Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Ile wynosi całkowity koszt uprawy marihuany indoor


Gość

Recommended Posts

Dnia 5.05.2019 o 17:19, bortek napisał:

No i juz szuka i liczy podzialalo?

haha, no dobrze Panowie. możę macie racje, ale jednak i tak uważam, żę wam zajęłoby to o wiele mniej czasu niż mi... po prostu chodziło mi o szacunkowe dane
prawdpoodbnie jest to na forum, ale strasznie jestem niecierpliwy i jak pomysle ze mam szukac takiej informacji przez pol godziny to się szybko denerewuje

jesli bede potrzebowal to sobie szybko to wykalkuluje, swoja droga to czlowiek na bledach sie uczy i sam pewnie dojdę do wprawy

mowiac o wyliczeniach mialem tez na mysli sprawe w kwestii budowy, czy kupic czy zrobic... jesli zrobic to jakiej wielkosci tak zeby miec dobre zbiory, ile wiatraczkow, lamp itd.... ale rozumiem ze to tez jest na forum

DObra to tyle.
no bez spiny i fochów ?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W koszty wliczasz też prąd i teraz musisz określić się na czym chcesz robić. Nawozy, organika czy syntetyczne....Głównie dlatego lepiej policzyć we własnym zakresie i ewentualny set dać do oceny na forum. Będzie znacznie prościej.

Edytowane przez gigit
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dnia 8.05.2019 o 13:43, vitecky napisał:

warto się nauczyć cerpliwości zwłaszcza przy kwiatach ...

Tak, tak... nie jestem cierpliwy jeśli mówimy o takich sprawach jak kwestia wyliczenia ile pieniędzy na co, w temacie z którym nie miałem do czynienia.
Nie róbmy ze mnie człowieka bez zaangażowania. W kwestii dotyczącej roślinkom zawsze jestem oddany. Ale oddany w taki sposób, że poświęcam im czas poprzez pielęgnacje, nawożenie, usuwanie szkodników, doglądanie - czyli wszystkiego czego czasowo nie da się ograniczyć jak w przypadku informacji o które poprosiłem.
Poniżej 1/10 braku mojej cierpliwości przy kwiatach ?

IMG_20181005_001457.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dnia 8.05.2019 o 15:23, gigit napisał:

W koszty wliczasz też prąd i teraz musisz określić się na czym chcesz robić. Nawozy, organika czy syntetyczne....Głównie dlatego lepiej policzyć we własnym zakresie i ewentualny set dać do oceny na forum. Będzie znacznie prościej.

Masz racje. Każde województwo ma inne ceny prądu. Przy zużyciu ciągłym na okres 4 miesięcy kwestie 10-20 gr za 1kWh stanowi dużą różnicę.
Nawożenie to już sprawa indywidualna. Nie jest konieczne, aczkolwiek pomocna. Ja do tej pory zawsze korzystałem z "gnojówki z pokrzyw". W warunkach domowych użycie takie nawozu jest wykluczające, gdyż bardzo śmierdzi, dlatego pewnie syntetyczne (koszt ok. 100 - 200 złotych).

Chciałem po prostu poznać zdanie ekspertów w tej dziedzinie.
Jak wam się wykalkulowało budowanie growboxa a kupienie go, czy jeśli jestem amatorem to lepszy będzie gotowy growbox, czy może nie ma dużego znaczenia i na zrobieniu uda mi się zaoszczędzić nawet 50% z uwagi na lepszy, indywidualny (dopracowany do potrzeb) mechanizm.

Będę miał wiecej czasu do poszperam na forum, bo szczerze tutaj nie ma pokoju o nazwie:  growboxy, są tylko indoor i outdoor i trzeba szukać... chyba ze coś pomieszałem? Indoor ma aż 3000 postów ?

Podsumowując - biorę sobie wszystko do serca co piszecie. Zastosuję się do porad ?
Dzięki Panowie i dam znać, jeśli się ostatecznie zdecyduję jak mi poszło.
Póki co tylko outdoor, indoor dla mnie w zamyśle (perspektywa za 2-3 lata, a może krócej - zobaczę).

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+