Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Terpeny, "tajne" składniki dające zapach i właściwości terapeutyczne marihuany


Recommended Posts

Kiedy mówimy o marihuanie, jej zastosowaniach i badaniach na jej temat, pierwszą rzeczą, która przychodzi nam głowy to takie terminy jak THC czy kanabinoidy. Są to terminy, które zwyczajowo utożsamiamy z ważnymi cechami rośliny, a nawet uważamy, że są ich znakiem rozpoznawczym. Mylimy się pomijając jeden z elementów, który naprawdę decyduje o końcowym działaniu marihuany: terpenach. 

 

terpenos-principal_blog_full_3_blog_full

 

Być może zastanawialiście się, dlaczego na przykład szczep Blue Dream ma świeży zapach, przypominający jagody. Albo dlaczego odmiana marihuany Cheese pachnie tak silnie dojrzałym serem. Odpowiedź to: terpeny. Terpeny są to związki chemiczne, odpowiedzialne za zapach marihuany, które odróżniają różne szczepy właśnie ich aromatem. Są to węglowodory organiczne, które generują ten zapach, ale także smak i kolor. Jednakże poza delikatnym zapachem rośliny, terpeny mają też silne oddziaływanie w połączeniu z THC lub kanabinoidami, dając marihuanie pewne szczególne efekty. 
 
Terpeny te nie są obecne jedynie w marihuanie, są powszechne również w owocach, warzywach, ziołach, przyprawach i innych elementy związanych z botaniką. Są to lotne cząsteczki, które łatwo wyparowują docierając do nosa i sprawiają, że bardziej pociąga nas jedne warzywa niż inne (lub inne ich szczepy). 
 
Naukowcy zidentyfikowali około 20.000 różnych terpenów, co sprawia, że związki te są jednymi z najbardziej powszechnych w świecie roślin. Około 200 z tych terpenów odkryto w konopiach, 120 z nich o wysokim stężeniu. Stopień ich obecności zależy od kwestii oświetlenia, składu gleby i składników odżywczych. 
 
Oprócz zapachu jaki wydzielają terpeny mają również szeroki zakres właściwości leczniczych. Każdy z nich posiada specyficzne działania terapeutyczne, a razem dają ciekawe efekty. Te naturalne substancje chemiczne pomagają również zmniejszyć pewne skutki, które THC może wywoływać u pacjentów medycznej marihuany, więc eksperci uważają, że są przyszłością badań medycznych. 
 
Link to comment
Share on other sites

  • Vito pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+