Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 600W x2 Outlaw Amnesia


Recommended Posts

O 22.06.2018 o 09:54, Pasjonista napisał:

Jak tam walka z żywiołem??? Jakieś pytania, pozdro. 

ciezki tydzien w pracy jutro mam zamiar coś działać poczytam o tym łamaniu i jutro bede pisal jak idzie.

 

 

O 16.06.2018 o 18:07, Vito napisał:

dlaczego ? ja mam tace i wlewam w tace dużo, woda stoi tak parę dni, następne podlanie dopiero aż po roślinach będzie widać że zaczynają "klapnąć".

luckow5418 buszu nie opanowałeś :D ja bym zrobił tak: wyciął wszelkie u dołu popcorny i małe łodygi co widać że nic z nich nie będzie, poprawi się wentylacja i auksyny pójdą w główne topy/łodygi. Następnie dużo krzaków połamał (poczytaj o łamaniu w dziale o trenowaniu), jak mi rośnie za wysoka to bez wachania łamię. 

Tak jak pisali wyżej, cool tube to tragedia, nie dość że obniża efektywność lampy to i odbłyśnik jest żałosny. W pewnym sensie to przez niego masz problem z powyciąganymi roślinami. Ja bym wyjął szkło z cool tubów i już myślał nad odbłyśnikami, nawet tymi najtańszymi za 40zł... 

Co do wody w tacach to po odsysałem wszystko do sucha strzykawką teraz po prostu będę się starać nie przelewać roślin czyli tak jak  wcześniej lałem jedną literę na roślinę tak teraz leje pół litry jeżeli się nie przelewa to dopiero wtedy dolewam resztę jeśli się przelewa to nie leje po prostu nie mogę sobie pozwolić na przelewanie podstawek  bo już mi namiocie woda stała muszę bardziej uważać 


 Jutro mam Zamiar poczytać o łamaniu i będę chciał po wycinać małe łodygi wszystkie od dołu i żeby poprawić wentylację tak jak napisałeś 

Cool tube Musiałem zastosować ponieważ miałem problem z temp.  Posiadam Dwa zwykłe klosze które używam  na początku mógłbym je z powrotem powiesić ale znowu będę miał problem z wysoką temperaturą 

co do buszu to fakt nie opanowany ale to pierwsza uprawa i nie spodziewałem sie ze jest to az tak głęboki temat z czasem bedzie lepiej.

 

W czterech roślinach powycinałem dolne partie i jedna złamałem, jeśli możecie to zobaczcie czy to dobrze jest zrobione czy można więcej, lub to już jest za wiele, wtedy będę działał dalej.

03 23-Jun 11.56.jpg

05 23-Jun 11.56.jpg

07 23-Jun 11.56.jpg

10 23-Jun 11.57.jpg

23-Jun 11.56.jpg

23-Jun 11.57.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A więc u dołu wycinasz wszystko co zbędne, czyli te małe łodyżki, listki itd. też... Ta po prawej w rogu dobrze oczyszczona.

Łamanie też dobrze.

Liście które widać że roślina już sama uśmierciła też pozdejmuj (widzę "wiatraka" zdechłego ;) )

15 godzin temu, luckow5418 napisał:

Cool tube Musiałem zastosować ponieważ miałem problem z temp.  Posiadam Dwa zwykłe klosze które używam  na początku mógłbym je z powrotem powiesić ale znowu będę miał problem z wysoką temperaturą 

jaka to była temperatura max ?

 

Wrzuć fotę jak wygląda to po całości...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 58 od zasadzenia, 38 dzień kwitnienia Fotoperiot 12/12
Temp. Dzień : 24-27 stopni wilgoć 50-60%
Temp. Noc : 19-22 stopnie wilgoć 60-70%
Nawóz :  pH Perfect Connoisseur  A&B Blom 
Podlewane : poniedziałek pH Perfect  A&B Blom1L w czwartki woda 1L

Przed zamontowaniem cool tube tem była 30stopni z tego, co pamiętam 

Do jakiej wysokości mam golić od dołu tak jak jest na tych 4 czy wyżej i jeśli chodzi o łamanie to mam wszystkie połamać czy tylko te, które są najwyższe?
 

13 23-Jun 12.17.jpg

16 23-Jun 12.18.jpg

18 23-Jun 12.18.jpg

23-Jun 12.17.jpg

23-Jun 12.18.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, luckow5418 napisał:

Przed zamontowaniem cool tube tem była 30stopni z tego, co pamiętam 

znośna, u mnie czasami bywa taka nonstop i dobrze rosną, więcej piją i więcej parują, byle by była dobra wymiana powietrza :) 

6 minut temu, luckow5418 napisał:

Do jakiej wysokości mam golić od dołu tak jak jest na tych 4 czy wyżej i jeśli chodzi o łamanie to mam wszystkie połamać czy tylko te, które są najwyższe?

wygól śmiało do połowy rośliny, tam i tak nie pada światło... jeżeli jest łodyga która nie sięga wyżej niż połowa rośliny to też ją wywal, ja bym to bardziej oczyścił.

Łamanie - wszystkie te co są za wysokie, czyli równasz wszystko do jednego poziomu.

 

Z łodyg które wywalasz możesz spróbować zrobić klony.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Elegancko, niektórzy by się wystraszyli ale to dobry zabieg, rośliny po 3 dniach od łamania powoli się wyprostują ale topy będą niżej. Łam drugą stronę :) 

Wywalaj te cooltuby i wstawiaj zwykłe odbłyśniki. 

Z odpadu możesz powycinać topki i coś tam przykurzyć będzie albo cały przeznacz na masło. Przepis masz na forum w dziale kuchnia :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+