Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

7 złotych zasad uprawy nasion feminizowanych


Recommended Posts

Chcieliśmy przedstawić, w zorganizowany i spójny sposób, najlepsze porady zebrane w ciągu ostatnich lat dotyczące uprawy nasion feminizowanych, a ostatnio także roślin tak zwanych automatycznych. Wynik: siedem prostych zasad, które pomogą Ci uzyskać najlepsze z naszych odmian i gwarantują 100% procent nasion feminizowanych.

 

 

 

Większość osób uprawiających nasiona feminizowane od samego początku ma możliwość korzystania z walorów swych ulubionych odmian, bez konieczności kiełkowania większej ilości nasion, niż te, które zamierzają uprawiać ani też bez zamartwiania się o płeć roślin. To właśnie dlatego ich rozpowszechnienie i akceptacja wzrosły dramatycznie w ostatnich latach.
 
 
Jednakże nie jest niczym niezwykłym, że mniej doświadczony hodowca pojawia się w grow-shopie mówiąc:
KLIENT: Dobry, kupiłem u was jakiś czas temu nasiona feminizowane i wyrosły jakieś dziwne, wydaje mi się, że wyszły niektóre męskie... SKLEP: Feminizowane? ...
 
Cóż, zwykle mają bardzo wysoką gwarancję, że będą żeńskie, ponad 99% ... ale należy zawsze brać pod uwagę obszar uprawy, materiały jakich użyłeś, inne rzeczy też mają wpływ, nie tylko genetyka nasiona ...
Rzeczywiście, chociaż Dinafem sprzedaje nasiona feminizowane z gwarancją, otrzymaliśmy kilka skarg od naszych klientów, informujących o pojawieniu się roślin męskich i hermafrodytów z naszych nasion.
 
Jesteśmy przekonani, że w większości przypadków problemem nie była jakość materiału siewnego i jego feminizacja lecz warunki środowiskowe, które mogą być tak zróżnicowane, że mogą całkowicie zmienić wynik jaki dają nasiona; mimo, że nie mamy wątpliwości co do jakości naszych nasion, a może właśnie dlatego, wypełniamy nasze zobowiązanie gwarancyjne jeśli klient zwraca się z reklamacją.
 
 
Co więcej, klient nie ponosi winy za to, że nie posiada doskonałego miejsca do uprawy, ani za to, że nie wie wszystkiego, wręcz przeciwnie, uważamy, że tak jak wiele innych rzeczy w życiu uprawa jest doświadczeniem progresywnym, w którym często postępujemy na bazie prób i błędów, staramy się więc pomóc najlepiej jak potrafimy, korzystając z naszego doświadczenia, wysyłając klientowi raz jeszcze nowe, świeże nasiona.
 
 
Istnieje szereg czynników, które mogą prowadzić do rozwoju kwiatów męskich, które należy uwzględnić, aby uzyskać najlepsze wyniki z nasion; podsumowaliśmy je w siedmiu kluczowych punktach lub "siedmiu złotych zasadach" łatwych do przestrzegania i utrzymania, które sprawią, że nie będziecie częścią tych 0,01% u których nasiona feminizowane podczas uprawy stały się męskie.
 
 
1. Niech nigdy nie zabraknie im wilgoci, zwłaszcza na początku, gdy sadzonka wymaga wilgotności względnej na wysokim poziomie powyżej 60%
2. Niech nigdy za bardzo nie wyschną, należy utrzymywać równowagę wilgoci, lecz roślina nie powinna wykazywać zbyt wyraźnych oznak zapotrzebowania wody. Jeśli roślina wyschnie za bardzo na wczesnym etapie rozwoju, będzie mieć później problemy.
3. Nigdy nie zatapiać nadmiernym i zbyt ciężkim nawadnianiem, należy dać roślinie czas, by "odetchnęła" między podlewaniami. Nie zalewać, nie przesycać ilością wody i składników odżywczych. Więcej roślin ginie od nadmiernej troski i uwagi, niż od niedostatecznej.
4. Unikać nadmiaru ciepła, uważając, by nie przekraczać temperatury 28 stopni, szczególnie w fazie siewek. Najlepiej utrzymywać średnią temperaturę 20-22°C.
5. Niech nigdy nie zabraknie azotu, niezbędnego do wzrostu i naturalnego rozwoju rośliny.
6. W okresie wzrostu, nie należy stosować światła o zbyt czerwonym widmie, jest to kolor bardziej odpowiedni przy rozkwicie. Lepiej stosować światło niebieskawe lub białe, metalohalogenkowe lub fluorescencyjne. Żarówki sodowe do wzrostu też są bardzo dobre.
7. Ograniczyć fosfor i potas, substancje odżywcze, których roślina będzie potrzebowała w dużej ilości w czasie kwitnienia, aby uzyskać maksymalną efektywność naszych nasion automatycznych.
Od 2009 Dinafem oferuje w swoim katalogu nową, feminizowaną i automatyczną odmianę Roadrunner Automatic. Uprawa tej odmiany nie różni się zbytnio od innych, jednakże posiada pewne osobliwości, które musimy wziąć pod uwagę, aby dostosowując nasz sposób uprawy do jej potrzeb uzyskać z naszej "automatycznej" jak najlepszy wynik.
Pogrupowaliśmy te wskazówki w siedmiu podstawowych zasadach, które każdy hodowca pragnący spróbować naszej Roadrunner Automatic powinien zapamiętać:
1. "Automatyczne" wymagają długich dni i dużego natężenia światła, aby osiągnąć maksymalny wzrost; im więcej światła, tym lepiej. Przygotowane są do tego, by jak najlepiej wykorzystać dostępną energię słoneczną. W pomieszczeniach zaleca się 20 h naświetlania.
2. Na zewnątrz zasiać np. od 15 maja do 1 sierpnia, aby osiągnąć jak najlepszy wynik, jeśli uprawiamy na południu Europy, w strefach górzystych, umiarkowanie słonecznych.
3. W cieplejszych obszarach, takich jak na wybrzeżu Morza Śródziemnego, na Balearach, Kanarach itp., można z doskonałym wynikiem uprawiać je na zewnątrz od marca do listopada, ale największa produkcja będzie miała miejsce w lecie.
4. Używać jak najluźniejszego i jak najbardziej pulchnego podłoża, im luźniejszy i lepiej dotleniony grunt, tym większy i szybszy rozwój korzeni. Na zewnątrz zaleca się uzdatnienie podłoża przez zastosowanie gruntów komercyjnych wysokiej jakości, jakie stosujemy w pomieszczeniach.
5. Jeśli zamierzamy uprawiać rośliny w donicach, powinny być one dużych rozmiarów, aby umożliwić szybką ekspansję korzeni, w pomieszczeniach użyć pojemników 7-11 L.
6. Otrzymamy doskonałe wyniki dzięki zastosowaniu układu hydroponicznego, na przykład systemu nawadniania kroplowego.
7. Utrzymywać wilgotność podłoża mniejszą niż zwykle. Nigdy nie zatapiać roślin nadmiernym podlewaniem, zwłaszcza w uprawach w ziemi. Im luźniejsze podłoże, tym więcej można podlewać. Jeśli stosujesz nawozy organiczne, wydajność będzie nieco mniejsza, ale jakość wyższa.
 
Link to comment
Share on other sites

  • Vito pinned this topic
  • 7 months later...
Guest wertykalny

Dla mnie zdecydowanie najważniejsza jest jakość nasionek. Jak kupimy byle co to plony też będą byle jakie. :) Wiec jakość to zasada nr. jeden według mnie

Link to comment
Share on other sites

Dobrze ze tez podajesz i takie info, moze byc bardzo pomocne ale wiesz jak to jest trzeba by bylo kupic ok 10 taki samych nasionek z obu bankow i je posadzic by bylo to jak najbardziej pokazane a 2 rzecz to ze 1 bank ma pewne odmiany lepsze a inne gorsze a 2 bank zas na odwrut... np takjak masz z cenami w sklepach polowa prduktow tanich a polowa drorzszych a w 2 sklepie znow na odwrut. Taka jak by "umowa" sklepow, tak samo moze byc z bankami.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze unikajcie kupowania nasion na sztuki bo często to nasiona od zaprzyjaźnionych brederów sklepu co robią nasiona dla nich a później są sprzedawane jako orginalne jeśli widzicie że jest dostepna 1 sztuka zapytajcie czy jest pakowana orginalnie bo wiele bankółw pakuje też po jednym nasionie. No i uważajcie na wielkie promocje 50% taniej bo czesto są to zwykle stare nasiona zakupiłem raz nasiona właśnie w takim banku i powiem że jedna paczka 10 szt nie wyszła a gratisy wyszły wszystkie, nie będę podawał tu jaki to bank bo nie lubię robic antyreklamy.Już przez wiele lat sadze więc mam juz zdanie wyrobione na np.Polskie i Czeskie seeds shopy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+