Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Oświetlenie LED


Mirash

Recommended Posts

kupilem okolo 1000 diod bo wychodzilo taniej i kosztowalo mnie to okolo 850 zl, narazie testuje i robie roznego rodzaju boxy i panele, np dodaje diody do swietlowki lub same diody zobaczymy co z tego wyjdzie.

Natomiast co do swiatla niebieskiego mozna zastosowac bo roslina rowniez pobiera je jednak gdy rozmawialem z profesorem od fiziologi roslin powiedzial mi ze rosliny sa bardziej wrazliwe na swiatlo niebieskie niz czerwone. Chodzi o to ze jezeli bedzie nadmiar swiatla to bedzie to wplywac negatywnie na wzrost w przypadku swiatla czerwonego sa one bardziej tolerancyjne.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kupilem okolo 1000 diod bo wychodzilo taniej i kosztowalo mnie to okolo 850 zl, narazie testuje i robie roznego rodzaju boxy i panele, np dodaje diody do swietlowki lub same diody zobaczymy co z tego wyjdzie.

Natomiast co do swiatla niebieskiego mozna zastosowac bo roslina rowniez pobiera je jednak gdy rozmawialem z profesorem od fiziologi roslin powiedzial mi ze rosliny sa bardziej wrazliwe na swiatlo niebieskie niz czerwone. Chodzi o to ze jezeli bedzie nadmiar swiatla to bedzie to wplywac negatywnie na wzrost w przypadku swiatla czerwonego sa one bardziej tolerancyjne.

Hmmm...Czyli wynika z tego że można zastosować tylko czerwone diody. A jak by tak zrobić panel 50 Ledek w panelu samego czerwonego światła ? Bo jak mówisz niebieskie w nadmiarze szkodzi a czerwony już mniej.

Dobrze myślę ? Bo może te czerwony światło dla rośliny jest takie jak z świetlówki bądz HPS'a ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Igorek powiedz mi czemu dyfuzyjne się nadają jeśli są barwy bialej a kolor ktory widzimy zawdzieczaja tylko kolorowej oprawce ?

kainn ale rosliny tez go tak rozpoznaja, dyfuzyjne sa malo efektywne.

Hmmm...Czyli wynika z tego że można zastosować tylko czerwone diody. A jak by tak zrobić panel 50 Ledek w panelu samego czerwonego światła ? Bo jak mówisz niebieskie w nadmiarze szkodzi a czerwony już mniej.

Dobrze myślę ? Bo może te czerwony światło dla rośliny jest takie jak z świetlówki bądz HPS'a ?

Pentax mozesz zastosowac tylko czerwone ale jak czytales wczesniej rosliny wtedy sie wyciagaja i maja dluzsze miedzywiezla, swiatlo niebieska pozwala skarlic delikatnie rosline aby byla bardziej zwarta. Mozesz zastosowac stosunek 1:3 czyli jedna dioda niebieska na 3 czerwone :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobrze myślę ? Bo może te czerwony światło dla rośliny jest takie jak z świetlówki bądz HPS'a ?

Pentax mozesz zastosowac tylko czerwone ale jak czytales wczesniej rosliny wtedy sie wyciagaja i maja dluzsze miedzywiezla, swiatlo niebieska pozwala skarlic delikatnie rosline aby byla bardziej zwarta. Mozesz zastosowac stosunek 1:3 czyli jedna dioda niebieska na 3 czerwone :D

Czaje już. :D A jak sądzisz 10 niebieskich i 30 czerwonych bedzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, sporo przeczytałem na tym forum o systemie LED. Zastanawia mnie dlaczego roślinki po zastosowaniu diod maja mniejsze plony od tych roślinek przy których zastosowany został HPS? Czy jeżeli kiedy zastosujemy LEd'y i pobudzimy roślinkę do wzrostu i kiedy będzie miała odpowiednie wymiary przestawić oświetlenie na HPS czy to raczej nie ma sensu??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam po dłuższej przerwie,

Pozwólcie że wrzucę swoje 3 grosze.
Jako iż jakiś roczek temu miałem nadmiar ledów postanowiłem zrobić dwuczęściowy panel LED. Na całość poszło 560 ledów w stostunku 1:3 (niebieski do czerwony)

Panel taki jest o tyle dobry iż ograniczając prąd diody o 2-5mA można zbić ładnie temperaturę w boxie wydłużając żywotność diody dwukrotnie a sam panel nie przekracza 20 paru stopi.

Zastosowanie -> bezprzypałowy cichy box (1 went wdmuchujacy wystarczy, wydech pasywny)

W najbliższym czasie, jak skończe nowe boxiwo rusza kolejna LED uprawa (tym razem udokumentowana).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam nie bylo mnie bardzo dugo hehe :P ale prosze o to koncowy rezultat...

 

I takie pytanko czy gotowe sa do scinania..?? hehe :) czy jeszcze poczekac pare dni...
I czy to prawda ze jezlei sie obednie same topy to po jakims czasie wyrosna nowe gdzies tak czytalem i nawet znajomy ogrodnik powiedzial ze mozliwe ze tak moze byc ale nie wiem...

jak i osotanie pytanie czy zostwic ja na 3 dni noce na koniec przed scieciem?? bo tez czytalem na nirvana shop ze tak jest najlepiej bo wtedy idzie moc...

Pozdrawiam i prosze oceniac... co sadzicie o takiej uprawie i prosze policzyc soebie ile czasu minelo od 1 posta gdzie mialy misiac chyba tak pisalem czy 2 tyg tam pisze :) i bedziecie wiedziec ile potrzeba czasu na taki system:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+