Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cześć, montuje growboxa i potrzebuje podpowiedzi i uwag.

box: 37x57 cm, wysokość 180cm (szafka kuchenna z IKEA) wyłożony folią Diamond

pytanie 1: będę chciał robić LST na rozkrzewienie, ile faktycznie jest mi potrzebne wysokości (dla odmian sativa) od wyższej krawędzi doniczki do niższej krawędzi lamp? (ważne pytanie bo od tego zależy gdzie nawiercę otwory wentylacyjne)

oświetlenie Weg: 4 x CLF Osram 23W 2700K 1560lm + 4 x CLF 23W 6500K 1560lm (pierwsze 14dni 24/0, dalsze 25dni 18/6 – łącznie 40dni Weg bo wydaje mi się, że mam na to miejsce)

oświetlenie Flo: 8 x CLF Osram 23W 2700K 1560lm (12/12 aż do dożynek)

oświetlenie zamontowane w „cool-tube” z blachy do pieczenia (jak na rysunku), z jednym wyciągowym wentylatorkiem PC (80mm, 35CFM), szyba 4mm

oświetlenie regulowane tak, aby było maksymalnie przytulone do roślinek

post-37710-0-29283500-1352200829_thumb.p

pytanie 2: czy jest sens robić takie cool-tube?

pytanie 3: dobry będzie tak zaplanowany Weg?

wentylacja: wentylator PC SilentiumPC Mistral (120mm, 65CFM) z zamontowanym filtrem zrobionym z filtra powietrza z Iveco, wlot wejściowy pod doniczkami stojącymi na kratce

pytanie 4: filtr montować przed czy za wentylatorem wyciągowym? (jeśli można przed to go upchnę wewnątrz growboxa)

pytanie 5: wentylator 65CFM wystarczy czy ładować 140mm 102CFM?

uprawa: na powierzchni 37x57 będę chciał się opiekować dwoma roślinkami, na początek chcę zasadzić BIG Grapefruit i BubbleGummer (oczywiście brałem pod uwagę tanie sativy – te po kilkaset PLN za 4szt. mnie przerażają… ktoś to w ogóle uprawia?)

pytanie 6: po wykiełkowaniu będę chciał wsadzić od razu do docelowych doniczek (żeby się nie męczyć z przesadzaniem po tygodniu) – dobry pomysł?

pytanie 7: polećcie mi jakie doniczki tam wsadzić (maksymalna wielkość, kształt, gdzie kupić i inne triki)

gleba: coś dobrego dobiorę, nie dam ciała bo mam ogrodniczkę pod ręką

nawozy: uprawa organiczna = naturalna, Biohumus forte (ostrożnie)

pytanie 8: czy Biohumus forte wystarczy na całą uprawę Weg i Flo?

wilgotność: dam radę

pomiary: dwie stacje pogodowe (przy lampach i przy doniczkach), brak miernika PH

pytanie 9: czy pomożecie w uprawie jak założę fotorelację?

najbardziej boję się rozpoznawania jajec (biorę oczywiście nasionka feminizowane, ale w totolotka też ludzie wygrywają) i wczesnego reagowania na niedobory i choroby

________

pozdro600

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. ile potrzeba to nikt nie wie dokładnie, wszystko zależy od odmiany i genów. Może być to 1m a może i 2m. Co do lst to możesz od samego dołu już uginać. Box masz wysoki to nie ma problemu.
dodatkowo ja bym zastosował jeden typ oświetlenia na całą uprawę, spokojnie odrazu daj 8szt 2700K, w spektrum nie jest aż tak wielka różnica.
2. musisz zrobić testy już ze złożoną lampą
3. od początku daj 18/6, a po 3-4tygodniach 12/12, pamiętaj że przy flo też roślina rośnie
4. jak chcesz mieć dokładnie to daj przed i po. bo nie pisałeś co co ma być za filtr (czy kupiony gotowy czy z filtra okapowego)
5. musisz sprawdzić doświadczalnie, bo jak nie zależy na ciszy to daj większy
6. daj najpierw do mniejszej aby lepiej panować nad wilgotnością gleby, lub wysadz do jiffy i po kilku dniach wsadzisz w ziemię
7. masz box 37x57, ja bym wsadził doniczki kwadratowej 15x15x20cm, ziemia ziemi nie równa sam się ostantio przekonałęm. szukaj jak cos kronen cenowo bardzo dobrze wychodzi
8. wcześniej bardzo ostrożnie a teraz ile. jak chcesz mieć na flo i weg jeden nawóz to wszyscy polecą ci nawozy bio ,  nawóz o którym pisałem nie psuje ph, woda z kranu odstana się też nada
9. jak będzie fotorelacja to będzie i pomoc,
10. ważne aby wcześniej nie popełnić błędów które będą później problemem, kup jak nie masz programator czasowy,

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dzięki Igorek za szybką odpowiedź.

ad.1 montuję zatem boxa wysokiego na 180cm
ad.2 buduję tę swoją cool-szybę z lampami 2700K na Weg i Flo (zaoszczędzi to kasy i pierdzielenia z wymianą lamp)
ad.3 ustawiam po bożemu 18/6 a po 4tyg jak urosną 12/12
ad.4 wewnątrz filtr z filtra powietrza Iveco z węglem aktywnym przed, za węglowy
ad.5 wentylatorek 120x120 65CLF, jak będzie za mało to dodam drugi
ad.6 dobra, będę przesadzał
ad.7 poszukam dużych kwadratów w jakiejś casto czy cuś
ad.8 pełny wybór w growshopie... cena niekiepska... coś będę konstruował z nawozami wg zaleceń podczas fotorelacji

jakby ktoś chciał dodać 3grosze do tego co powyżej to zachęcam :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

przecież to najprostszy programator

jak pin wciśnięty oznacza że wtedy nie działa, jak do góry że jest włączony. Jak chcesz miesz 18/6 to najpierw musisz wiedzieć kiedy ma lampa się załączać.

USTAWIANIE

1. Ustawiasz strzałkę na godzinie która jest obecnie

2. Ustawiasz wszystkie piny do góry

3. Wciskasz te piny w których lampa ma być wyłączona.

Np.

Lampa ma działać od 9 (rano) do 3 (w nocy), wciśnięte piny są od 3 (w nocy) do 9 (rano)

Pomogłem daj plusa

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+