Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Weryfikacja planów budowy growboxa


Jaraczyna

Recommended Posts

doniczki tanio kupisz w sklepie ogrodniczym, tylko że pytaj o doniczki produkcyjne. 12l za 1,4zł coś w tych granicach holenderskie. W takim sklepie cena może podskoczyć do coś koło 2zł, tylko że okrągłe. Przepłacanie 9zł za doniczke to jest przegięcie i zdzierstwo. Na necie w jakiejś hurtowni widziałem po 2z hakiem za jakieś 11l. Co do ziemi nie wiem czy jest sens przepłacania za 50l ziemi 48zł??!! pewnie to jakaś super ziemia, według mojego skromnego zdania wystarczy ziemia kupiona w ogrodniczym pod pomidory, albo uniwersalna za 8zł 50l do tego możesz dodać sobie co chesz karmezyt perlit czy co tam uwarzasz. Kolejna sprawa, woda tu cytat: "mineralna, ale gazowana czy nie" masz coś wogóle pojęcia o chodowli conajmniej paprotki na oknie??!! woda z kranu, ewentualnie niech troche odstoi w naczyniu, chyba że masz bardzo zanieczyszczoną to możesz kopować.

Odrazu przeprosze jak kogoś uraziłem, ale ten tekst z wodą mnie rozbroił, a kolejny post że widać że gość czyta forum podniusł mi ciśnienie.

Moje skromne zdanie kupowanie gadzetów do uprawy w sklepach zajmujących sie tematyką MJ sie nie opłaca, czychają oni na najiwnych ludziach. Dajmy tu przykład doniczki 4,5 zł za 10 litrów okrągłą , ja kupuje 12l doniczke okrągłą po około 1,4zł za sztuke, holenderskie nie łamiące sie. Zastanówcie sie czy to wszytko nie jest przereklamowane

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam! Postanowiłem "zrobić" sobie trochę normalnego (lżejszego) palenia bez piasku, namaczania itp...

Wiec przejdę do konkretów. Mój box mieści się w barku, jest to uprawa o dyskretnym charakterze. Wymiary to 38/28/42cm w blasze zamontowane jest 4 kompakty, 3 12W po 1200lm i jedna 20W 1650lm. Do tego wiatraczek wdmuchujący na środku a podłużny pasek przy samej górze box'a, tuż za i na wysokości końców oprawek. Szyba jest regulowana kiedy temperatura zacznie przekraczać normy przysunę ją tak aby dawała dobry efekt. Mam 5 nasion AF ak47/LR. Myśle, że (chciał bym) 2-3 były damy. Mam zamiar stosować treningi(o tym juz później)

fotka box'a.

 

post-27223-0-01372100-1379722432_thumb.j

Czy stosowanie nawozów dużo da? jakie? biomus, planton K?
Ile gram orientacyjnie uzyskam z jednej rośliny?

Dzięki za odpowiedzi :elo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie możliwe że te świetlówki mają tyle lumenów coś popieprzyłeś... 100 lumenów z wata tożto lepiej niz z hpsa małej mocy. Z tych 12W może bedziesz miał 700lum a z 20W coś kolo 1100 jak bedzie dobrze...Za nisko masz ten wiatraczek bo jak rośliny są małe to musisz je dać z donica do góry pod sama szybe a wiec doniczka zasłoni Ci wylot powietrza. Powinna byś pod szybą a jeszcze lepiej nad i wtedy szyby nie dajesz na długość do końca ale zostawiasz szpare tak że powietrze leci z dołu przez nią, chlodzi świetlówki i wylatuje przez wentyl w ten sposób gorętsze powietrze nad szybą sie nie miesza z tym na dole. Jeden wiatrak może nie wystarczyć. Doniczki na automaty daj na początejk 2litry minimum 1 bo ograniczysz korzenie młodej i zaraz stanie wyjdą karły i mało palenia... Najważniejsze są pierwsze dwa tygodnie... Kup dobrą ziemie bo jak sie pojawią niedobory czy ph Ci za bardzo spadnie to jeśli coś przytumi krzaka również będą karły... Po tygodniu zacznij lać biohumusa w zupełności starcza i tak przez nastepne 2 tygodnie, potem tydzien mixa z pk, potem juz sam pk... Nawoz stosujesz żeby uzupełnić niedobory wiec w sumie trzeba go, zwłaszcza na kwitnienie...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jak chcesz miec dyskretny to daj jeszcze jedne drzwi do samego boxa czyli jak otworzysz barek aby nie bylo widac co tam jest bo jak bedzie 12/12 aby nie doswietlac roslin w czasie dnia gdy one beda mialy noc

Co do wiaraczka mozesz miec problem z temperatura ale to zalezy od ktorej strony masz boxa bo u mnie w jednym pokoju jest goraco w innym zimno. W w swoim boxie 30x25x80 mam dwa wiatraki 140mm jeden wciaga drugi wydmuchuje powietrze z boxa a dodatkowo trzy wiatraki 80mm ktore wyciagaja samo cieplo spod lampy.

Co do doniczek to szukaj kwadratowych bo lepiej zagospodarowuja miejscem.

Do ziemi kup sobie keramzyt i perlit oraz troche dolomitu no i nawozy jak wczesniej ktos napisal najpierw z wieksza iloscia azotu a na flo z wieksza iloscia potasu i fosforu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

- Ja !@#$le ! dopiero co przyszła do mnie paczka z kompaktami. W aukcji było napisane, że maja po 1200lm a jak czytam na opakowaniu maja po 600lm!.... wpakowałem sie w gó**o ponieważ gość pewnie nie wymieni a ja nie mam kasy na droższe i kolejne wydatki;/ . ale jeżeli chodzi o ta zarówkę 20W na serio ma 1650lm philips- kiedyś kupiłem dwie i mam jeszcze opakowania.

majkiel91- dobra wracając do sprawy. A przy odpowiednim oświetleniu ile gramków uzyskam?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Raks trudno powiedziec nie mozna patrzyc ile osiagniesz, bo czasami moze zdarzyc sie ze roslina bedzie miala gorsze geny i bedzie 4g, a okaze sie tak ze jest silna i osiagniesz 10g.

Co do lumenów to nie patrz tak bardzo na nie bo z różnej odległości mają rożną wartość, i jak dasz je blisko roślin zapewnisz odpowiednia temperature to powinno byc OK. Bo pamietaj ze natezenia maleje z kwadratem odleglosci.

20W i 1650lm troche duzo bo HPS ma 90lm z 1W a w tym przypadku wychodzi 80lm z 1W

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Elo Dzisiaj z kolegami zrobiliśmy box

ZDJĘCIA

 

 

 

WYMIARY
wysokość - 70cm
szerokość - 80cm
głębokość - 21cm

OŚWIETLENIE
4 świetlówki 24 watt Osram

WENTYLACJA
2 wiatraczki 12cm


Nasiona już idą 5 lowryderów
jak myślicie dobre warunki? oceniajcie i mówcie co jeszcze można do tego boxa dorobić

 

post-27223-0-64084600-1379722563_thumb.j

 

post-27223-0-00649500-1379722565_thumb.j

 

post-27223-0-13125300-1379722566_thumb.j

 

post-27223-0-27594000-1379722567_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

chlpaki musicie mnie poratowac wiec tak mam boxa wys.140cm szer.50cm w drzwiach od szawki sa szpary ktore przepuszczaja swiatlo miedzy innymi swiatlo przechodzi miedzy 2 dźwiczkami, na gorze, szparach na rogu kolo dżwiczek. no to w sumie prawie caly przód. mieszkam ze starszymi nie wiedza ze pale i hoduje wiec poratujcie mnie jak zrobic zeby swiatelko nie wychodzilo poza szafe

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Za mało światła, kalkulator. Jeśli chciałbyś zostać przy tych rozmiarach najlepszym rozwiązaniem był by hps 100W, albo minimum 8 świetlówek takich jak masz. Świetlówek nie opłaca się montować ponieważ nie dość że za prąd zapłacisz 2x więcej, to jeszcze generują gorszą jakość widma od hps. Możesz jeszcze zmniejszyć o połowę powierzchnię boxa dodając jakąś ściankę przez środek, wtedy było by w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+