Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
biotabs.nl GROWSHOP HEMP.PL growbox.pl

Recommended Posts

Witam

Box uszczelniony, także cokolwiek będzie miało problem do niego wejść, chyba że przejdzie przez matę węglową. Profilaktycznie pułapka na muszki,

w najbliższym czasie odpalę nawilżacz na przędziorki, i będę regularnie zraszał planty. Trochę głodowały w kubeczkach, ale teraz po przesadzeniu ruszą.

Oświetlenie: 
HPS 100W

FP - 12/1 12/12

Wentylacja:

-in  pasywny
-out 2xWentylator komputerowy 120mm, 
-mieszasz 80mm

GrowBox:

43x40x51(wysokość trochę większa, ze względu na wycięte dziury w dnie, pewnie z jakieś 5-6cm)

Podłoże:

Ziemia/perlit

Nawozy:
Guanokalong
-grow
-bloom
-guanokalong powder

+dolomit

+mączka bazaltowa
+VOODOO JUICE
+mikoryza

+AN Big Bud

+AN Bloom

Doniczki: Zwykłe kwadratowe 4x jakieś 3L

Pestki:

-Amnesia Haze
-Euforia
-Chocolope
-Super Silver

20180207_101529.jpg

20180228_183509.jpg

Edited by Miś

Oho, zasiadam jako pierwszy i bede bacznie obserwowal. 

Widze tym razem ziemia, nie kokos co dobrze bedzie ogladać dla odmiany w Twoim wykonaniu. Bo jesli sie nie myle to lubujesz sie w kokosie.

Powodzenia!

U hu hu, ciekawie satiwowo sięzapowiada :) Będę zaglądal, zwłaszcza na SSUper Silvera

Tydzień później

20180307_110709.jpg

20180307_110725.jpg

20180307_110717.jpg

Takie karzelki z wygladu ,  pewnie w korzenie ida ,ale czy moze nie za mokro maja - widac ze podlane , ale ??  Ogolnie to moim zdaniem mimo , ze to hps 100 to za nisko jest dla malych roslinek i moze one maja nawozow w ziemi za duzo ( jaka ziemia), to wszystko blokuje je .  Moze lepiej na weg podlacz jakies zarowki i pozniej na flo tego hpsa , na przyszlosc moze jednak ziemie z kokosem mieszac np. 70-30 kokos.  Ja bym zmienil napewno teraz tego hpsa .  Pozdro

Ziema uniwersalna, ale trochę lepiejsza, wymieszana z perlitem, mokro bo fota po podlaniu. Chyba wina pH, dzisiaj dostały wyregulowaną wodę, zobaczymy za kilka dni.

Jak bym mial brac uniwersalna to ta od tego milosnika konopi  . Lepiej wtedy jednak taka z kokosem wymieszac . Czyli tak : nawozow w ziemi duzo , hps nisko i one maja wszystkiego za duzo . Daj im zarowki lub inna szafke by wyzej hpsa dac. Za duzo podlewasz moim zdaniem. Wtedy te nawozy jeszcze bardziej sie rozpuszczaja. 

Za dużo podlewam?, ostatnio wodę widziały w piątek ;) Innej szafki nie ma, to nie wina HPS'a, żarówki musiałbym kupić, i i tak nic to pewnie nie da, i montery w cholerę ;) 

Wrzucę up'a za tydzień, i jak dalej będzie nie teges, to wtedy proszę krzyczeć :laugh:

Pojda do przodu napewno, moze dluzej to trwac , a z tym podlewaniem napisalem za duzo nie za czesto . 

Gdybym podlał mniej góra była by tak samo mokra, tylko na dno nic by nie dotarło :laugh: Fota zaraz po podlaniu, to może się wydaje że takie błoto ;) 

Mistrzu . Doniczka 3L lejesz 0.5 litra .?Nie wiem ile lejesz. Jak tyle to moze za duzo. 

Dzisiaj dostały 0,7L. Poprzednio ok 1L, i nawozy co każde podlanie, kiedy zaczęło się już porządniejsze flo. Ok 1/5 wycieka dołem.

Wszystko jasne , ja zrobilbym tak :

Podlewalbym gora 200ml na doniczke , sama woda i bez regulowania Ph (czym regulujesz) 

Octem jabłkowym puki co, kranówkę mam strasznie twardą.

Posted (edited)

Tak ale jak male i ziemia nawozona to sama woda lekko i bez octu czy PH- 

U mnie 7.8 odstana  i nawet jak jechalem po 6 tygodni na samej wodzie i bez nawozow to nigdy nie uzywalem ph-

edit Zobacz sobie moj GL

Strawberry Blue w zakonczonych Led

wpis piaty lipiec

Edited by Pasjonista

3 godziny temu, Miś napisał:

Octem jabłkowym puki co, kranówkę mam strasznie twardą.

Miś nawet tego nie rób to szit!! Jest dobry na 2h może 3 pózniej zachodzi taka reakcja ze szkoda gadać lepiej już lać samą kranówę ewentualnie przez filtr domowy 2-razy przepuścić typu BRITA teraz masz glebe zasyfiałą rozkładem tego octu itd tam ewidentnie PH gleby sie je**e.Gleba do solidnego płukania albo nowa jak nie to płukanko solidne odpowiednia woda do płukania z 20% nawozu na koniec aby składniki plant miał na ruszenie albo mieszaj z demineralką napewno pomoże

@Dobry Czlowiek - dobre patenty z Brita -musze zapisac bo zapomne . A z tym octem sam kiedys uzywalem zanim od canny ph- kupilem. Ale takich ciekawosek zem nie slyszal - do zapisu!! Mis ma tu problem tez ze jak przeplucze to:

- korzenie sie jeszcze nie rozwinely moze mocniej przydusic, moze i nie? 

- sa growerzy , ktorzy uwazaja ze wszelkiego rodzaju plukania - flushe rozpuszczaja wiecej te nawozy w ziemi? 

- ziemia Miska nawozona (nieznana dla nas ) i swierza - niektorzy producenci wrecz pisza by przed uzyciem ziemie przeplukac, np. z tego co pamietam Plagron by uaktywnic zawarte w niej nawozy

Dobry Czlowiek dobrze radzi wiec tyle mozliwosci ile growerow. 

Pozdro 

Posted (edited)
16 minut temu, Pasjonista napisał:

@Dobry Czlowiek - dobre patenty z Brita -musze zapisac bo zapomne . A z tym octem sam kiedys uzywalem zanim od canny ph- kupilem. Ale takich ciekawosek zem nie slyszal - do zapisu!! Mis ma tu problem tez ze jak przeplucze to:

- korzenie sie jeszcze nie rozwinely moze mocniej przydusic, moze i nie? 

- sa growerzy , ktorzy uwazaja ze wszelkiego rodzaju plukania - flushe rozpuszczaja wiecej te nawozy w ziemi? 

- ziemia Miska nawozona (nieznana dla nas ) i swierza - niektorzy producenci wrecz pisza by przed uzyciem ziemie przeplukac, np. z tego co pamietam Plagron by uaktywnic zawarte w niej nawozy

Dobry Czlowiek dobrze radzi wiec tyle mozliwosci ile growerow. 

Pozdro 

Zgodzę się z tobą i z sobą ale na punkcie PH mam jebca bo w hydro siedzę i miałem rózne problemy testowałem wszystko żaden kwasek żaden ocet ani soba do plusa nie pomaga odżywka następnego dnia była do wyje... to samo jest w glebie w łatwy sposób dobrą glebę zniszczyć albo kwas fosforowy albo azotowy nic innego nie pomoże w reg. ph to z autopsi  pasjonata nie zrozum mnie żle ja tu nikomu syfu pod nos nie podstawiam a chęć pomocy z mojej strony

Edited by Dobry Człowiek

Posted (edited)
9 minut temu, Dobry Człowiek napisał:

A co do brity to cały syf z kranówki można powiedzieć że usuwa i po 2 filtracjach ph spada o 1 nie wiem na jak długo ale lepsze to niż ocet itd

Edited by Dobry Człowiek

Dobrze radzisz , napisalem , ze patenty masz i zapisalem je .Wiedze masz , checi. No i sama nazwa mowi za siebie. Dobrych ludzi coraz mniej. A Mis pewnie zrobi co sam bedzie uwazal . Takze Welcome in the Jungle !! !-)

Welcome in the Jungle  Dziękuje! Miś nie raz robi swoje i swoje wie tak jak piszesz Pasjonata ale co kilka głów to nie jedna czy z górki czy pod jesteśmy

Posted (edited)

Tako rzecze dr Ryszard :D 

Dodam że używałem go już wcześniej i było ok ;) 

Skoro sam to pije i żyje, to im raczej też nie zaszkodzi ;) 

Edited by Miś