Skocz do zawartości
thc-thc

grower


gieta

Recommended Posts

  • Replies 2,7 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

przechoi duże odmiany :D? A od kiedy je masz pod lampą ? Ja myślę że jak miałeś je pod lampą, to dobrze by było jakbyś wysadził je już na poczatek maja gdzieś tak ;) Zależy wszystko od kiedy je wsadziłeś , aby rosły ;) Z reguły jeżeli chcesz zeby duże odmiany podrosły takie jakie powinny być to dobrze by było jakbyś trzymał je pod lampą trochę i tak na początek maja, ( tak jak skończą się przymrozki ) wysadził na out. Ale do końca czerwca myślę że też możesz wysadzić roślinki z wegetacją. Tyle że będą mniejsze. Chyba że do tego czasu był pod lampą ... Ale to by było troszkę bez sensu tak długo je trzymać pod lampą :P

Armec, myślę że daj sobie spokój tak na dwa - trzy dni ;) Ale to ejszcze zależy jak popadało. Jak opadało bardzo, to daj sobie spokój bo roślinkii pewnie dziś mają dużą wilgoć. A jak podlejesz jeszcze nawozem z wodą, to możesz przelać je nie potrzebnie. Poczekaj, z dwa dni. Jak popadało mało, to myślę że nie zaszkodzi im mała dawka nawozu z wodą ;) Ja np. robię tak , że jak pada to wogóle nie pokazuję się na spocie, nawet jak nie dawałem nawozu. Bo nie chce ich przelać, a jak mają wilgoć to spoko ;) Nie ma potrzeby iść, roślinki mają wodę, a kiedy będzie więcej słońca, nei tak jak teraz pójdę je podlać z nawozem ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko panowie i panie. . .

Mam takie pytanko. .

Mam nawóz Planta Vit-4

NKP 3,2-5,0-7,4

I można go stosować dolistnie i doglebnie i mam takie pytanie. . . Może mi ktoś wyjaśnić na chłopski rozum jak podawać go dolistnie??

Przy stosowaniu dolistnie (10 m pisało cl na 6-8l wody) czy mogę tą dawkę zwiększyć np do 15 ml.?

Na necie znalazłem coś takiego

Rośliny mogą pobierać składniki mineralne nie tylko przez korzenie ale także przez liście, przez skórkę nie zdrewniałych pędów lub łuski okrywające pąki. [b]Do nawożenia dolistnego stosuje się nawozy w formie bardzo rozcieńczonej, dlatego też ten sposób daje szybkie lecz niezbyt trwałe efekty[/b]. Straty składników są mniejsze niż przy nawożeniu doglebowym, a okres od chwili opryskania do pobrania ich przez rośliny - znacznie krótszy. Na przykład: azot zastosowany dolistnie w postaci mocznika był już po 30 minutach w połowie pobrany, a po 40 godzinach w 90%. jednak nawożenie dolistne nie może zastąpić nawożenia gleby. Dlatego ten sposób dostarczania roślinom składników mineralnych nazywany bywa też nawożeniem awaryjnym.

Jeżeli nawożę dolistnie to co ile? 2 dni?

Czy jeżeli nawożę dolistnie to doglebnie też? jeżeli tak to z nawozem czy bez??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a ja mam male pytanie czy jak przetrzymam nasionka na parapecie to proste ze je wyciagnie i jak bede je wrzucal na spota to czy jak podsypie troche ziemi tak troche lozyki wkopie w ziemie to bedzie git ? bo czytalem gdzies ze tak sie robi gdy roslinki sa wyciagniete

Pierwsze słysze! Daj butalki na sadzonki i bedzie git!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a ja mam male pytanie czy jak przetrzymam nasionka na parapecie to proste ze je wyciagnie i jak bede je wrzucal na spota to czy jak podsypie troche ziemi tak troche lozyki wkopie w ziemie to bedzie git ? bo czytalem gdzies ze tak sie robi gdy roslinki sa wyciagniete

Pierwsze słysze! Daj butalki na sadzonki i bedzie git!

to chyba malo slyszales, oczywiscie ze jak sie wyciagnie to mozna wsadzic glebiej tzn podsypac ziemia bardziej lodyge ale to sie robi juz po fakcie jesli przez przypadek wyciagnie sie roslinka zeby ja odratowac a tak zeby specjalnie robic to nie ma co :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

jest jeszcze sens inwestować w automaty? chciałem pod koniec czerwca zakupić cokolwiek, bo moja druga w tym roku uprawa właśnie runęła w gruzach, przychodzę na miejscówkę a tam ślimaki wpierdalają moje 4 LR-y i nic już z nich raczej nie będzie. dajcie znać czy na początku lipca można jeszcze cokolwiek wysadzać. :cry:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+