Skocz do zawartości
thc-thc

grower


gieta

Recommended Posts

  • Replies 2,7 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Panowie. Zauważyłem pewne nieścisłości i chciałbym je usystematyzować. Mam pytanie kiedy kiełkować i kiedy przenoscić na outa?? Z tego co ustaliłem to na outa przenosimy okolo 4-6tyg roslinę. Problem tylko kiedy przenieść. Czasami piszecie że w polowie kwietnia a czasami za pod koniec maja. To dość duża rozbieżność. Pomijając fakt że majowe terminy mają przewagę w tym sensie ze nie ma przymrozków to czy kwietniowe może są korzystniejsze pod względem "lepszej, obfitszej" fazy wegetatywnej???

Kiedy polecacie kiełkować a kiedy przenosić??

PS. Roslinki to Passiony #1

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panowie. Zauważyłem pewne nieścisłości i chciałbym je usystematyzować. Mam pytanie kiedy kiełkować i kiedy przenoscić na outa?? Z tego co ustaliłem to na outa przenosimy okolo 4-6tyg roslinę. Problem tylko kiedy przenieść. Czasami piszecie że w polowie kwietnia a czasami za pod koniec maja. To dość duża rozbieżność. Pomijając fakt że majowe terminy mają przewagę w tym sensie ze nie ma przymrozków to czy kwietniowe może są korzystniejsze pod względem "lepszej, obfitszej" fazy wegetatywnej???

Kiedy polecacie kiełkować a kiedy przenosić??

PS. Roslinki to Passiony #1

Ja się kieruję zawsze długością kwitnienia danej odmiany. W przypadku Passiona to nie ma się co tak spieszyć, bo kwitnie w miarę szybko (około 6 tyg) czyli możesz wysadzić np. początek lub środek maja.

Jednak sadząc np. Blueberry robię to wcześniej np początek kwietnia żeby plant w miarę doszedł.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

w przypadku roslin fotoperiodycznych

nie ma znaczenia kiedy wsadzisz bo i tak nie to decyduje o tym kiedy roslina zakwitnie

Tak do końca to nie jestem tego pewien. Niby tak jest, że kwitnie jak długość świecenia słońca spada ale lepiej jest te potrzebujące długiego kwitnienia sadzić wcześniej, wtedy może przez wydłużony weg

kończą kwitnienie szybciej. To taka moja obserwacja i chyba coś w tym jest, bo już kilka razy dochodziły mi odmiany które rzekomo w PL nie dojdą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Swoje teorie zostaw dla siebie, a prawda jest taka, ze od dawna wiadomo, ze wczesniejsze wysadzenie nic nie da, bo roslina nie zakwitnie przez to wczesniej.Misio na spota mozesz wywalic juz nawet kilkudniowe siewki.Nie sadze, aby w kwietniu rosliny mialy lepsze warunki do rozwoju.Przeciez teoretycznie w maju jest cieplej i wogole bardziej slonecznie powinno byc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Swoje teorie zostaw dla siebie, a prawda jest taka, ze od dawna wiadomo, ze wczesniejsze wysadzenie nic nie da, bo roslina nie zakwitnie przez to wczesniej.Misio na spota mozesz wywalic juz nawet kilkudniowe siewki.Nie sadze, aby w kwietniu rosliny mialy lepsze warunki do rozwoju.Przeciez teoretycznie w maju jest cieplej i wogole bardziej slonecznie powinno byc.

To nie tylko moje teorie. Nie wiadomo do końca czy są fotoperiodyczne. U roślin jest często jakby zegar biologiczny który sprawia że wcześniej zakwitnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+