Skocz do zawartości
thc-thc

grower


gieta

Recommended Posts

  • Replies 2,7 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W jednej gazetce wyczytalem ze nasionka rozbuduja lepsza siec korzeni jesli dostana srednio dobra ziemie. No to poszedlem na sasiednie pole w nocy i nabralem worek :D

Nasypalem do doniczek, umiescilem wykielkowane peseczki, przysypalem i podlalem... Zrobilo sie bloto i utworzyla sie zaschnieta skorupka na gorze. Generalnie wyglada teraz nieciekawie i malo sprzyjajaco - troche jak bryla

Wiem, ze moglem dosypac piasku ale juz za pozno. Czy cos teraz mozna zrobic aby poprawic sytuacje? Czy poradzi sobie tak czy inczej?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a ja mam taki problem:wykiełkowałem pestki z OP kiełki były po 1cm,potem wysadziłem je w ziemie kwiatową uniwersalna z dodadkiem dolomitu,kiełki były umieszczone na głębokośc max 1cm,czekam juz 5 dzień a planty nie wychodzą :/ poprostu idą w dół i robi sie coraz wiekszy kiełek a na góre nie chce wyjsc :( nigdy nie miałem z tym problemu a teraz nagle jestem w szoku czemu to no nie chce wyjsc

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

czy ziemia kwiatowa z pH 5-6 bedzie dobra? Jest to ziemia kwiatowa Athena i wlasnie wlozylem pare ledwo wykielkowanych pestek do niej. Czy ziemia ma na poczatku duze znaczenie? Jesli ta ziemia jest zla to co moge zrobic aby ja polepszyc? Na razie kupilem tej ziemi tylko 10l do sadzonek bo nie bylo innej ale dajac je na out planuje kupic ziemie uniwersalna, cos jeszcze do niej bede potrzebowal dodac (teren podmokly/dlugo trzymajacy wode)?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

czy ziemia kwiatowa z pH 5-6 bedzie dobra?

Tak ;)

Czy ziemia ma na poczatku duze znaczenie?

Rosliny w poczatkowej fazie rozwoju wiele nie potrzebuja wiec nie jest konieczne aby od poczatku uprawiac w zajebistej ziemi,ale jest to wskazane :D

Jesli ta ziemia jest zla to co moge zrobic aby ja polepszyc?

Podsypac dolomitu i bedzie git.

cos jeszcze do niej bede potrzebowal dodac (teren podmokly/dlugo trzymajacy wode)?

Jesli teren jest podmokly to warto wylozyc dolki jakas folia,zeby ograniczyc dostep rosliny do tej mokrej ziemi.

Oczywiscie trzeba w tej folii porobic dziury na odplyw wody,zeby korzenie nie zgnily od jej nadmiaru

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+