Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop In Door - stary temat


Gość masakrator

Recommended Posts

Projekt to typowy bubler. Wody powinieneś mieś na początku tak żeby koszyczek był lekko zanurzony w pożywce - potem możesz mieć mniej - jak korzonki wyjdą z koszyczka. Sadzić możesz w kostkach ale możesz zmieszać keramzyt z perlitem lub wermikulitem i sadzić bezpośrednio nasiona do wkładu hydroponicznego.

kilka uwag - bo ci się przydadzą

- kup PH Metr - podstawa w Hydro
- kup TDS metr - żeby móc kontrolować stężenie roztworu - w zasadzi j.w
- co do wody - ja polecam kupić filtr do wody dzbanek Britta - u mnie kranówka przed przelaniem ma PH 7.3 i ppm 350 po filtracji PH 6.4 ppm 260 więc uważam że działa i jest skuteczne a przy okazji masz dobrą wodę na co dzień do picia (jeszcze nie testowałem filtrowania oligoceńskiej)
- zbiornik zrób jak największy - na icmagu mówią że minimum 1galon - 3.5l pożywki - bo w mniejszych dużo roboty ze stabilizacją PH
- przyda ci się PH UP/DOWN - do regulacji PH

A ty pochwalę się swoimi eksperymentami z hydro. Box z kompa oświetlenie 2 x 2400lm Polux 2700k barwa Pestki noname - z palenia co je kumpel przyniósł. Pojemniki - obcięte butelki po mineralce - 1l jakieś 2.5 cm nad dnem otwór. W środku mieszanka keramzyt z wermikulitem + kokos na górę - właśnie po to by się nasionka ładnie ukorzeniły - w jednym pojemniku jest 1/3 keramzytu a na wierzchu najpierw kokos potem ziemia - ta roślinka rośnie zdecydowanie słabiej ale jest o kilka dni młodsza. Podlewam co 2 dni. Pożywka PH 5.8 ppm obecnie 550 - nawóz florowit dla kwitnących - typowy sziteks ale to testy. Roztwór robię tak, że najpierw dobieram stężenie a potem reguluje ph - żadnego cudowania z odstawianiem na godzinę - obniżam PH florowitem i octem - podwyższam odstawioną kranówką. Leje od razu jak wyreguluję do momentu aż się zacznie otworkiem wylewać - pasywne hydro. Z obserwacji mogę powiedzieć że roślinki nie mają jak na razie problemu z PH - za to bardzo łatwo je przypalić - 2 razy się zdarzyło. W ogóle reakcja na nawóz jest porażająca - ostatnio ok 12 widzę niedobory azotu - podlanie i o 18 soczysta zieleń.

Roślinki:


Korzonki:


Więc jak interesuje cię hydro to może warto zacząć od tego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 2 tys.
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam.

Zakupiłem Biohomusa FORTE i Biohomusa Zielone kwiaty.

Z Zamiarem forte jak na opakowaniu na kwitnięcie a zielone kwiaty ( to jest żel ) na vega. Wiem już , że forte muszę lać na veg lecz co zrobić z zielonymi kwiatami ? Będzielepszym nawozem od Forte? Będę wdzięczny za każdą radę :).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ponawiam pytanie , bardzo zależy mi na czasię , jeśli ktoś jest w stanie odpowiedzieć to tutaj czy pw bardzo bym prosił.

Zakupiłem Biohomusa FORTE i Biohomusa Zielone kwiaty.

Z Zamiarem forte jak na opakowaniu na kwitnięcie a zielone kwiaty ( to jest żel ) na vega. Wiem już , że forte muszę lać na veg lecz co zrobić z zielonymi kwiatami ? Będzielepszym nawozem od Forte? Będę wdzięczny za każdą radę :) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Lampy sodowe WLS (penning) od 110W do 330W

czy taka zarowka wystarczy dla boxa 0,18 m2? lub ta 70 w

Lampy sodowe SON-T PIA od 70W do 600W

a i jeszcze jedno pytanie je sie podlacza normalnie pod prad tak jak swietlowki gdyz nei jestem dobrym elektrykiem a w zasadzie to wogole sie na tym nie znam i nie mam tez kasy na gotowe zestawy co moge zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+