Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 600W, LED 450W | Hesi, Biotabs | Skunk XL, Critical Kush, Special Kush 1


Recommended Posts

Witam,

Panowie, mam maly problem, mianowicie chyba wdarla mi sie plesn , nie jestem na 100 pewny ale na 99%  bo na nic innego mi to nie wyglada - i teraz pytanie, jesli to plesn to co dalej robic, czy scinke robic za pare dni i juz nie zostawiac ich az do mojego powrotu czy do 5 stycznia, czy mimo tego zaryzykowac , obciac wszystkie liscie i zostawic na te dwa tygodnie same - ale tego sie najbardziej boje... Sprawdzalem trichomy i sa one jeszcze przezroczyste choc juz niektore robia sie lekko mleczne.. pomocy !!! moze jakies pomysl jak tej plesni zaradzic?large.IMG-0122.JPG.f0d346d9eacf49bbf6a757b97d1126dd.JPGlarge.IMG-0121.JPG.d8d1dc2ad7d08d883b152d610596cc1e.JPGlarge.IMG-0120.JPG.ab454abe0fb199c3c1877e2a4fbee8b1.JPGlarge.IMG-0116.JPG.3b7cb4de723eb23487132a2d280ae1e9.JPGlarge.IMG-0112.JPG.8629a5e2026c6748e851a523be6708bb.JPGlarge.IMG-0110.JPG.bf134ac85b544146292d7a686489aaa4.JPGlarge.IMG-0109.JPG.6eab268a4c516711b8fe863f60f7dbdc.JPGlarge.IMG-0105.JPG.0f3b3410634338e6cc7de037186af3bd.JPGlarge.IMG-0108.JPG.f00397b8673308739199f59ebf59ad49.JPGlarge.IMG-0103.JPG.b00dcd1cedbc607d511c670de250f79b.JPGlarge.IMG-0102.JPG.70c45bc778771c483db1c6924b5a5525.JPGlarge.IMG-0101.JPG.12f76fc9a1d0c3dc394f4b462da82fdb.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Godzinę temu, Rysiu napisał:

A nie masz ty przypadkiem przędziorka? Takie białe naloty na liściach jak przy przędziorkach. Takie maleńkie pajączki co sobie pod liściami chodzą. Sprawdź dokładnie 

nie wiem, wroce z pracy to bede sprawdzal - ale wyglada mi to na plesn :( --- 

 

Dziku - wczoraj wycialem ile moglem, cialem cale galazki z mlodymi kwiatami, na szczescie nie widze by zainfekowalo glowne szczyty, ale przy niektorych glownych szczytach widzialem na lisciach przytopowych ten bialy nalot -- chodzi mi o to czy ryzykowac i zostawic na dwa tygodnie same bez opieki - wczesniej oczywiscie bym wygolil je tyle ile trzeba , czy moze jednak zrobic zbior przed wyjazdem do PL?

 

p.s. jak ktos ma jakis namiar na porzadny ,ikroskop - lupke do sprawdzania trichomow to prosze o link - juz dwie kupowalem jakies chinskie i obyudwie to za przeproszeniem gowno... moze macie cos sprawdzonego, bardzo by prosil

 

VITO- pytanie do ciebie, ostatnio zmierzylem EC u moich panien na BIO - i wiesz co, EC miernik pokazal mi max skali 3.6 - hmmm czy to mozliwe ze na BIO mam je przenawozone?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To jest Mączniak prawdziwy choroba grzybowa już pierwszą oznaką były te schnące i zawijające się liście.Jeśli dotykałeś tych liści i później rośliny to ją lekko rozniosłeś.Jak któryś z tu mądrali wcześniej wypowiadających się ma do tego wątpliwości to zapraszam do lektury w necie jest pełno informacji.https://poradnikogrodniczy.pl/maczniak.php

Nie mam na myśli oczywiście wszystkich wypowiadających się w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, SmakMaroca999 napisał:

To jest Mączniak prawdziwy choroba grzybowa już pierwszą oznaką były te schnące i zawijające się liście.Jeśli dotykałeś tych liści i później rośliny to ją lekko rozniosłeś.Jak któryś z tu mądrali wcześniej wypowiadających się ma do tego wątpliwości to zapraszam do lektury w necie jest pełno informacji.https://poradnikogrodniczy.pl/maczniak.php

Nie mam na myśli oczywiście wszystkich wypowiadających się w temacie ;)

Jak myslisz , jak dzialac? bo plan mam zrobic dzis wycinke wszystkich lisci i juz na suszenie je brac, a te co z plesnia wywalic, trichomy jeszcze przezroczyste ale niektore juz sie robia mleczne ... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mączniak nie jest tak toksycznym grzybem jak pleśń.Powodem występowania jest za suche powietrze wtedy ten grzyb się szybko rowija.Ja bym zrobił tak krzaki pozbawił chorych liści i zaraz po tym zdezynfekował ręce następnie zrobił na roślinach chorych oprysk z sody spożywczej 10g na litr wody ze trzy razy co drugi dzień zobaczył czy objawy zanikną później po ścince zastosował Water Curing czyli curing wodny (WC).I zostawił je do palenia oleju raczej bym nie robił z niego.Ziemia z tej uprawy do wyjebania jak i resztki namiot i donice wymyj dokładnie ciepła woda z dodatkiem sody i octu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

to takie moje zdanie.Mącznik to grzyb pasożytniczy i żywi się sokami rośliny zakotwiczony jest ssawkami w skórce rośliny tego co w środku raczej nie wypłukasz a poco chorego narazać olejem z jakimkolwiek grzybem moim zdaniem olej musi być jak najczystszy.Jeszcze jedno dodam dla osób przeglądających tą relkę najczęstszą przyczyną wprowadzenia mączniaka jest ziemia,kompost gdzie były składowane chore rośliny np.kompostownik, grzyb bardzo lubi cieple powietrze i przekarmienie azotem.Powoduje on obumieranie rośliny jeśli gdziekolwiek spotkacie w swoim ogrodzie,działce obiawy łodygi i liście spalcie w ognisku krzewy ozdobne opryskujcie.Najgroźniejszy dla zdrowia ludzkiego jest mączniak amerykański wystepuje głownie na agreście ,owoc ma taki nalot biało brązowy -Nie spożywajcie takich owoców a na krzaku od początku sezonu do kwiata róbcie oprysk.Na jesieni liście spalajcie w ognisku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a to jak namaczamy w alkoholu 99% to tego swinstwa alko nie zabije? hmmm

Bo ogolnie wczoraj byl fryzjer - ogolilem wszystkie panny do zera - tam gdzie widzialem plamki grzyba wywalilem cala galazke , wiec chyba zebralem sam czysty staf - mlody ale czysty - mam przynajmniej taka nadzieje - teraz one wisza i sie susza - czy od razu do wody je pakowac? 

 

large.IMG-0124.JPG.430c20ee9511e72d5af493fd35ba4781.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+