Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

Siemanko, założyłem temat i scaliłem do niego posty z całego działo nt. grow boxów, bo już mnie krew zalewała, jak średnio powstawał jeden dziennie temat typu 'pierwszy growbox' albo 'micro box - pomocy'. Wszystkie swoje plany growboxów do weryfikacji od teraz wrzucamy do tego tematu. Jak ktoś mi założy nowy temat za zakresu, o którym wspomniałem wyżej - dostaje na wejściu warna!

Mam nadzieję, że się rozumiemy :wink:

PS. temat przykleję, żeby nie było potem 'sory, ale nie widziałem, bo pewnie był na ostatniej stronie' :]

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

siema dziś zrobiłem nowe zdjęcia sorry za jakość ale z telefonu 1.3mega i przy włączonej lampie
box :
hps 250 w i szyba 6mm ale będzie zmieniona na 3mm
4 wentylatory 2 wydmuchujące przy lampie i 2 wdmuchujące przy roślinkach
3 lowrydery ale nie wiem czy coś z nich wyjdzie bo bez wentylatorów teraz co mam byla temp 37 stopni
tempatura 30 stopni
box jest narazie wymalowany białą farbą ale wyłożę go mylarem
planuję zrobić cooltube mam jeszcze 2 wolne wiatraczki
jak już wszystko zrobię będę tam uprawiał albo white master albo white window
wymiary boxa: szerokość 80cm głębokość 30cm wysokość 75 cm

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chłopaki a można wpakować do boxa 40x40x50 hps 100w??

Nie wiem jak to ogarniesz.Zbyt mala wysokosc, tepmeratura pewnie bedzie wysoka.No i miejsca na planty praktycznie nie bedzie.Odlicz ze 20 cm na donice, rosliny tez musza byc w pewnej odleglosci od lampy i na rosliny zostanie Ci z 15 cm :?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Czy taki box "ujdzie"?

post-27223-0-40015500-1379722716_thumb.j

Planuję hodować White Russian Automatic.
Jest to szafa..
Oświetlenie to 2x Świetlówki Kompaktowe Osram Deluxe 24W 1500lm
Na forum znalazłem informacje, że w wypadku świetlówki kompaktowej:
"Natężenie światła na 1m2 powinno wynosić około 50 000lm.
Jedna świetlówka (1500lm) wystarczy do oświetlenia 0,27-0,40m2."

W moim boxie pole powierzchni to 0,246875 m2
Więc oświetlenie powinno być wystarczające, prawda?

Całość byłaby wyłożona materiałem odbijającym światło, np mylar.
Co sądzicie?
Pozdro

Czyli tak:
Potrzebuję 12343.75lm

Czy kupując taką lampę:

 

lampa_sodowa_150w_hps

(Pisze, że ma 15.000lm)

Box będzie dobrze oświetlony?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W "boxie" o wysokości 70cm jedyna opcja to świetlówki.

Sam próbowałem wykombinować taki minibox z hpsem jak zaczynałem się bawić w rolnika i zdecydowanie nie polecam. Nawet jak zamontuje odbłyśnik z szybą to zajmie mu to conajmniej 20cm. 30cm na doniczki i gdzie roślinki??

Pozatym trudno opanować temperaturę w tak niskich boxach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Elo :wodna:


Do rzeczy szykuję w zamian boxa w kartonie 85x30x60wys.

Oświetlenie:
LAMPA / ŻARÓWKA ENERGOOSZCZĘDNA 85W, CFL ELEKTROX  lub wersja 125W
plus dwie świetlówki

 

swietlowka energ polux s power 55w 300w 2700k

lub

 

swietlowka energ polux s_20w_100w_e27_2700k

Odbłyśnik mam zamiar zrobić z mocniejszego kartonu, wygiętego w łuk obitego mylarem lub kocem. Podobnie wnętrze, jeśli znajdę mylar to chyba będzie najlepsze wyjście, jeśli nie to zostanę przy kocu.
Wentylacja:
Dwa wiatraczki komputerowe 80mm (wtłaczający i wyciągający), może dodatkowo mieszający w środku.

Uprawiać będę AF, może White Russian. Tu pytanie do doświadczonych. Jak wam się wydaje jakie doniczki zastosować, żeby roślina była raczej mała, żebym się z nią wyrobił na wysokość. No i oczywiste, że chciałbym wpakować jak najwięcej, a raczej znaleźć najwydajniejsze wyjście, wielkość donic, ilość, maksymalny plon. Co powiecie na doniczki 15x15x20 poj. 3,7 l, mógłbym wtedy mieć i 10 roślin. W miarę sporo miejsca jeśli chodzi o wysokość, no i rozumiem, że przez mniejsze doniczki same rośliny będą karłowate, raczej spokojnie wyrobię się z nimi w boksie.

Czekam na konkretną odpowiedź co do ilości i pojemności donic, a może jakaś inna odmianka? Zakładam, że nie będę miał problemów z temp., jak wam się wydaje? Jak coś zależy mi na nasionach af femi.

Pozdro :zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+