Skocz do zawartości
thc-thc

grower


gieta

Recommended Posts

siema

rozumiem, że odmiany regular na oucie przechodzą na flo przy fotoperiodzie 12/12

ale jest to ilość godzin bezpośredniego nasłonecznienia rośliny? czy po prostu długość dnia mniej więcej od wschodu do zachodu ?

długość dnia w połowie lipca to coś 15-16h, wiec jednak chodzi o bezpośrednie słońce ?

Chodzi tutaj o dlugosc dnia (od wschodu do zachodu). To ze na rosline nie padaja bezposrednio promienie sloneczne, to wcale nie onzacza ze nie pobiera ona swiatla. Poprostu dostaje go mniej, lecz nadal przeprowadza fotosynteze.

Czesto odmiany ktore dochodza na polskim oucie przechodza w faze kwitnienia znacznie szybciej, nie jest wymagane 12/12. Czesto dzieje sie to nawet przy 15/9.

Wiekszosc odmian jest specjalnie przystosowana do szybszego zakwitania, ze wzgledu na nasz klimat. Dlatego na flo nie czekaja do 12/12 swiatla, lecz przechodza w faze kwitniecia znacznie szybciej. Inaczej nie mialyby szans na dojscie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2,7 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

siema

rozumiem, że odmiany regular na oucie przechodzą na flo przy fotoperiodzie 12/12

ale jest to ilość godzin bezpośredniego nasłonecznienia rośliny? czy po prostu długość dnia mniej więcej od wschodu do zachodu ?

długość dnia w połowie lipca to coś 15-16h, wiec jednak chodzi o bezpośrednie słońce ?

postaw się na miejscu roślinki...pięknie słońce grzeje w lipcu 15-16h więc roślinka sobie myśli:

"ale piękne lato urosnę duża większa od sąsiadki ;) a co niech zazdrości" przychodzi sierpień dnie coraz krótsze pogoda nieco się wali roślinka sobie myśli:

"kurna coś mi się nie podoba z tą pogodą żebym tylko zdążyła 1500 potomstwa wyprodukować, Józek z za miedzy wali do mnie już od miesiąca, może go już dopuszczę żeby wyrobić się przed zimą"

a teraz wersja na zepsuty pochmurny lipiec:

"o cholera co za lipiec nawet nic się nie da podrosnąć, a jak taka pogoda to i zima może mi się we wrześniu zrobić...pierdziele robie kilka gnojków może będą miały lepsze warunki w przyszłe lato"

:zjarany:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

heh dzięki :smoke:

jakoś mi się ubzdurało z tym 12/12, że istnieje ścisła anologia z indoorem

w indor to ty jesteś matką naturą i stwarzasz warunki takie żeby stymulować roślinę do wzrostu kwitnięcia itp...wywołujesz stres i ona na to reaguje w naturze jest podobnie ale nie dokładnie tak samo wszystko zmienia się stopniowo i roślina na te zmiany reaguje...

dzięki lampa miałem wenę :blant: i tak mnie poniosło hehe przy czym dobrze się bawiłem :happy:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak dla mnie koniec czerwca to już ostatni dzwonek by sadzić cokolwiek i wyciągnąć z tego coś, co będzie miało jakąś wartość.

Dla przykładu w tamtym roku automaty wysadzone miesiąc później, czyli pod koniec lipca, dały po kilka g czegoś co się nadawało tylko na makumbe.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+