Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
e-green-garden.pl Zlaté Semena
Sign in to follow this  
OlekFasolek

Elektrox Dual 125W | 3x WW HOMEMADE BOX

Recommended Posts

Witam! Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jestem totalnym żóltodziobem jeżeli chodzi o uprawę. O samym THC też nie wiem zbyt dużo. Pale od jakiś 2 lat. Czasem sporadycznie, czasami codziennie, różnie to bywa. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Postanowiłem sam dostarczać sobie dobre palonko. Jest to moja pierwsza PRÓBA uprawy. Jeżeli cokolwiek wyjdzie będę się cieszył, jeśli nie, spróbuję znowu. PROSZĘ O RADY I ZROZUMIENIE :)

Jeżeli chodzi o sprzęt to jestem w trakcie kompletowania.

Boxa zrobiłem sam. Kupiłem kilka płyt drewnianych 3cm grube. 2 drewniane listwy i wszystko poskręcałem. Wymiary to 50x50x120. Z funkcją drzwi nawet.

IMG-20170607-WA0023.thumb.jpeg.e3208f27594180a7b170c931e3d21692.jpeg

Lampa, poza nasionkami to jedyne co posiadam z narzędzi profesjonalnych. Elektrox Dual 125 W Energooszczędna.

Przepływ powietrza - tu rodzi się mały problem. Na razie nie mam nic, dwie dziury w boxie.  Zabrakło mi kasy. Na końcu tego miesiąca (czerwiec) kupuje silnik z filtrem węglowym i rurą. Potem wyślę Wam link, może doradzicie mi coś tańszego/lepszego.

Nasionka przyszły z Holandii, 3x WW pełnosezonowe i jeden no name, który chyba nie działa. Zobaczycie na fotkach. Nie pamiętam stronki, jak by ktoś chciał wiedzieć to poszukam i dopiszę.

Nie mam żadnych wspomagaczy, żadnych nawozów. Jeżeli będą niezbędne, dokupię.

Jeżeli chodzi o sprzęt to w najbliższych kilku dniach chcę załatwić termometr z pomiarem wilgotności i temperatury.

Nasionka wykielłkowałem, aktualnie siedzą w boxie w docelowych donicach. Naświetlam je 20:4.

Przejdźmy do zdjęć. Jest to drugi dzień odkąd siedzą w boxie.

__

Edit: Mieszkam za granicą.

Kiełkowanie:

IMG_20170604_000528.thumb.jpg.ecd961d30070487551c6771cf0379b12.jpg

IMG-20170609-WA0003.thumb.jpeg.87054ac1b58fd9aa09cf7620748e41c4.jpeg

Edited by OlekFasolek

Witaj. Przypominam, ze w Niemczech posiadanie nasion konopi indyjskiej, a takze ich uprawa jest nielegalna, ale skoro juz zaczales to nie lpzostaje nic innego jak tylko zyczyc Ci powodzenia.

Zacznij od poszerzenia swojej wiedzy, czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, bo na razie to za wiele nie wiesz z tego co widac - reszta przyjdzie z czasem.

Zarowke ktora masz to na pewno nie hps tylkp cfl, hpsa nie ma energooszczednego, o mocy 125w a takze dual. Musialo Ci sie pomylic.

Wedlug mnie za wczesnie zaczales, ale nie podcinam skrzydel. W razie problemow pisz tu, a na pewno wiele osob Ci pomoze.

Z fartem

Chory króliku, wybacz tą pomyłkę. Pomyliły mi się kraję ^^.

Dzień drugi leżakowania:

593a3becc453c_wariatka2.thumb.jpg.795e36a979d25a3abf749a4d708410ee.jpg

Wszystkie 3 wariatki wyglądają do tej pory tak samo. Więc nie będę wstawiał oddzielnych fotek.

Co do mojego no name o którym wcześniej wspomniałem. Nasionko było inne odkąd przyszło. Było czarne i większe niż pozostałe. Nie spodziewałem się go w ogóle bo miały przyjść tylko 3, a ono było numerem cztery. Kiełkowało tak samo jak pozostałe. Niestety kiedy miałem je jeszcze w plastikowych kubeczkach zaraz po wykiełkowaniu stał się nieszczęsny wypadek i kubek z tym czarnuszkiem mi się przewrócił i wszystko się wysypało. Od tamtej pory rozwój tak jak by się zatrzymał, a jeżeli nie to bardzo zwolnił.

Aktualnie no name wygląda tak:

593a3b9bad934_Wariatka1.thumb.jpg.0ddf87344af7fe4e825501ab999c54b2.jpg

Edited by OlekFasolek

Miś   

Zamontuj jakieś wyciągające wentyle komputerowe, rośliny puki co bliżej lampy, bo z tego co widzę, są daleko, i znając życie, przyda się pH metr :) 

Nie napisales tez nic o rodzaju podloza, ktore jest bardzo wazne w uprawie i ktore jak jest zle moze zepsuc najwazniejszy cykl rosliny czyli wega. Co tam masz za ziemie?

Jeszcze raz powodzenia

Edited by Chory Królik

I tak jak Mis mowi, nizej lampa, wiatraki komputerowe podpiac pod zasilacze 12V i jeden na wyciag i jeden badz dwa na rosliny. Na wega jeszcze nie trzeba wentylatora z filtrem ale na flo sie przyda, nawozy tez trzeba bedzie kupic bo bedzie strasznie lipnie. Dodatkowo pojeminiki z woda i jakiesz do polowy wsadzone w te pojemniki szmaty, zeby zwiekszyc wilgotnosc na wega.

Ja zaczynalem z CFL 150W wiec z checia bede zagladal. Powodzenia!

Supreme   

Ale Ty nie wrzucaj fot na portale typu zmniejszać. Pl, bo po ch*j robić sobie gorąco koło tyłka? Od tego masz galerie na forum. ;)

Kupiłem nawóz w płynie na fazę weg. Powiem dokładnie co i jak jak wrócę. A teraz mam pytanie gdyż elekteykiem jestem jeszcze gorszym niż ogrodnikiem. Chce, tak jak wcześniej zostało mi doradzić, kupić 3 pc wentylatorki. Kupno nie stanowi problemu, ale jak podłączyć to do prądu? Proszę wytłumaczyć to jak najprościej, najlepiej ze wskazówkami gdzie mogę coś takiego kupić. Z góry dzięki :)

Edited by OlekFasolek

Miś   

Musisz kupić 3 takie wentyle + zasilacz 12v, może być regulowany :) 

W porządku :) 

Co do uprawy - kupiłem w ogrodniczym jakiś ciekawy nawóz na rozwój w fazie wzrostu. Szukałem czegoś na rozwój korzeni ale niestety nie znalazłem, będę musiał zamówić na necie. Rozcieńczyłem tak jak napisane na buteleczce czyli 1ml na 1l. Do każdej doniczki wlałem ok. 200ml, nie wiem czy to dużo, czy mało, kierowałem się instynktem. W tej kwestii proszę o radę gdyż na forum piszą różnie, a na butelce, raz na dwa tygodnie. Po obniżeniu lampy zauważyłem, że bardzo szybko ubywa wody ze szklanek ze szmatkami. Muszę jak najszybciej kupić ten pomiar wilgoci, bo boje się, że jest za sucho. Jeżeli chodzi o temp. to jest cieplutko :) Dotykałem też dziś ziemi, bo ostatnio obniżałem lampę i jest ciepła, ale wilgotna bo wczoraj podlewałem, czy tak ma być? Apropos, podlewać co 3-4dni? Obczajcie ten nawóz:

large.IMG_20170610_072634.jpg.83960a660a2f6570a3ea23340726b9f0.jpglarge.IMG_20170610_072618.jpg.9e42f145d7db11dbf9d330775d2eaf73.jpg

Rozbudowałem też przednią część boxa byście mogli zobaczyć dokładniej jak to u mnie wygląda. Dorzucam też fotkę z dnia 3 od wstawienia wariatek do boxa:

large.IMG_20170610_072307.jpg.b685a7b90e3baef2012e948fc7af04a3.jpglarge.IMG_20170610_072322.jpg.7bf2f77fbf034f4272fc4da8f44c0f68.jpglarge.IMG_20170610_072336.jpg.2d6ee184f22366cbad4a79ff3ac292ad.jpglarge.IMG_20170610_072355.jpg.67dd4cabc905249b7cc22a514b88405d.jpg

Na dniach zrobię porządek z tym przepływem powietrza i kupie pomiar wilgotności. Dziś podciągnąłem też lampę jakieś 10cm do góry bo się trochę przestraszyłem tą ziemią.

Miś   

Polecam pierwsze coś przeczytać, a później brać się za box'a...

Czytałem. Jeżeli coś nie tak w każdej chwili mogę przerobić. Jeżeli chodzi Ci o wentylacje, to masz rację, nie doczytałem, a raczej przeczytałem już przed robieniem boxa Twój temat odnośnie podłączania wentylatorków.

Na samym wstępie pisałem, że jest mój pierwszy projekt i będę zadawał dużo pytań, dla Was może banalnych, dla mnie podstawowych. Nie każdy urodził się growerem, każdy z Was popełniał błędy i dzięki nim teraz coś potraficie. Forum jest duże, nie zdołam przeczytać wszystkiego w jeden dzień a ciekawość na rośnie. Jeżeli jednak mój projekt wydaje się Wam zbyt amatorski i brudzi forum, możecie go usunąć, jeżeli nie, apeluję o zrozumienie. 

Edited by OlekFasolek

1 godzinę temu, OlekFasolek napisał:

Do każdej doniczki wlałem ok. 200ml

Ku.wa prawie to samo co @Adamlukasz27, ZERO wiedzy.

To ja sie przynajmniej przygotowalem do pierwszej uprawy, czytajac choc troche. Mimo to wiem ze zadawalem czasami glupie pytania ale podstawy mialem.

Gdzie Ty lejesz nawoz takim malym roslinom. Nie daje sie dziecku co dopiero zabkuje krwistego steku do zjedzenia. Nie masz wiatrakow to i sie piekarnik robi w boxie. 

Edited by joka.menas

Miś   

Czytałeś, i postawiłeś box'a bez wentylacji, wyklejony jest folią aluminiową, lejesz mocny nawóz do plantów, które mają 3 dni.... Chodziło mi o przeczytanie czegoś nt. uprawy, news'y na pudelku się nie liczą :laugh:

Np. tutaj nie ma nic napisanego odnośnie dawek. Gdzieś indziej przeczytałem, że na sam początek nawóz na wzrost potrzebują. Skąd więc mam wiedzieć ile tego lać? Mam wrażenie, że moich postów też nie czytacie. Jeżeli Wam się nie chce tłumaczyć podstaw, wyślijcie chociaż  konkretnego linka gdzie mogę to wyczytać, zawsze lepsze od hejta ;)

Edited by OlekFasolek

A moze jeszcze mamy za cb przeprowadzic ten grow, co? Zanim sie zacznie uprawe, powinno sie zebrac tyle informacji zeby chociaz wiedziec jak ruszyc z tematem. W growingu nie ma nic na szybko, i na skroty, nikt Cie nie zamierza hejtowac, ale Ty jestes zamknety na jakakolwiek pomoc.

Rosliny nawozi sie dopiero po okolo 10/14 dniach kiedy to juz maja troche rozwiniete korzenie i przewaznie nie daje sie od razu pelnej dawki, bo je popalisz.

Zostaw je w spokoju, nie badz nadgorliwy, niech sobie rosna a ty tylko czasem podlewaj. W tym czasie ogarniaj wiedze, bo my tego projektu za Cb nie zrobimy.

Godzinę temu, OlekFasolek napisał:

Jeżeli Wam się nie chce tłumaczyć podstaw, wyślijcie chociaż  konkretnego linka gdzie mogę to wyczytać, zawsze lepsze od hejta

Wiesz ze tak to sie zaczyna... prosze link do kielkowania, prosze loink do nawozuw... link do nasion, link nawozow na flo itp a to tylko jedna osoba, zaraz beda gromady ludzi ale jak trzeba wyruchac jakas dziewczyna to zaden nie napisze o pomoc!

Ale naczynajac tego grow loga miales w "In-Door - Trwające fotorelacje upraw konopi" regulamin prowadzenia grow loga ktorego tez nie przeczytales.

To jeszce zacznij od podstaw boxa, bo chcesz linki itp a wentylacji nie ma, nie sprawdziles boxa na sucho (bez roslin) przez 24h czy wszystko dziala i jaka jest temp i wilgotnosc. I prosze nie pisz ze zamowiles termomet bo jak widzesz nie masz podstaw. Roslin nie wyzucaj moze cos z tego bedzie.

Nie zrozum mnie zlie, nie obrazam Cie ani nie chce zniechecic do trawka.org ale brak podstaw mnie przeraza.

Edited by joka.menas

A więc UP. Dziękuję Wam za krytykę, dzięki niej więcej czytam, więcej się dowiaduję, więcej zauważam błędów jakie popełniam. Ostatnio czytam codziennie na temat growingu i w sumie dziwie się, że dziewczyny jeszcze żyją, biorąc pod uwagę ilość błędów ;O Żeby nie było, że to tylko puste słowa zamontowałem 3 wiatraczki od PC w boxie mieszające, wlot zostawiam na razie pasywny. Co do wylotu to za ~10 dni przyjdzie zamówiony wentylator odprowadzający z filtrem węglowym i rurą odprowadzającą. Na dniach przyjdzie termometr i pomiar wilgotności. Pomiar pH ogarnę z pracy jutro lub pojutrze. Dziewczyny podlewam na razie co 3-4 dni po 200ml samej wody. Ten mój nieszczęsny nawóz odstawiam całkowicie, chyba, że dziewczyny zaczną pokazywać braki a ja nie będę miał jeszcze odpowiednich nawozów, wtedy użyje. Dodałem kilka pojemników z wodą by zwiększyć wilgotność. Ogólnie planuję zmianę boxa na jakąś małą szafę. Mogłem się przygotować lepiej, wszyscy macie racje i im więcej czytam tym bardziej rozumiem Waszą reakcję. Ale nie poddaję się, dziewczyny na moje oko mają się jak na razie dobrze. Dorzucam fotki. Peace!

Jest to ok. 14 dzień życia wariatek

large.IMG_20170617_071406.jpg.edbf697b3405682dab75fe88136ea437.jpglarge.IMG_20170617_071431.jpg.6e4309e191aa9924bf3f9efc8208f98f.jpglarge.IMG_20170617_071423.jpg.369a85a723bbf9e828aa8feff9d2497c.jpglarge.IMG_20170617_071414.jpg.0baa8200e97aa619e32a4006a7161315.jpg

Edited by OlekFasolek
Złe fotki

Witaj. Widac, ze wziales sobie nasze rady do serca,bo rosliny wygladaja dobrze. Traktuj ten grow jako eksperyment, nie nastawiaj sie na wiele i ucz sie obcowania z roslinami, a od nastepnego razu na pewno bedzie lepiej. Skoncz z tym co masz, a na kolejny raz powoli kompletuj caly sprzet bez wydawania duzej kasy na raz, a zobaczysz ze bedziesz bardzo zadowolony.

Przystosowane namioty do uprawy to koszt okolo 50/100 euro w zaleznosci od wielkosci, lampy, wentylatory i wszystko inne tez kupisz w niemczech razem z nawozami itd. Ale teraz nie inwestuj za wiele, zobacz czy pokochasz growing jak my tutaj wszyscy :), pozniej dopiero mozna inwestowac zeby nie tracic kasy na marne.

Edited by Chory Królik

Spokojnie do przodu, tjw. Z zakupem sprzetu lepiej bez pospiechu , szafa  na bialo w srodku pomalowana , ok. To co masz i co zamowiles na tego growa wystarczy, pozniej do drugiego juz mozesz namioty ,hpsy,ledy itd. Bo jak cos kupic to zeby wystarczylo juz na troche,a na szybko to , a to lampa za slaba albo box za maly i filter wiekszy bo box wiekszy to i wentylator wydajniejszy itd.... 

Dziury sa  od spodu w doniczkach ? Ladnie panny wygaladaja, bede wpadal.

Miś   

Box wyklejony folią aluminiową?, jeśli tak to pomaluj na biało, albo daj białą folię.

Box jest z natury biały od środka. Chciałem za dobrze i wykleiłem czymś odblaskowym. Zaraz zerwę tą folię w takim razie.

Tak pasjonisto, dziury od spodu w doniczkach są :)

Edited by OlekFasolek

Mozesz podsypac je ziemia. Masz jakis wiatrak na wyciagu u gory, jak nie to mozesz przelozyc jeden na wyciag. Wtedy bedziesz mogl i blizej rozliny do swiatla dac. Za reszte masz plusa u mnie.