Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

wywal te szmatę bo to siedlisko bakterii i pleśni!! Nie martwi się tak o nie.. że łodyga krzywa :P dadzą sobie rade mj to mocna roślina..

widzę że masz przeźroczyste doniczki... to źle bo korzenie nie lubią światła... oklej je taśmą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

wywal te szmatę bo to siedlisko bakterii i pleśni!! Nie martwi się tak o nie.. że łodyga krzywa tongue.png dadzą sobie rade mj to mocna roślina..

widzę że masz przeźroczyste doniczki... to źle bo korzenie nie lubią światła... oklej je taśmą.

Którą ? Gdzie tam na zdjęciu widzisz szmatę ? Doniczki są już zaklejone, zrobiłem to parę dni temu tongue.png

Tak w ogóle to właśnie miałem pisać, bo mam problem. I w sumie wychodzi, że MJ to strasznie delikatna roślina, a nie mocna. Albo White Russian jest strasznie trudny w uprawie.. nie wiem. Rośliny nie rosną, liście się marszczą..

Tak wyglądają po 7 dniach od wyjścia z ziemi

post-36587-0-04740500-1336417547_thumb.j

post-36587-0-89179200-1336417558_thumb.j

post-36587-0-26894400-1336417571_thumb.j

post-36587-0-64335700-1336417586_thumb.j

A to Blue Berry jednak wyszedł 2 dni później z tego co pamiętam

post-36587-0-45124200-1336417594_thumb.j

Dla mnie chodź jestem nowicjuszem to coś tutaj jest bardzo nie tak.

Wilgotność powyżej 50%, temperatura też nie wysoka. Już nie wiem co mam robić z tym fantem. Jedną jutro planuje zabrać z boxa i dla testu dać normalnie na parapet jak odżyje to rezygnuje z boxa i będą rosły na parapecie. Przy okazji przygotowałem też skorupki od jajek i wrzuciałem je do butli z wodą i zamierzam tym podlać, a jeszcze na dodatek teraz temperatury spadły w pomieszczeniu gdzie stoi box jest 14 stopni, musiałem zrezygnować od wczoraj z wentylacji, aby utrzymać we wnętrzu powyżej 25 stopni.

Strasznie mam stressa i zły humor przez to.. liczyłem że się uda a tu wychodzi, że lipa.. sad.png a najgorsze, że nawet nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a no faktycznie to pierwszego dnia, potem zmieniłem na gąbkę.

Czyli co przesadzić je trzeba bo nic z tego nie będzie ? Ja ich dużo nie podlewałem. Praktycznie wcale, dopiero wczoraj.

A co do przesadzania to i tak tak młodej się nie da jeszcze. No bo jak przeciez jak pociągnę za łodygę to się połamie urwie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kurs przesadzania w 3 krokach :)

1. Podlewasz az ziemia bedzie zbita

2. Sciskasz doniczka z kazdej strony tak aby ziemia odstawala

3. Kladziesz reke na ziemi tak aby lodyga przechodzula przez palce i obracach, mozesz popukac w dno aby sadzonka wyszla z ziemi.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Oddzielenie ziemi z rośliną od doniczki to nie problem, pytanie jak oddzielić roślinę z korzeniami od ziemi. I jak potem sadzić jak ułożyć korzenie bo wiadomo, że mają już ponad 40cm, zwinąć w kłebek ? raczej nie. Czy trzeba roślinę płukać wodą ze starej ziemi ? Nie wiem dla mnie to chyba zbyt skomplikowane, tym bardziej, że nie chce uszkodzić rośliny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

no to chyba nie było im dobrze skoro popaliło... odległość od CFLki? Jak najmniejsza tak aby temp. przy szczytach nie przekroczyła 30'C, w CFLkach z każdym cm spada ilośc lumenów.

Korzenie które rozrosły się w starej ziemi już nie wyciągniesz ale nowa lepsza ziemia zapewni optymalne warunki dla nowych i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie odziela się korzeni od ziemi.

Nie płuka się ziemi spod korzeni.

Nie staraj się za bardzo stresować rośliny, bo nie wyjdzie jej to na zdrowie..

Kolega wyzej dal Ci w kilku krokach idealny poradnik jak to się robi.

Zwiększ wilgotność w boksie. Warto dbać o dobrą wentylacje.

Co do wilgotnosci sa na to jakies niezawodne sposoby ? mam wylozone czym sie da i gdzie sie da. wszystko stoi tam w wodzie i jest miedzy 37 a 52%

jaka odległość plantów od świetlówki 23 w ? miałem 2.5 cm było im dobrze ale popaliło troche

Nie liczylem, jakies 10cm, wiem ze 3 dnia podnioslem ale dla mnie to zaczelo je palic promieniowanie UV, ktore emanuje z philipsow, z osrama nie idzie i blue berry wygladal lepiej co jakby potwierdzilo moje przypuszczenie. wiec obnizylem i wyglad lisci sie poprawil.

Korzenie które rozrosły się w starej ziemi już nie wyciągniesz ale nowa lepsza ziemia zapewni optymalne warunki dla nowych i będzie git.

Czyli musial bym zwiekszyc donice aby przesadzic.. moze byc ciezko i praktycznie nie wiele tej ziemi wiecej wejdzie, bo musza byc prawie takie same. Dlatego chyba daruje sobie przesadzanie, bo mija się to z celem, jak zmieści się garstka ziemi więcej, to prawie wcale tej nowej nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Są niezawodne sposoby na zwiększenie wilgotności - nawilżacz powietrza :)

Zrobisz jak chcesz ale nie wiem czy nie warto popracować nad tym przesadzeniem niż męczyć się całą uprawę i zebrać marny plon... może sytuacja się ustabilizuje jak roślina podrośnie.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A no pewno, nawilżacz powietrza świetna sprawa, tak samo lampa HPS zamiast świetlówek kompaktowych, jak i inne bajery, ale to wszystko kosztuje i tu jest pies pogrzebany. W każdym bądź razie wyliczyłem, że jeżeli z trzech krzaczków (zakładając że blue berry będzie odmianą żeńską) wyjdzie mi 10g czyli po ~3,3g na krzak to wraz będzie mi się to opłacać.

Swoją drogą ze 3 dni temu jedną przeniosłem na parapet, dla testu. Wiem, że wiele odradza ten sposób, ale hej, mam 3 rośliny, warto za eksperymentować z jedną, większe prawdopodobieństwo zebrania jakiekolwiek plonu :P tym bardziej, że nie za bardzo widzę różnicę miedzy parapetem a outem.

Tak swoją drogą wyczytałem też o podsypywaniu ziemi do doniczek, aby wyrównać takie coś warto zastosować i ma to jakieś korzyści ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+