Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Oświetlenie LED


Mirash

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To zalezy od koloru

niebieskie około 35 zł z oprawką i soczewką a czerwone okolo 30 zl (może taniej)

bede prawdopodobnie mial kilka do sprzedania to jak ktos bedzie zainteresowany to niech pisze na priva tylko jak narazie bede mial kilka niebieskich i wiecej czerwonych. Niebieskie raczej nie beda na sprzedaz moze jak bede zamawial nastepnym razem a czerwone bede mial dwa typy rebel (5szt) i k2(5szt) beda do sprzedazy ale wszystko bede wiedzial jak przyjda bo musze zobaczyc jak bedzie oswietlalo boxa

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

w sumie to wydaje mi sie ze panelami mozna oswietlac kazda wielkosc boxa... bo mozna zawsze dolozyc wiecej ich ja na 0,5m mam 3 ale teraz widze ze 2 by starczyly i by bylo zjabi---e. a ta 300W to juz raczej mozesz dawac na naprawde wiekszy teren bo panele ladnie daja do 1,5 metra wysokosci..:0 dla roslin wiec im wyzej tym wiekszy teren oczywiscie.. a sprawdzalem te swoje to z odleglosci 10 metrow byl ladny punkt na scianie;)

wiec w sumie to wszystko zalezy od wielkosc terenu... jak masz duze boxa np 5m2 to dawaj 300W :) i bedzie raczej spokoj ona tam ma w specyfikacji ze zatsepuje 1000W hps i jakies jeszcze inne :) a jak masz mniejszy teren to zwykle panele i bedziesz zadowolony ja jestem przynajmniej;)

temperatura stabilna wszedzie 25 stopni :) nic wiecej niz nizej:) nizej moge dac jak wlacze wiaraki;p a tak w sumie to nawet nie slychac ze cos tam jest hehe;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mirash nie chodzi tutaj o to zeby byla plama na scianie tylko aby wykorzystac mogly rosliny dostarczone swiatlo a jak bedzie za slabe to beda gorzej rosly.

Wyszukalem producenta diod zwyklych gdzie ma w ofercie 430nm i 660nm (panel wyszedl by okolo 400zl z 225led, 90nieb, 135czer) a z tego co wszedzie widze wszystkie led panele maja spektrum 450nm i 650nm czyli taki panel ja zrobilem za grosze gdzie kupilem diody na allegro. Dzisiaj zrobilem micro box wlozylem panel led i leci na weg narazie klony juz ukorzenone wczesniej. Teraz musze zlutowac jeszcze wiecej ledow bo troche malo jest ich tam jak narazie 60 (24niebieskie, 36czerwone) doloze jeszcze okolo 50 niebieskich bo tyle mam w domu i zobaczymy co bedzie sie dzialo. Ledy Kosztowaly mnie na allegro okolo 50 zl.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A wiec ph mialem 6 ale juz zrobilem na 7 . temperatura stala 26 stopni wieczorem okolo miedzy godzinami 17-20 jest 28 w nocy jest od 17 do 20.

podlewane byly wspomagaczem root i flora bloom (1 raz flora)

panele mam 4 cm nad kochankami i jeden panel na tylnej scianie do tego 2 swietlowki energeoszczedne 41W dajace 3600lum... wszystkie oswietlenia sa w granicy od 4 cm... dodam ze predzej mialem tylko 2 roslinki w mniejszych doniczkach teraz dodalem koeljne 2 juz mam 4 w 7,5 litrowych doniczkach czyli zajmuja mi prawie cala powiesznie boxa.
czy to moze byc za ostre swiatlo niebieskie ze spowalnia rosniecie..?? a ze rosna liscie (liscie ida naprawde ladnie w tych 2 starszych roslinkach ktore byly na poczatku same)

bym prosil o mala pomoc...

predzej jak byly tylko 2 roslinki to mialy naprawde duzo miejsca... bo od panli byly odstawione bardziej niz teraz... czy to wynik przesadzenia... czy za silnego niebieskiego swiatla..??

i nie wiem czy dolozyc cos swiatla czy to wina czegos innego..??
myslem zeby dodac to

 

45w Blue Spectrum 6400k CFL grow light lamp bulb ES E27

E27 Screw Cap Type Fitting
6400k Daylight  Blue Colour Temperature
image
 
Specification:
 
45W (225W equivalent) Continuous Light Bulb
6400K Ultra Bright Daylight Blue for Vegetation
10'000 Hours Long Life
E27 Socket, suitable for any E27 light holder
220-240V
Weight: 0.3Kg
Protected by Styrofoam Packaging 
 
 
Dimensions:
 
Length = 205mm
Diameter = 84mm
 
In order to grow plants indoors a grow bulb is essential. No aspiring indoor gardener can begin without the appropriate grow lamp. All of our lamps are CE and ROHS certified to ensure the highest quality and give you the best chance of a bumper yield. Available in blue spectrum (6400k) for the propogation and vegetative growth phase and red spectrum (2700k) for the flowering phase.
 
SAVE 50% ON POSTAGE OF EACH ADDITIONAL BULB PURCHASED
TOTAL POSTAGE FEE CAPPED TO MAXIMUM OF Ł10
SO BUY AS MANY BULBS FROM MY WHOLE RANGE AS YOU LIKE - AND PAY JUST Ł10 P&P
 
2700K
5500K
6400K
20W
-
 
-
 
BC / ES
30W
-
 
-
 
BC / ES
45W
BC / ES
 
-
 
BC / ES
65W
BC / ES
 
-
 
BC / ES
85W
BC / ES
 
-
 
BC / ES
105W
BC / ES
 
ES
 
BC / ES
 
250W
E40
 
-
 
E40
 
 
Massive Electricity bill savings!
 
Type
45W CFL Green Lamp
 
225W Incandescent
Output
(Watts)
45W
 
225W
Luminous Flux
(Lumens)
3000
 
3000
Bulb life
(hours)
10000
 
1000
Cost to run
(per 1000 hours at 10p/kwh)
Ł4.50
 
Ł22.50
Cost to run for
10,000 hour green lamp life
Ł45.00
 
Ł225.00
(+ 9 replacement bulbs)
Carbon emission over
10,000 hour life
22.5Kg
 
112.5kg
Savings over lamp life compared to incandescent
Ł180

co wy na to..??
czy to o cos innego chodzi ze nie ida w gore??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+