Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam! Mam całkiem spore pomieszczenie;)

Otóż 4,5m x 2,5m. W początkowej fazie uprawy będę wykorzystywał tylko 1m2.

Ah powiedzieć trzeba, że owo pomieszczenie znajduje się na poddaszu w związku z czym nie ma płaskiego sufitu.

W najwyższym punkcie ma około 2,5m wysokości, ale na szerokości wysokość ta zmniejsza się do kilku cm, więc wiadomo, że całości nie wykorzystam. Teraz parę pytań.

Czy najlepiej tą przestrzeń 'nie do wykorzystania' odgrodzić np. styropianem?

Czy przy czterech krzakach i takiej powierzchni wentylacja jest konieczna? Jeśli tak to czy macie jakieś pomysły na jej zrobienie? Pomieszczenie graniczy z dachem, łazienką (kiepska opcja), i wielką szafą, a chyba nie będę musiał rozwalać muru, bądź wiercić dziury w blacho dachówce?

Czy w późniejszym czasie ma sens podzielenie room'a i zrobienie dwóch pomieszczeń z różnymi cyklami światła (w zależności od wielkości krzaczka) ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich :).

Forum czytam już od dłuższego czasu i pomału chcę się zabrać za budowę boxa, ale mam parę dylematów i wątpliwości.

Edit: Nieaktualne pytania, a nikt nie odpowiedział, więc zmieniłem. Muszę zrezygnować z uprawy w boxie z HPSem, a lampę już kupiłem, pójdzie na sprzedaż lub oświetlenie warsztatu :P. Kompboxa jednak chcę zmontować :D

Przesadzanie coś daje, czy można smiało w docelowe od razu?

Różnica między mylarem dimond eko 60% a lightite 100% dla roślin będzie jakaś odczuwalna? Będzie położony na ściankach i tak nie przepuszczających światła (duża stara obudowa od kompa).

:peace:

Edytowane przez John Doe
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

BOX o podstawie 50x30 i wysokości 60cm. Będzie stylizowany na subwoofer;p

W środku albo biała farba albo koc termiczny.

Sadzonki

Mam zamiar posadzić 2x White Russian i 2x Automatic Ak 47.

Mam wielką nadzieję, że wyjdzie chociaż 50% czyli 2 ci**i a do czasu rozpoznania chyba się 4 zmieszczą;)

Doniczki

Do czasu określenia płci 4 doniczki 15x25 i wysokość 10cm co daje 3,7l.

Jeśli wyjdą te 2 panienki to zrobię dla nich doniczki 30x20 o wysokości 10 cm. O ile dobrze liczę wyjdzie 6 litrów.

Jeśli wyjdą 3 to spróbuję 30x15 wysokość 10cm co daje 4,5l ;)

Oświetlenie

Box będzie miał płytę z pleksi tak 10cm od góry żeby oddzielić uprawę od lamp.

Tutaj mam problem, jeśli doniczka będzie miała 10 cm i na oświetlenie zostawię 10 wyjdzie, że roślinka dostanie tylko 40 a więc mało.

Chciałbym się poradzić bo nie wiem jakich świateł użyć. Na pewno w grę nie wchodzą te drogie, po 100zł.

Chłodzenie

2 wiatraki w przestrzeni oświetleniowej;p Zamontowane z jednej strony, na przeciwko 2 otwory wylotowe z przesłonkami, aby kontrolować temperaturę.

Jeśli chodzi o uprawę to 2 wiatraki, wdmuchujący i wyciąg oraz parę dziur które można zasłaniać w razie potrzeby.

Nawóz

Nie mam pojęcia, coś wymyślę

Ogólnie nie chcę wydawać za dużo kasy. BOX'a robię w pracy ze spadów więc nic nie płacę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ZielskoGłowy:

Radziłbym dać wyższą donice, chociaż ja miałem swoje Diesel Rydery do ścięcia w donicach 2 L i dały rade, więc jak masz na jedną ok. 2,8 l to powinno dać rade, z tym że będziesz je musiał dość często podlewać. Co do rozmiaru wysokość na pewno da rade jak wszystko dobrze rozmieścisz, martw się raczej szerokością bo boczne liście będą dotykać ściany - podwiążesz czy coś i będzie Git. Jak wszystko zrobisz z głową to na pewno wypali ;]

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Czy budowa takiego boxa ma sens.

hps 500w- 600w jeszcze nie wiadomo

wymiary 60*90*170

3 wentylatory komputerowe 2 na dół dmuchające jeden na góre wciągający

doniczki 10l

chciałbym w nim posadzić koło 8-10 white masterów używając

Ziemi Uniwersalna ,dolomit, perlit

canna Terra Vega 1L

cannaPk 13-14 SuperBloomer 0,25L

Terra Flores 1L

Prosze o opinie i wszelkie uwagi

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

do tego boxa 400W hps starczy bez problemu HPS 500 nie ma przynajmniej ja nie widziałem 600W też dobry aczkolwiek 400W będzie w sam raz i rachunki za prąd trochę mniejsze

co do wentylacji to 3 wentylatory minimum wlot /wylot /mieszanie , ale to dopiero się okaże jak zamontujesz lampę jak przy 3 went będzie spoko temp nie przekraczająca 30*C to ok jak nie to będziesz musiał pokombinować i albo dać czwarty wentylator albo pokombinować z ich ustawieniem np 2 x na wylot 1 mieszanie i na wlot pusta dziura gdzie powietrze samo się będzie zasysać

Do reszty nie mam zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+