Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

Siemanko, założyłem temat i scaliłem do niego posty z całego działo nt. grow boxów, bo już mnie krew zalewała, jak średnio powstawał jeden dziennie temat typu 'pierwszy growbox' albo 'micro box - pomocy'. Wszystkie swoje plany growboxów do weryfikacji od teraz wrzucamy do tego tematu. Jak ktoś mi założy nowy temat za zakresu, o którym wspomniałem wyżej - dostaje na wejściu warna!

Mam nadzieję, że się rozumiemy

PS. temat przykleję, żeby nie było potem 'sory, ale nie widziałem, bo pewnie był na ostatniej stronie'

__________________________________________________

__________________________________________________

__________________________________________________

UPRAWA „POMIDORÓW” Jaraczyny

+ Growbox:

Szafa o wymiarach szerokość=[86 cm], długość=[59 cm], wysokość=[150 cm - lampa, rurka = 120-130 cm].

Wnętrze pomalowane białą matową farbą. Lampa zawieszona łańcuchem na metalowej rurce. Wentylacja na tylnej ścianie.

Po zakupieniu części zobaczycie wszystko na zdjęciach.

+ Konkrety:

Odmiana:

Jeszcze nie wiem. Tak wstępnie to np. 2x Big Bud, 2x Top44, 2x WW. To moja pierwsza uprawa będzie i nie jestem pewien. Może coś polecicie? No i bardzo ważna sprawa: femi czy regular? Będzie to zależne od moich funduszy, ale myślę również o tym, ile nasion reg musiałbym wsadzić, żeby docelowo zostało 6 panienek. Czy 6 krzaków to nie za dużo? Może 4?

Trening:

Na początku myślałem, że to będzie bardzo duży box, ale po odjęciu cm na lampę i doniczki robi się dużo mniejszy. Po przemyśleniu tego trening to będzie LST. Robić też FIM? Jak myślicie?

Oświetlenie:

Lampa HPS 250W z odbłyśnikiem (cały zestaw z allegro) powieszona łańcuchami na specjalnej rurce w boxie.

Odległość lampy od szczytów=[10/15/20 cm ???]. Prosiłbym tutaj o dane, jak wysoko powiesić lampę podczas pierwszych dni życia, oraz jak wysoko w dalszych fazach.

Podlewanie:

* Wodą:

Gdy po wsadzeniu palca w glebę opuszek nie będzie wilgotny. Woda przegotowana, odstana 24h w baniakach najprawdopodobniej 5L. Możliwe, że w pierwszym tygodniu będzie to woda mineralna (gazowana czy średnio gazowana?).

* Nawozami:

Tutaj długo się zastanawiałem. Planowałem GHE OnePart+Ripen, ale strasznie zdrożał ten zestaw. Teraz zamierzam kupić GHE FloraSeries, a do tego dokupić Ripen 0,5L.

Nawozy będą stosowane według tabeli GHE.

Gleba:

Ziemia kwiatowa CANNA TERRA PROFESSIONAL 50L. Mam nadzieję, że taka wystarczy. Może keramzyt na wierzchu, choć tutaj czekam na wasze opinie.

Czy tą ziemię można dostać normalnie w sklepach ogrodniczych czy tylko przez internet? I nie wiem czy starczy jeden worek na 6 krzaków.

Doniczki:

Nie wiem czy od razu w duże czy najpierw w małe. Jak lepiej? Jak nasiona będą femi to od razu wezmę duże (chyba 11L, kwadratowe). Podstawki pod doniczki czy nie? Jeżeli będą tylko 4 to mogę wziąśc donice 14L.

Wentylacja:

Chciałem podkreślić, że wentylacja będzie na tylniej ścianie szafy? Czy będzie to w czymś przeszkadzało? 2 wiatraczki komputerowe 120x120 z nawiewem na łodygi, aby się wzmocniły. Jeden na środku boxa mieszający (może jakiś łazienkowy?). Do tego jeden lub dwa wyciągające na lampę (ew. gdzieś w górnej części boxa - za duża ilość ciepła w takiej sytuacji też powinna być niwelowana) - również 120x120 komputerowe.

Inne:

Wszystkie kable idą do pudełka na zewnątrz boxa, które zabezpieczy instalację przed zwarciami od wody itp. Lampa włączana i wyłączana poprzez timer elektroniczny. Wiatraczki podłączone do zasilacza.

W środku również termometr z higrometrem, ręczniki powieszone na linkach oraz kubeczki z wodą (jeżeli wilgotność będzie zbyt mała). Nawilżacza i innych urządzeń nie będzie. Nie posiadam tyle funduszy. I tak mi jeszcze sporo brakuje, ale na początku lipca planuję ruszyć.

Do zakupu:

* lampa HPS 250W z odbłyśnikiem

* kilka wiatraczków komputerowych 120x120

* zasilacz do wiatraczków

* listwa

* farba biała matowa

* doniczki z podstawkami (ew. podstawka pod wszystkie)

* ziemia

* nasiona

* nawozy

* timer

* higrometr

* keramzyt (jeszcze nie wiadomo)

Zapomniałem o czymś? Proszę o odpowiedzi na moje pytania.

Siema

PS. Powód chęci uprawiania? Nie pierd***nie się z dilerami (u mnie w mieście ciężko czasem coś dostać), radość wynikająca z uprawy oraz chęć palenia swojego własnego ziółka o dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Robić też FIM? Jak myślicie?

ja nie polecam fimowac co najwyżej lst ;)

Prosiłbym tutaj o dane, jak wysoko powiesić lampę podczas pierwszych dni życia, oraz jak wysoko w dalszych fazach.

ok 20/25cm od szczytów , nie ma na to reguły zalezy jaka temp będzie przy szczytach ;)

ma być max 30*C najlepiej tak 25*

gazowana czy średnio gazowana?).

niegazowana !

Czy tą ziemię można dostać normalnie w sklepach ogrodniczych czy tylko przez internet?

tylko internet sam ja bede kupował

Nie wiem czy od razu w duże czy najpierw w małe. Jak lepiej? Jak nasiona będą femi to od razu wezmę duże (chyba 11L, kwadratowe). Podstawki pod doniczki czy nie? Jeżeli będą tylko 4 to mogę wziąśc donice 14L.

daj od razu do dużych donic po co bawić sie w przesadzanie , donice im większe tym lepsze

Chciałem podkreślić, że wentylacja będzie na tylniej ścianie szafy? Czy będzie to w czymś przeszkadzało? 2 wiatraczki komputerowe 120x120 z nawiewem na łodygi, aby się wzmocniły. Jeden na środku boxa mieszający (może jakiś łazienkowy?). Do tego jeden lub dwa wyciągające na lampę (ew. gdzieś w górnej części boxa - za duża ilość ciepła w takiej sytuacji też powinna być niwelowana) - również 120x120 komputerowe.

łazienkowy daj na gorze jako wyciągający n dole komp 2 wdmuchujące i w środku mieszający tez komp ,

mogą być z tyłu tylko żeby była dość szeroka szpara miedzy boxem a sianą

co do ilości nasion ja bym tam z 4/5 femi upchał a odmiana jaka ci sie bedzie podobac to musi być decyzja indywidualna ;)

Zapomniałem o czymś? Proszę o odpowiedzi na moje pytania.

nie wydaję mi się ;) , a takich ludzi jak ty szanuje widać ze czytałeś sporo

bierzcie ludzie przykład z niego

pozdrawiam i życzę powodzenia i jak co to pytaj chętnie pomogę :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ziemia kwiatowa CANNA TERRA PROFESSIONAL

ta ziemia jest już z perlitem i wszystkim co potrzeba , keramzytu na spod jak najbardziej warto sypnąć dla polepszenia drenażu .Natomiast na wierzch nie polecam , może i ładnie wygląda ale łatwo przelać roślinkę tym bardiej że to jego pierwsza uprawa ;)

ja keramzyt nigdy nie używałem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam

Mam Growboxa wymiary:

52x65x85 cm
Temperatura :
dzień : 27-29
noc : 21

Wilgotność: ok 70 %

Na dzień dzisiejszy 18 dzień na wegu

Lampa HPS 250 W
sztuk 4

 

post-27223-0-25686600-1379722366_thumb.j

Mam kilka pytań :

1. Nawożenie : planowałem 4 tygodnie na wegu roślinki potrzymać (standard) a czytałem żeby nawozić roślinki nie wcześniej jak po 4 tygodniu :D Chciałem Biohumusem Forte podlewać ale nie wiem c co teraz zrobić ??

2.Dolne partie liści żółkną - już kilka krzaczków dzieje się to samo... nie wiem czym to może być spowodowane. Może mi ktoś doradzić jakie mogą być tego ewentualne przyczyny ??

3. Liście wydają się oklapnięte jakby nie były podlewane a tak nie jest. Nie wiem czy ta odmiana tak ma czy też może być inny tego powód...

Bardzo proszę o pomoc :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ad. 1 - zacznij nawozic miedzy 2 a 3 tygodniem.

ad.2 - zaczniesz nawozic, to przejdzie :D (ewentualnie te dolne liscie sa juz niepotrzebne, ale wydaje mi sie ze to troche za wczesnie zeby byly nie potrzebne) btw. jaka ziemie masz?

ad.3 - liscie moga byc oklapniete, bo za czesto, albo za duzo podlewasz.

I radzil bym Ci przesadzic w 3 tyg. do doniczek docelowych. Jol

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie

Nie ruszyłem niestety jeszcze z uprawą (pieniądze na uprawę oddałem rodzicom, ciężka sytuacja - nie wnikajmy).. Przez to zbieram jeszcze raz pieniądze.

To co już mam:

- lampa HPS 250W z odbłyśnikiem (żarówka Philips SON-T)

- nawozy GHE Flora Series

- Ripen 0,5L

- keramzyt 3L (idzie tylko na spód)

- ziemia Hydroonline Mega Soil 80L

Potrzebne mi jest już tylko kilka rzeczy, a o niektóre z nich zapytam trochę niżej.

Box jest już prawie gotowy, aktualnie robię małe zabezpieczenia w domu, aby uprawa obeszła się bez przypału. Planuję zacząć pod koniec sierpnia.

Co do mojego planu uprawy, za wiele się nie zmieniło. Stosując się do waszych rad dam jeden wiatrak wyciągający łazienkowy na górę, dwa mieszające komputerowe 120x120 w środku i takie same na dole wdmuchujące (też dwa).

Teraz o doniczkach. Miejsca na roślinki będę miał około jeden metr. I proste pytanie: 11L czy 14L? W boxie będzie 5 roślin (doniczki kwadratowe).

Na koniec odmiana, tutaj długo siedziałem, czytałem.. Po ogólnych przemyśleniach miała to być 2x Amnesia Lemon i 3x WWxBB X-Line. Jednak ostatnio zacząłem myśleć inaczej.

Myślę teraz nad Super Lemon Haze od GreenHouse. Między innymi dlatego napisałem ten post. Czy te Super Lemon Haze'y pomieszczą się w tym boxie (chodzi mi o wysokość - oczywiście będzie trening LST)? No i do wyboru: 5x Super Lemon Haze czy 3x Super Lemon Haze i 2x Amnesia Lemon?

Proszę o odpowiedzi

Siemanko

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

I proste pytanie: 11L czy 14L? W boxie będzie 5 roślin (doniczki kwadratowe).

14L. Albo inaczej - największe jakie możesz zmieścić ;)

(chodzi mi o wysokość - oczywiście będzie trening LST)?

Pomieszczą się spokojnie, o ile nie dasz im 3 miesięcznego wega :D. Pamiętaj, że jak roślina osiągnie połowę miejsca, które ma do dyspozycji, to jest to punkt krytyczny, w którym należy zaindukować kwitnienie. Dla Sativek lepiej nawet wcześniej, bo one strasznie strzelają na floweringu :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

14L. Albo inaczej - największe jakie możesz zmieścić ;)

A orientujesz się gdzie można dostać je jakoś tanio? Bo najtańsze widziałem po 9zł (chciałbym zacząć dość szybko, a tu na same donice 5 jawek)

Pomieszczą się spokojnie, o ile nie dasz im 3 miesięcznego wega :D . Pamiętaj, że jak roślina osiągnie połowę miejsca, które ma do dyspozycji, to jest to punkt krytyczny, w którym należy zaindukować kwitnienie. Dla Sativek lepiej nawet wcześniej, bo one strasznie strzelają na floweringu :D

Ok dzięki, chyba się zdecyduję na same SLH.. Tylko nie wiem jak z trudnością uprawy, bo to będzie pierwsza, a nie widziałem fotorelacji jeszcze z tą odmianą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+