Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

z tego co na pisane to na pewno spadnie ponizej zera Igorek zgodze sie ze wszystko zalezy od temp Co w przypadku gdy temp w dzien bedzie wynosic -5 a nocą -10 ? Wiadomo że wszystko jest do ogarniecia ale potrzeba sporo $ :/

Nie pisałem że będzie tanio, bo świecić juz 20/4 jest drogo, dodatkowo jak zastosuje 250W to koszty są prawie dwukrotnie wyższe. k5321514 chciał wiedzieć czy jest to możliwe, no to w sumie jest, ale koszty są dość wysokie, i pasuje wiedzieć jak ogarnąć całość. Co na początku nie jest łatwe, na dodatek że jest to zapewne pierwsza uprawa jego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam małe pytanie do kogoś kto się orientuje w temacie (podkreślam jest to mój pierwszy raz:D i chce go zrobić dobrze). Mam boxa 90x55x180 lapma hps 400w z wingsem i moje pytanie jest takie czy wystarczy do wentylacji te 2 wiatraczki. 1 wyciagajacy 1 wciagajacy powietrze "WENTYLATOR KANAŁOWY MOC 9,1W fi125mm 152m3/h" I do tego mieszajacy 12cm komputerowy.

Czy lepiej zastosować wieksze np. "WENTYLATOR KANAŁOWY MOC 20W fi150mm 242m3/h".

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

siemka, nikt Ci nie stwierdzi na 100 pro czy to starczy czy nie. wszystko zalezy od tego gdzie box bedzie stal, jaka tam jest temp, czy pomieszczenie jest duze, jaka ma wentylacje, takze wplywa na to wiele czynnikow. musisz podlaczyc wszystko i sprawdzic jak sie bedzie grzalo po 24 godzinach. generalnie lepiej kup mocniejsze wentyle, najlepiej z regulacja mocy zeby w razie czego miec zapas na jakies manewry. hps 400 w bez cooltube bedzie mocno grzac

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema...

Mam pytanie...

Na dole boxu chce położyć tace o wymiarach 40x40x4 cm, która będzie wypełniona wodą, aby zwiękrzyć wilgotność, nad tacą bedzie kratka od lodówki na której będą stały doniczki z roślinkami, i mam takie pytanie, czy przez parująca wode i nadmiar wilgoci od spodu doniczek nie spowoduje gnicie korzeni???

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zawsze możesz dać jeszcze podstawkę pod doniczkę, żeby nie parowało bezpośrdenio na spód. I w celu zwiększenia jeszcze parowania możesz dać grzałkę z akwarium do tej podstawki, tylko przy tak płytkiej musisz pilnować zeby była pod wodą. Woda szybciej paruje jak jest cieplejsza niż otoczenie. Ja miałem doniczkę prostokątną balkonową jako taki patent, i jeszcze zamocowane ścierki z mikrofibry do góry doniczek.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zawsze możesz dać jeszcze podstawkę pod doniczkę, żeby nie parowało bezpośrdenio na spód. I w celu zwiększenia jeszcze parowania możesz dać grzałkę z akwarium do tej podstawki, tylko przy tak płytkiej musisz pilnować zeby była pod wodą. Woda szybciej paruje jak jest cieplejsza niż otoczenie. Ja miałem doniczkę prostokątną balkonową jako taki patent, i jeszcze zamocowane ścierki z mikrofibry do góry doniczek.

Na pewno pokombinuje i zobacze jakie rozwiazanie będzie najlepsze, z tymi podstawkami, i grzałką tez dobra opcja... Tylko się troszke obawiam jak ta woda wyparuje, a przykładowo nie bedzie mnie w domu, czy nic mi się nie zajara od tej grzałki??? Porobie kilka prób z wilgotnościa, i zobacze która opcja w moim przypadku się sprawdzi...

dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+