Skocz do zawartości
thc-thc

grower


gieta

Recommended Posts

  • Replies 2,7 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak to w końcu jest z tą pleśnią, bo trochę poczytałem, trochę widziałem i w mojej głowie pojawiają się pytania. Oglądałem kiedyś atak w dalszej fazie rozwoju i wtedy nie ma problemu z diagnozą, roślina wygląda na spopieloną. Słyszałem jednak, że pleśń ma nie tylko taką postać - może się też objawiać jako zbrązowienie rośliny. Każdy jednak opis zawierał fragment odnoszący się do zmiany materiału w organiczną papkę, stawał się on miękki i wilgotny. Moje pytanie brzmi - co z tym brązem? Czy jeśli w topkach brązowieją pojedyncze pistle (np. jeden na top) to znaczy to, że zaczyna tam rozwijać się pleśń? I co w sytuacji gdy w trakcie suszenia sort delikatnie zbrązowieje (pistle bardziej, ale na łodygach to jak gdyby osad), ale poza tym wydaje się być dobrze ususzony i wcale nie jest spulchnioną, biologiczną bombą? Zastanawia mnie czy nie jest to zwykła reakcja na obumieranie/suszenie i użycie tak wyglądającej marihuany będzie bezpieczne.
Dodatkowo chciał bym zamieścić tutaj apel do doświadczonych członków naszej forumowej społeczności - nikt jeszcze nie zrobił poradnika z zakresu harvestu z prawdziwego zdarzenia. Były poradniki pełne fotek dotyczące kiełkowania, wysadzania oraz różnych technik uprawy a tutaj mamy tylko zbiór luźnych porad. Wiem, że niektórym z was się chce (czego owocem są wcześniej wymienione manuale) i było by super gdyby wasza energia poszła właśnie w tym kierunku, gdyż jest to temat z którym wielu użytkowników musi się zmierzyć, a nic tak nie pomaga jak zgłębienie czyjegoś działającego warsztatu.
Pozdrawiam i czekam na odzew. ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ja mialem jedno ognisko plesni, kolo lodygi wiatraka w polaczeiu z glowym pedem

dwa czy 3 dni (moze wiecej nie pamietam ile czasu) wczesiej nic nie widzialem

ale zauwarzylem ze jeden wiatrak jakby uschl. szary zolty brazowy z plamami ..zdeechly.

oczywiscie okazalo sie ze byl to ten ktory wychodzil ze wspomianego ogiska

moze tak mialo byc

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko, mam pytanie co do odmiany,

Siona były z palenia, jaranko ostro zapylone było i zawsze pachniało anyżem, na początku myślałem ze to durban poison, ale jest wrzesień a ona dopiero wypuszcza preflowery , na polu byly juz w maju , rosnie jak sativa bardzo wysoka, ze 2,5 metra, jak to nie durban to co może być. Wątpie ze dojdzie wogóle, bede stostował ripa, oraz massive i finisher..  czy znacie inne sposoby na przyśpieszenie kwitnienia?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema!Zaczne od tego ,ze traktorem jakiś chłop przejechał po  gałezi, której od tego włoski zbrązowiały tak jakby chciała szybciej dojść i sie lekko naderwała.

Posklejałem, przyszedłem po trzech dniach z 25% tych topków w dotyku zrobiło sie kruche jak z cukru i zostały oberwane.

Teraz pytanie czy to zacznie pleśnieć i zarazi mi całego krzaka?miał ktoś tak?

Dodam ze gałąż sie przyjeła topy są grubsze od kciuka jest to passion x ak47 zapowiada sie na 200g.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich po dlugiej przerwie. Martwi mnie wczorajsza pochopnosc, scialem krzaki ktore nie do konca byly dojrzałe, zrobilem to pod presja temperatury która w nocy ma spasc do 1 stopnia. Czy przezylyby taka temperature ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+