylar, taśma dwustronna i czy zszywacz się nadaje?

5. Ktoś pisał, że do boxa poniżej 2m nie warto wkładać instalacji CO2, ale jeśli takową zamontuję (bimber) to przyśpieszy wzrost rośliny?

6. Oprawki do świetlówek nie mają większego znaczenia. Zwykłe metalowe będą dobre?

7. Czy da się połączyć np. 4 świetlówki do jednego kabla. Bo wszędzie widzę tylko jak połączyć ze sobą 2.

Przepraszam za dla niektórych oczywiste pytania. Liczę na litość

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Skoro masz 4 wentyle to daj 1 na wdmuch + jakieś dziurki, 3 na wydmuch albo 2 i 1 mieszający.

Z farbą nic sie nie stanie ale będzie smierdziec pewnie. co masz na mysli przez za duza wilgotnosc? poczytaj na forum jaka powinna być.

Mylar smialo na tasme dwustronna ale skoro pytasz o farbe to najlepiej wybierz mylar. pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. zacznij od dwóch wyciągających, jeden mixujący i jeden wpychający

2. to zależy pewnie od właściwości farby

3. jeśli nie polejesz go wodą powinno być ok Jest jednak możliwość, że podbije temperaturę

4. do wyboru do koloru (to pytanie mogłeś sobie darować) może wielkość zszywek też dobrać??

5. skoro rośliny potrzebują CO2 Jak myślisz??

6. najlepsze będą tytanowe

7. tak

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuję. Przepraszam za nie ścisłość chodziło o gwint E27, czyli nawet porcelana nie potrzebna. A pytam jak zamocować mylar bo myślałem o zszywkach ale nie wiem jak się będzie trzymać na zszywkach i czy nie rozedrą foli (boxa też można zrobić z kartonu, ale to IMHO partactwo, a ja się pytałem jak to zrobić najlepiej) Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

1. Da rade na każdej powierzchni tylko nie będzie to gigant raczej jak już to total for fun ;P
2. im więcej tym lepiej, 2 będzie oke
3. Najlepiej takie które wytwarzają najwięcej lumenów
4. najlepiej zrobi własną by całą dolną powierzchnie zapełnić

2 wiatraki powinny starczyć, ale żebyś zebrał z takiego boxa trochę palenia to wątpię powtarzam jeśli robisz to dla fanu to jak najbardziej ale jeśli chcesz mieć trochę palenia to pomyśl o czymś większym tyle ode mnie elooo... :rower:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+